Останні Записи:
 • Навіщо і коли потрібно… Мабуть, це одне з найспірніших питань, яке стосується вирощування капусти. Деякі жителі приватних будинків взагалі видаляють нижнє листя, щоб згодовувати його кроликам і птиці. Давайте…
 • Як власноруч зробити літній… Літній душ на ділянці дає дачникам чудову можливість освіжитися в спекотний день і зайнятися водними процедурами на дачі без повноцінної лазні. Готову дачну душову можна…
 • Полив томатів у відкритому… Для помідорів, що вирощуються у відкритому грунті, існують певні правила поливу, які трохи відрізняються від законів зволоження тепличних рослин. Їх необхідно враховувати при догляді за…
 • Як зробити затишний гамак… Сучасні дачники окрім облаштування грядок, клумб з квітучими рослинами та теплиць на своїх ділянках обладнують зону відпочинку. Невід'ємним атрибутом простору для релаксації на свіжому повітрі…
 • Обліпиха – посадка навесні… Незважаючи на велику декоративність і цілющі властивості (це не просто рослина, а буквально криниця вітамінів), обліпиха на ділянках дачників зустрічається досить рідко. Причина такого парадоксального…
Квіти і рослини

Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо

Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо
Поділитися записом:

Багаторічні квіти ростуть, розвиваються і цвітуть кілька років поспіль, при цьому вимагають менше уваги та турботи, ніж однолітки. Як садити і доглядати багаторічники, які цвітуть весь сезон?

Які багаторічні квіти цвітуть все літо? Щоб насолоджуватися квітучою клумбою протягом кількох місяців, вибирайте такі багаторічні рослини: армерія, аконіт, гвоздика, дзвіночок, люпин, кніфофія, гентіана, рудбекія, деревій, лабазник.

Армерія

Армерія – багаторічна трав’яниста рослина сімейства свинчаткові. Характерні ознаки армерії:

 • невисокі (20-30 см.) прямостоячі стебла;
 • численне лінійно-ланцетове листя формує прикореневу розетку;
 • дрібні білі, фіолетові або рожеві квітки зібрані у щільні суцвіття на верхівках невеликих (5-25 см.) квітконосів. Армерія зацвітає у травні–червні.
Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо

Садівники з багаторічним досвідом відзначають такі особливості армерії:

 • посухостійкість;
 • для посадки потрібні сонячні ділянки з піщаним грунтом;
 • невибагливість та зимостійкість (листя легко зимують під снігом).

Розмножують рослину поділом кущиків. Відокремлюють маленькі розетки від материнського куща ранньої осені. Можна сіяти насіння безпосередньо у відкритий грунт ранньою весною або під зиму.

Аконіт

Аконіт (борець) – багаторічна отруйна рослина сімейства жовтцеві. Його особливості:

 • прямі стебла з ланевидним листям, що чергується;
 • п’ятилистні неправильної форми квітки зібрані в суцвіття-кисті;
 • забарвлення пелюсток біле, жовте, синє або бузкове.

Садівники стверджують, що аконіти рясно і тривало цвітуть з початку і до кінця літа, а завдяки помітному листю декоративні весь сезон.

Для вирощування рослин підійде будь-який вологий грунт у півтіні та тіні. При достатньому зволоженні можуть зростати на відкритому сонці. Невибагливі та морозостійкі, але не переносять сухих та жарких місць. Для покращення цвітіння необхідно кожні 4 роки ділити кущ та пересаджувати на нове місце.

Гвоздика

Які квіти посадити на дачі, щоб цвіли все літо? Садіть гвоздику, дзвіночки, люпин, кніфофію, гентіану.

Гвоздика – багаторічна трав’яниста садова і дикоросла рослина сімейства гвоздикові. Багато декоративних видів та сортів гвоздики вирощуються на зрізання.

Відмінні риси гвоздик:

 • трави та напівчагарники з лінійним або лінійно-ланцетоподібним листям;
 • квітки поодинокі або по 2-3 на кінцях гілочок;
 • чашка квітки циліндрична або циліндрично-конічна, пелюстки зубчасті, мають червоне, біле, рожеве забарвлення. Період цвітіння – з червня до жовтня.

Гвоздики світлолюбні, посухостійкі, зимостійкі. Віддають перевагу родючим і зволоженим грунтам.

Дзвіночок

Дзвіночок – виключно трав’яниста багаторічна рослина з сімейства дзвіночкових. Характеристика рослини:

 • трави з цілісним черговим листям;
 • квітки мають форму пониклого дзвінчастого віночка блакитного, фіолетового, бузкового або білого забарвлення;
 • хуртовинні або кистевидні суцвіття, рідко зустрічаються поодинокі квітки.

Садівники зазначають, що цвітуть майже всі дзвіночки довго та рясно з кінця червня до початку серпня. Карпатський вид цвіте все літо з червня до вересня. Рослинам потрібні нейтральні грунти, злегка затінені місця. Посухостійкі, полив їм потрібен тільки в момент бутонізації при сухій та спекотній погоді.

Люпин

Люпин (вовчий боб) – багаторічна рослина з сімейства бобові (Fabaceae). Особливості виду:

 1. Представлений трав’янистими рослинами, напівчагарниками, чагарниками.
 2. Стебла трав’янисті або дерев’янисті, гілки прямостоячі, відстовбурчені.
 3. Пальчато-складне листя з’єднане з стеблом м’ясистою листовою подушечкою.
 4. Зигоморфні квіти з овальним вітрилом зібрані в багатоквіткові кисті верхівки. Забарвлення віночка квітки різноманітне, однотонне або строкате, найчастіше синє.
Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо

Люпин — витривала, невибаглива та життєстійка рослина. Без пересадки може зростати 5-6 років. Прекрасно розмножується насінням, посіяним у будь-який час з травня до серпня або під зиму в листопаді. Зимує без укриття.

Кніфофія

Книфофія (тритома) – багаторічна трав’яниста рослина підродини асфоделові родом з Південної та Східної Африки. Відрізнити квітку можна за такими ознаками:

 1. Екзотичний багаторічник висотою від 60 до 120 см.
 2. Мечевидне листя утворює прикореневу розетку, з середини якої виходять квітконоси.
 3. Дрібні квітки-дзвіночки зібрані в колосоподібні суцвіття, розташовані на верхівці стебла. Забарвлення квітів — червоне, коралове, жовте. Цвітуть рослини з липня до вересня.
Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо

Гарна рослина потребує родючих, пухких, зволожених грунтів з хорошим дренажем, оскільки не виносять застою води. Садити їх слід на сонячному місці. Потребує регулярного підживлення на весь сезон.

Гентіана (тирлич)

Гентіана, або тирлич, — багаторічні трави або напівчагарники сімейства тирличні. Особливі прикмети виду:

 • Стебла прямі заввишки від 20 до 150 см.
 • Листя супротивне, сидяче, цілісне.
 • Поодинокі або нечисленні квітки з ворончастим віночком мають синє, блакитне, фіолетове, жовте або біле забарвлення. Період цвітіння – з травня до жовтня.
Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо

Тирлички вимогливі до грунту і місця посадки. Перед посадкою слід внести галькову підкладку не менше 10 см., потім родючий повітро- і вологопроникний грунт шаром 20-25 см. і тільки після цього висадити рослини. Грунт повинен мати трохи лужну або нейтральну реакцію (рН – 6,5-7,5). Квітки розкриваються тільки на сонці, у півтіні рослина цвісти не буде.

Рудбекія

Які багаторічні квіти невибагливі? Якщо не маєте можливості багато часу та сил приділяти догляду за рослинами, висаджуйте в саду такі квіти: рудбекія, деревій, лабазник.

Рудбекія – багаторічна трав’яниста рослина сімейства айстрові. Особливості зовнішнього вигляду квітки:

 1. Прості або розгалужені стебла висотою від 50 см. до 3 м.
 2. Цілісні або перисто-розділені листя довжиною від 5 до 25 см. мають овальну форму.
 3. Суцвіття – великі кошики діаметром близько 10-15 см. По краю розташовані язичкові жовті або оранжеві квітки, в середині трубчасті квіточки, забарвлення від жовтого до пурпурно-чорного або коричневого. Цвітіння продовжується з червня по вересень.
Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо

Рудбекія найкраще росте та розвивається на поживних вологоємних грунтах. На повністю освітлених місцях цвітіння більш тривале та рясне. Рудбекію можна висівати прямо в грунт на початку квітня.

Деревій

Деревій — велика багаторічна рослина сімейства айстрові. Характеристика виду:

 1. Багаторічні кореневищні трави чи напівчагарники.
 2. Прямостояче злегка вигнуте стебло.
 3. Зубчасте перисто-розсічене листя розташоване в черговому порядку.
 4. Дрібні сіро-білі, рожеві, бузкові або малинові квітки зібрані у загальне щитковидне суцвіття.

Деревій – невибаглива рослина: посухостійка, до грунтів невибаглива, любить сонячні місця. Цвіте рясно та тривало з червня–липня до осені. Використовується як лікарська, пряна, декоративна та медоносна рослина.

Лабазник

Лабазник або таволга – багаторічні трави сімейства рожеві. Дізнатися рослину можна за такими зовнішніми особливостями:

 1. Велика кореневищна трав’яниста рослина з прямостоячим стеблом і перистим листям.
 2. Численні дрібні запашні білі або рожеві квітки зібрані в щиткоподібні суцвіття. Основне цвітіння відбувається у липні–серпні.
Багаторічні садові квіти, що цвітуть все літо

Рослини зберігають декоративність з початку літа до пізньої осені завдяки ошатній зелені та суцвіттям з плодами. Лабазник добре росте у вологих грунтах у півтіні. Рослина невибаглива, до грунтів невимоглива, зимостійка, може довго рости на одному місці.

При виборі квітів для саду варто віддати перевагу тим, що цвітуть тривалий час. У такому разі клумба пахне з початку весняного періоду і до морозів. Вибирайте найкращі сорти та створюйте у кожному куточку садиби квітучий сад.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *