Останні Записи:
 • Добрива для кімнатних квітів… Чи забезпечуєте ви свої кімнатні рослини достатньою кількістю добрив? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як створити ідеальні умови для процвітання зелених домашніх улюбленців! Які добрива потрібні…
 • Вибираємо покриття підлоги для… Потрібно розуміти, що стать на терасі схильний безлічі негативних впливів: волога, температурні і вологісні перепади, механічні навантаження і т. д. Саме тому для використання на…
 • Як вибрати високоякісну терасну… Навіть сьогодні для України композитна терасна дошка залишається новим продуктом, хоча в Америці і Європі вона вже завоювала велику популярність. Але, зазначимо, що популярність терасної…
 • Які багаторічні квіти для… Дачні клумби і квітники з багаторічними квітучими рослинами можуть протягом декількох років приємно дивувати і радувати любителів квітів своїми прекрасними композиціями. Такі рослини не потребують…
 • Як виростити петрушку на… Почесне місце в кулінарному мистецтві займає петрушка. Ця ароматна, красива і корисна рослина любить використовувати практично кожна господиня. Пряна зелень дуже цінується за свій багатий…
Бapвінoк

Бapвінoк – пocaдкa та догляд, вирощування з насіння

Бapвінoк - пocaдкa та догляд

У садівників не завжди є час доглядати за квітами, тому потрібно мати рослини, що не вимагають особливих турбот і не віднімають багато часу. Як кажуть самі садівники, Барвінок – заняття для ледачих. Саме такою квіткою є барвінок, вічно зелена рослина, що додає саду особливу декоративність.

Барвінок або Вінка – екзотична рослина, батьківщиною якого є Азія, Північна Африка, Європа. Слово Вінка латинського походження, що означає «обвивати».

Барвінок — багаторічна рослина. У нього вічнозелене шкірясте листя c добре помітними прожилками. Пагони, залежно від виду можуть бути піднятими або повзучими. Барвінок трав’яниста невисока рослина, a напівкустарні форми зі стеблами, спрямовані вгору.

Листки соковиті, c блиском видовжено-яйцевидної форми, з супротивним розташуванням на стеблі. Зустрічаються екземпляри, y яких по краях аркуша кремові цятки або облямівка. У більшості барвінків листя на зиму не обпадає.

Квіти одиночні, великі, з синіми, білими, рожевими, рідко ліловими пелюстками. Місце їхнього розташування – пазухи листя. Форма квітки лійчастого c трубочкою у вигляді циліндра. На місці квітки утворюється плід з двох циліндричних листівок.

Один з важливих показників барвінка є його живучість. У букеті рослина буде зберігати зелені листочки навіть з краплею води на дні. Якщо пагін з вази пересадити в грунт, він швидко пустить коріння.

Як вирощувати барвінок?Невибаглива і швидко зростаюча рослина у великій пошані y ландшафтних дизайнерів. Барвінок можна висаджувати, як одиночну культуру або в групових посадках. Рослина чудово поєднується з іншими кольорами і садовими культурами, оскільки в ньому відсутня агресивність:

 • примула, медунка, проліски, незабудки, горянка – відмінні сусіди для барвінку;
 • якщо в саду посаджені лилейники, то барвінок можна висаджувати в якості бордюру;
 • квітка дивовижно виглядає серед декоративних хвойних чагарників, a також на клумбах, на яких висаджено квіти пастельних відтінків.

Тільки потрібно пам’ятати, що рослина дуже швидко розмножується і може задавити сусідні посадки.
Особливо привабливо виглядає барвінок в пристовбурних кругах плодових дерев. Багато садівників висаджують барвінок уздовж доріжок. Важливо пам’ятати, що надто яскраве сонце це декоративна рослина не любить, краще почуває себе в затінку.

Переваги

Барвінок – дивовижна рослина, що володіє перевагами:

 • розростаючись по грунті у вигляді живого килима не залишає бур’янів;
 • потужна коренева система зберігає воду в грунті, не дає розвиватися ерозії;
 • під гіллястими пагінами зберігається прохолода влітку, а взимку тепло;
 • відмерлі стебла висихають, відмінно мульчують грунт, на рахунок чого збільшується показник родючості.

Користь рослини

Барвінок цінується не тільки за декоративність, але й за лікарські властивості. Їх відкрили стародавні греки і римляни, a потім увагу на квітку звернули давньокитайські цилителі. Як підтвердження – трактати стародавніх вчених.

Наші предки використовували рослину для лікування лихоманки, висипу на шкірі, туберкульозу, різних екзем. Барвінок має ранозагоювальні і кровоспинні властивості.

Сучасні фармакологи не залишають рослину без уваги. Сьогодні існують різні препарати, в яких присутні алкалоїди, виділені з барвінку. Навіть для лікування раку використовують рослину.

Особливості розмноження барвінкуЗа допомогою препаратів:

 1. Відновлюється мозковий кровообіг;
 2. Зміцнюються стінки судин;
 3. Засоби з алкалоїдів барвінку є профілактикою атеросклерозу, неврозів, ішемії;
 4. Допомагають препарати при астмі, лор-захворюваннях та інших проблемах.

Головне, не приймати ліки без консультації c лікарем, оскільки передозування призводить до серйозних наслідків.

Особливості розмноження барвінку

Отримати нові рослини можна різними способами:

 • насінням;
 • живцюванням;
 • діленням куща;
 • полегшими стеблами.

Розглянемо кожен з них детальніше.

Полеглі стебла

Самий простий спосіб. Навесні лежать на землі пагони пришпилюють, зверху засипають грунтом. Ближче до осені з’являться корінці, Барвінок зміцніє, можна відокремити нову рослину від материнського куща і пересадити.

Поділ куща

Розмножують таким способом барвінок навесні, до появи пагонів. Кущ акуратно викопують, ділять на частини. Головне, щоб на кожному було добре розвинене кореневище і ростові бруньки. В яму додається компост. Після посадки рослину добре поливають.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *