Останні Записи:
 • Чому не цвіте герань:… Швидше за все, цього сезону ваша герань (королівська пеларгонія) відмовилася цвісти або цвіла дуже мляво (утворилося і розпустилося лише кілька бутонів), при цьому рослина стояла…
 • Живці для щеплення плодових… Безумовно, ви чудово розумієте, що щеплення зможе добре прижитися, якщо підібрати хороший вихідний матеріал, інакше кажучи, своєчасно та правильно заготовити якісні живці (щепи). Далі поговоримо…
 • Коли і як збирати… Швидше за все, ви чудово розумієте, що від того, наскільки правильно і вчасно буде зібран врожай, залежить і те, як довго він зберігатиметься в майбутньому.…
 • Багаторічні садові квіти, що… Багаторічні квіти ростуть, розвиваються і цвітуть кілька років поспіль, при цьому вимагають менше уваги та турботи, ніж однолітки. Як садити і доглядати багаторічники, які цвітуть…
 • Як садити кукурудзу: терміни,… Пригостити сім'ю вареною кукурудзою влітку, законсервувати качани на зиму — це завдання, які ставлять перед собою багато господинь. Щоб отримати якісний урожай культури, потрібно визначити…
Поради

Бурштинова кислота для рослин – як застосовувати для поливу і підгодівлі?

Бурштинова кислота для рослин - як застосовувати для поливу і підгодівлі?
Поділитися записом:

В якості одного з популярних добрив бурштинова кислота часто використовується садівниками. Речовина містить хімічні елементи, утримувані кристалами каменю, і застосовується здебільшого в ролі стимулятора росту рослин. Виготовляють бурштинову кислоту в спеціальних умовах, в процесі відновлення малеїнової кислоти. Також використовується технологія обробки бурштину.

Що це таке?

Речовина являє собою кристали білого кольору без запаху, на смак – аналог лимонної кислоти (солоно-кислий). Досить швидко розчиняється в теплій воді. Полив квітів бурштиновою кислотою запобігає ураженню їх основними інфекціями, активізує розвиток насаджень і зростання зелені, укорінення після висадки в грунт. В овочівництві засобом знезаражують грунт. Дозування – мінімальні, способи внесення – полив і обприскування. Купити бурштинову кислоту можна в аптеці (у таблетованій формі по 0,5 і 0,25 г.) і магазинах агрохімії (у вигляді порошку).

Особливості та властивості добрива

Бурштинову кислоту вперше отримали ще в XVII столітті в ході перегонки бурштину, звідси і пішла її назва. Хімічна її назва – дикарбонова кислота. Речовина має такі властивості:

 • бере участь у формуванні амінокислот і інших органічних сполук;
 • впливає на клітинний і тканинний метаболізм;
 • забезпечує надходження в клітини кисню;
 • транспортує міжклітинні і позаклітинні рідини в організмі;
 • виробляє пептиди, які регулюють захист від токсинів.

Підживлення рослин бурштиновою кислотою активізує зростання зелені, зміцнює імунітет садових і городніх культур, підвищує стійкість до посухи, морозів і інших кліматичних чинників.

Бурштинова кислота для рослин - як застосовувати для поливу і підгодівлі?

Як діє на рослини: плюси і мінуси

Переваги застосування бурштинової кислоти для рослин пов’язані з її впливом на культури. Кислота прискорює формування хлорофілу в клітинах, допомагає засвоювати корисні речовини з грунту, а також:

 • стимулює нарощування кореневої системи і пагонів;
 • прискорює адаптацію розсади в грунті;
 • підвищує імунітет і регенерацію після захворювань;
 • перешкоджає накопиченню нітратів і токсинів в тканинах рослин.

Найбільшу користь бурштинова кислота для квітів приносить при дотриманні дозування і сезонності внесення. Починати обробку можна зі стадії саджанців і насіння (предпосадочна підготовка), далі поливати і обприскувати рослини під час бутонізації, до цвітіння.

Основні переваги бурштинової кислоти для рослин:

 • універсальність;
 • безпека для навколишнього середовища, комах і тварин;
 • доступність (купується в аптеці без рецепта або в магазинах агрохімії);
 • низька ціна.

Критичних недоліків не виявлено, є лише особливості застосування, що стосуються дотримання інструкції (термінів зберігання і дозування).

Який вплив робить добриво на грунт?

Завдяки використанню розчину янтарної кислоти субстрат знаходить м’якість і рихлість, в ньому відновлюється корисна мікрофлора, нейтралізуються токсини. Засіб не містить шкідливих для грунту домішок, дуже добре засвоюється садовими і городніми культурами. Регулярне застосування дозволить поліпшити якість грунту за рахунок руйнування продуктів розпаду мінеральних добрив.

Інструкція по застосуванню бурштинової кислоти для рослин

Якщо мова йде про кімнатні квіти, не має значення, в якій формі виготовлена ​​бурштинова кислота для рослин: застосування в таблетках і порошках дає однаковий ефект, оскільки обидві форми попередньо розчиняються у воді до потрібної концентрації. Робочий розчин вносять обприскуванням або поливом під корінь. Насіння і саджанці до посадки витримують в активаторі.

Інструкція по застосуванню бурштинової кислоти для рослин

Необхідно дотримуватися дозування розведення бурштинової кислоти для рослин:

 • предпосадочна підготовка насіння – 2 г. на 1 л. води;
 • висадка живців і пересадка дорослих насаджень – 0,2 г. на 1 л. води;
 • обприскування – 3 г. на 1 л. води.

Розчин добре сприймають троянди, пальми, бегонії, сукуленти, фікуси і фіалки. Не менше користі отримають огірки і картоплЯ. Залежно від того, застосовується бурштинова кислота для кімнатних рослин або на городі, змінюються дозування і строки внесення.

Рекомендації щодо застосування янтарної кислоти для рослин:

 1. Насіння в робочому розчині витримують 6-12 годин, потім залишають на просушування і висаджують на грядки. Концентрація 0,02% підходить для обприскування картопляних бульб і цибулин багаторічних квітів, далі їх вкривають плівкою і залишають для пророщування.
 2. Живці опускають в розчин янтарної кислоти обрізаним кінцем, витримують 12 годин. Так рослини швидше і краще приживуться.
 3. Розсаду для майбутньої адаптації на відкритому грунті зрошують 0,25% розчином. Відразу після обробки саджанці пересаджують.
 4. Для стимуляції розвитку коренів молоді рослини підживлюють 0,2% бурштиновою кислотою. Повторюють через тиждень.
 5. Квіти будуть краще рости і яскравіше, пишніше цвісти після обприскування 1% розчином. Перший раз обробку проводять до початку цвітіння двічі в день. Якщо мова про зелень, яка не дає квітів, обробку проводять раз на кілька тижнів.
 6. Зменшити негативний вплив стресу на рослини можна 0,2% розчином стимулятора. Якщо кімнатні рослини після пересадки сохнуть і в’януть, їм потрібна невідкладна допомога. Повторюють обробку раз в 2-3 тижні.
 7. Щоб допомогти рослинам в боротьбі з основними хворобами використовують 2,5% розчин. Бажано на 10 хвилин занурити в нього саджанці.

Частоту поливу квітів і городніх культур розраховують з урахуванням потреб рослин. Найчастіше бурштинову кислоту застосовують для досягнення наступних цілей:

 • підвищення стійкості до зовнішніх агресивних чинників;
 • запобігання інфікування;
 • підвищення якості грунту;
 • активізація росту кореневої системи.
Як правильно розводити бурштинову кислоту для квітів?

Як правильно розводити бурштинову кислоту для квітів?

 1. Уважно прочитайте склад на пачці і візьміть для приготування розчину необхідну кількість бурштинової кислоти в таблетках для рослин. Покладіть їх на паперову серветку.
 2. Накрийте другою серветкою таблетки і розімніть їх до порошкоподібного стану.
 3. Налийте в скляну банку окріп і засипте в неї отриманий порошок.
 4. Ретельно розмішайте до повного розчинення гранул. Розчин повинен вийти прозорим, без осаду.
 5. Долийте в концентрований розчин прохолодну воду і остудіть його до кімнатної температури.
 6. Розчин янтарної кислоти готовий до застосування!

Коли не варто застосовувати бурштинову кислоту для підгодівлі?

Незважаючи на всі корисні властивості бурштинової кислоти для рослин, використовувати її постійно не варто в ряді випадків:

 1. Часте застосування бурштинової кислоти для кімнатних квітів порушує мікрофлору грунту, так як грунт обмежений в обсягах і не змінюється. Використовувати її допускається не частіше чим один раз на місяць.
 2. Восени і взимку рослини знаходяться в стані спокою. Якщо застосовувати бурштинову кислоту в цей час, вона стимулює зростання і цвітіння, і здатна порушити природні цикли життя рослини, що приведе його до виснаження і порушить терміни і якість врожаю.
 3. Не варто використовувати бурштинову кислоту в грунтах з підвищеною кислотністю.
 4. Пам’ятайте, що бурштинова кислота активізує внутрішні сили рослин, а не є комплексним добривом. Вона не захистить від захворювань і шкідників.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *