Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Абрикос

Чому садівникам необхідно удобрювати абрикос навесні?

Чому садівникам необхідно удобрювати абрикос навесні?
Поділитися записом:

Весною всі рослини вступають у вегетаційний період, тому важливо вчасно забезпечити деревам у саду та іншим культурам повноцінне харчування. Основні елементи, необхідні абрикосовому дереву, це фосфор, калій і азот. Обробка прискорить зростання та підвищить стійкість до хвороб, позитивно позначиться на кількості майбутнього врожаю.

Якщо не заповнити дефіцит мінералів у виснаженому грунті, зав’язі осипляться, а листя деформується і зблідне. Дерево буде менш стійким до шкідників та хвороб, зростання сповільниться, а врожай стане незначним. Заходи проводяться щорічно, підбираються з урахуванням сезону, особливостей клімату у регіоні та типу грунту на ділянці.

Крім підгодівлі навесні абрикос потребує правильного поливу. Від посухи листя в’яне, життєдіяльність дерева сповільнюється, як і його зростання. Плоди дрібніють, втрачають свої смакові характеристики та зморщуються ще до повного дозрівання. Надлишковий полив також шкідливий. Від цього зменшується вміст кисню в грунті, і коріння гниє.

Яке добриво підходить для абрикосу на стадії цвітіння?

Завдяки підгодівлі навесні абрикос отримує все необхідне формування зав’язей. Заходи планують на травень, але точні терміни залежать від регіону. Період формування зав’язей, які у майбутньому стануть квітами, випадає на даний момент з кінця до середини травня.

Чому садівникам необхідно удобрювати абрикос навесні?

Перед тим, як дерево пишно зацвіте, слід застосовувати ті ж добрива, які використовувалися при першій обробці. Замість хімікатів допускається використання органіки. Добре підійде розчин з 0,5 л пташиного посліду та 10 л. води. Їм поливають ствольне коло. Через 5 днів у добре зволожений грунт додають 1 л. золи. Так проводять профілактику закислення грунту.

Склад для удобрення абрикоса після цвітіння

Заходи, що проводяться у саду після цвітіння, спрямовані на підвищення врожайності та правильне формування плодів. У цей період підживлення саджанців абрикосу навесні здійснюється комплексними препаратами з фосфором та калієм. Добре підходить розчин із 10 л води, куди додано по 2 ст. л. суперфосфату та сірчанокислого калію та 3 ст. л. сечовини. Розчин використовують для поливу пріствольного кола. За тиждень вносять золу. Така обробка покращить смакові характеристики та розмір плодів, забезпечивши їх своєчасне дозрівання.

Особливості проведення літніх поливальних робіт

Вибір добрив для підживлення навесні абрикосу та кількість поливів у літній період залежать від погодних умов, рівня проникнення води, стадії вегетаційного періоду. Регулярний полив забезпечить дереву стійкість до літньої спеки. Особливо потребують зволоженого грунту молоді деревця. Їх поливають найчастіше. Дорослі та старі дерева легше переносять спеку та посуху. Саджанці можуть просто засохнути. Найкращий варіант — орієнтуватися на поради дослідних садівників, оскільки надмірна старанність дасть такий самий результат, як і повна відмова від догляду за садом.

Рекомендації при змішуванні та підборі добрив для абрикоса

Нестача корисних речовин, як і надлишок деяких елементів, згубно позначається на рослинах. Причина опадання зав’язей може ховатися у надлишку азоту у грунті. Тому на етапі формування зав’язей краще вибирати агрохімікати, в основі яких фосфор і калій.

Ефективне добриво для підживлення саджанців абрикосу навесні готують з 10 л. води, 30 г. суперфосфату та такої ж кількості сірчанокислого калію. Розчин використовують для кореневого поливу. До нього в землю додають золу.

Чому садівникам необхідно удобрювати абрикос навесні?

Саджанцям та молодим деревцям під час цвітіння сподобаються комплексні добрива. Суміш готують з 4 кг. компосту, 10 г. калійної солі, 12 г. суперфосфату та 8 г. карбаміду. Спочатку землю в приствольному колі добре поливають, потім розкидають перераховані склади і закладають хімікати в грунт.

Дерева, яким понад 6 років, люблять органічні речовини. Їх застосовують від 10 до 20 кг. компосту, паралельно збільшуючи концентрацію мінеральних речовин. Для 6-річного абрикоса підживлення навесні може містити 30 г. суперфосфату, по 20 г. аміачної селітри та сірчанокислого калію.

Деревам, яким більше 9 років, потрібно більше корисних речовин. Підійде така суміш: 70 кг. перегною або компосту, 900 г. суперфосфату, 300 г. калійної солі та 400 г. аміачної селітри.

Добриво для гарантованого підвищення кількості врожайності

Досвідчені садівники використовують перевірені суміші, що гарантовано підвищує обсяг урожаю. Добре працює такий склад: 10 л. води, 22 г. суперфосфату, 5 г. сірчанокислого калію, 10 г. сечовини. Для ефективного підживлення саджанців абрикоса навесні до перерахованого додають органіку у вигляді компосту або золи. Доведено, що на урожайність впливає борна кислота. Речовина бере участь у синтезі азоту, тому додавання борної кислоти прискорює метаболізм. Для обробки розводять у теплій воді 1% кислоту, використовують для обприскування дерев, коли формуються бутони та розпускаються квіти.

Щоб для абрикоса підживлення навесні було виключно корисним і не зашкодило саду, потрібно уникати поширених помилок. Основні правила догляду за плодовими деревами:

 • дотримуватись графіку внесення підживлень;
 • акуратно дозувати азотовмісні речовини;
 • уникати глибокого розпушування грунту;
 • відмовитися від складів з хлором;
 • до внесення будь-яких підгодівель добре полити землю в приствольному колі;
 • чергувати добрива, що застосовуються;
 • уникати попадання хімікатів безпосередньо на стовбур;
 • обприскування проводити увечері або у похмуру погоду.

Грамотне підживлення саджанців абрикосу навесні та подальший догляд за деревами в саду забезпечать високий урожай якісних плодів. Вибір агрохімікату та органіки залежить від віку дерева та вегетаційної стадії рослини. Плануючи застосовувати добрива, варто уважно вибирати склад, акуратно дозувати та враховувати рекомендації, вказані виробником на упаковці. Під час роботи з хімікатами слід пам’ятати про правила безпеки.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *