Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Поради

Чи потрібно використовувати добрива для хвойних рослин та навіщо?

Чи потрібно використовувати добрива для хвойних рослин та навіщо?
Поділитися записом:

Вічнозелені рослини виробляють набагато більше кисню, ніж інші насадження. Тому з метою лікування органів дихання практикується поїздка в санаторії, оточені сосновими, ялиновими лісами. Але не обов’язково вирушати на курорт, щоб поправити здоров’я – можна на дачній ділянці посадити хвойні дерева. Залишається лише підібрати невибагливі види та дізнатися більше про догляд за ними.

Туя, ялина та інші хвойні вимагають дбайливого догляду. Підбираючи краще удобрення для хвойних рослин навесні, важливо не перестаратися, щоб не нашкодити деревам. Професіонали не рекомендують захоплюватися агрохімією – краще не робити нічого, чим неправильно удобрювати грунт.

Вибираючи, які добрива потрібні для хвойних рослин, не варто керуватися досвідом догляду за вишнею, черешнею, персиком та іншими плодовими посадками. Азот хвойним деревам не потрібен в такому обсязі, як листяним, тому комплексне добриво краще не застосовувати, якщо в складі багато цієї речовини.

Ялинкам і соснам потрібні магній, калій і трохи фосфору. Потреба обумовлена ​​тим, що такий важливий хлорофіл виходить за допомогою фотосинтезу, а залежить від наявності магнію. Цей елемент відповідає за нарощування нових гілок на верхівках.

Рясні добрива для хвойних чагарників не потрібні, оскільки:

 • вони не скидають листя, тому у них немає потреби у відновленні навесні;
 • азот одержують з повітря;
 • не приносять урожай, тому не вимагають посиленого харчування, необхідного для нарощування плодів.
Чи потрібно використовувати добрива для хвойних рослин та навіщо?

Які склади можуть завдати шкоди вічнозеленим насадженням?

Вибираючи осіннє добриво для хвойних дерев, деякі садівники віддають перевагу суперфосфату за велику кількість фосфору в його складі, який покращує імунітет рослин і зберігає забарвлення хвої, проте нерідко це добриво продається у складі тукосуміші, що містить азотну складову. Тому краще вибирати спеціальні склади для сосни та ялини, які містять збалансований комплекс магнію, калію та фосфору без домішки азоту.

У природному середовищі ялинки та сосни витримують морози до -65 градусів, оскільки їх не удобрюють та не порушують природний імунітет. Тому на дачі сосни та ялини не можна удобрювати гноєм, навіть якщо коров’як добре розбавлений водою. Крім того, що таке підживлення для хвойних дерев може занапастити рослину, пошкодивши її кореневу систему, азот стимулює буйне зростання зелені, яка до зими не встигне одеревіти, внаслідок чого верхівки замерзнуть.

Які речовини принесуть найбільшу користь?

Як згадувалося вище, для нормального протікання фотосинтезу підживлення для хвойних дерев навесні має містити магній. Як його джерело може використовуватися доломітове борошно в дозі близько 1 кг. на 1 ствол. У кислих грунтах можливий дефіцит кальцію, хоча він потрібен дереву тільки навесні, коли ростуть пагони. Тому в добриві повинна міститися деяка кількість кальцію в формі, що добре засвоюється. Крім перерахованого, знадобляться склади з залізом та сіркою.

Чи потрібно використовувати добрива для хвойних рослин та навіщо?

Позакореневе підживлення для хвойних рослин проводиться біогумусом. Речовина містить у своєму складі корисні мікроорганізми та біологічні сполуки, підвищує родючість грунту та насичує рослини найважливішими елементами. Від такого підживлення підвищується витривалість хвойних та опірність захворюванням.

Корисно удобрювати грунт компостом. Приготувати його своїми руками не складно – у справу підуть побутові харчові відходи, бадилля та бур’яни з грядок. Під час бродіння в компост додають біогумус. Порівняно з гною, у компості майже немає азоту. Добриво розкладають шаром у 3 см. у приствольних колах і змішують з грунтом граблями.

Догляд за рослинами за сезонами

Ялини, сосни підгодовують з урахуванням розмірів та виду, основні підживлення вносять навесні та влітку, а деякі – восени. Здійснювати перше в сезоні підживлення слід відразу ж, як зійде сніг. Якщо грунт поверху виглядає підсохлим, настав час діяти. Якщо застосовується компост, зазвичай вистачає одноразової обробки землі.

Помітивши пожовклу хвою на початку весни, варто обробити рослини «Цирконом» з розрахунку 1 мл. на відро води, обприскати «Феровітом» у дозуванні 5 мл. на 10 л. води. Достатньо 4 процедур з перервою в 10 днів. Якщо голки темні і обсипаються, вказані вище весняні мінеральні добрива для хвойних можна використовувати протягом усього літа, тільки замість «Феровіту» беруть «Сіліплант».

Агрохімію та біогумус можна використовувати двічі за сезон. Перший раз навесні (у квітні), другий — у липні чи серпні. Такі підживлення називають підтримуючими. Все літо 2 рази на місяць застосовують обприскування та слабко концентровані рідкі добрива.

Фінальну обробку проводять за місяць до перших заморозків.

Чи потрібно використовувати добрива для хвойних рослин та навіщо?

Комплексний підхід

Весняне підживлення для хвойних та літній догляд можуть проводитися за допомогою спеціально збалансованих складів. Ось список основних із них:

 • “Хвоїнка” – підходить низькорослим насадженням весною, розводиться в пропорції 20 г. на 20 л., вноситься 3-4 рази з перервою в 2 тижні;
 • «Родюче Універсальне» — засіб, що стимулює зростання пагонів. При посадці на кожну рослину знадобиться 100-200 г. складу. У вигляді чергового підживлення використовують розчин з 10 л. води та 30 г. засобу;
 • “Фертика Люкс”. У складі не міститься магнію та азоту. Використовується 1 раз на 5 років у дозуванні 20 г. на 10 л. води;
 • “Акварін”. Допомагає зберегти здоровий вигляд, підвищує стійкість до паразитів і хвороб. Використовується 5 разів на весняно-літній період. Останній полив – на початку осені. Дозування: 20 г. засобу на 10 л. води.

Перелічені та інші готові склади полегшать догляд за хвойними насадженнями на ділянці, дозволять збалансувати харчування та покращити здоров’я рослин. Дотримання дозувань та термінів – обов’язкова умова.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *