Останні Записи:
 • Чому не цвіте герань:… Швидше за все, цього сезону ваша герань (королівська пеларгонія) відмовилася цвісти або цвіла дуже мляво (утворилося і розпустилося лише кілька бутонів), при цьому рослина стояла…
 • Живці для щеплення плодових… Безумовно, ви чудово розумієте, що щеплення зможе добре прижитися, якщо підібрати хороший вихідний матеріал, інакше кажучи, своєчасно та правильно заготовити якісні живці (щепи). Далі поговоримо…
 • Коли і як збирати… Швидше за все, ви чудово розумієте, що від того, наскільки правильно і вчасно буде зібран врожай, залежить і те, як довго він зберігатиметься в майбутньому.…
 • Багаторічні садові квіти, що… Багаторічні квіти ростуть, розвиваються і цвітуть кілька років поспіль, при цьому вимагають менше уваги та турботи, ніж однолітки. Як садити і доглядати багаторічники, які цвітуть…
 • Як садити кукурудзу: терміни,… Пригостити сім'ю вареною кукурудзою влітку, законсервувати качани на зиму — це завдання, які ставлять перед собою багато господинь. Щоб отримати якісний урожай культури, потрібно визначити…
Горіх

Чим підгодувати волоський горіх навесні, влітку і восени

Чим підгодувати волоський горіх навесні, влітку і восени
Поділитися записом:

При правильному догляді волоський горіх дасть рясний врожай смачних і корисних плодів. Щоб не нашкодити рослині, потрібно грамотно чергувати органіку і препарати агрохімії. Які види підгодівлі і коли вносити – читайте в статті.

Для чого потрібно підгодовувати волоський горіх?

Дерева, на відміну від городніх рослин, майже не підгодовують. Вважається, що вони отримують всі необхідні речовини з грунту. Але незважаючи на потужну і широку кореневу систему, волоський горіх може взяти з грунту, не більше поживних речовин, ніж в ньому міститься. На збідненому грунті дерево повільно зростає і мало плодоносить або не приносить врожаю зовсім.

Підживлення саджанців волоського горіха дуже багато важить, але і надлишок тих чи інших речовин може бути шкідливий. Так, якщо молоді деревця отримають надлишок азоту, то різко підуть у ріст і можуть надломити під поривами вітру. Щоб цього не сталося, тонкі стовбури зміцнюють підпорами, а грунт насичується фосфором і калієм.

Як по дереву зрозуміти, чи потребує воно поживних речовинах?

Вибираючи, чим підгодувати молодий волоський горіх, акцентують увагу на складах, що дозволяють рослині підготуватися до зими. Якщо горіхи вирощуються на продаж, особливо важливо дати дереву якомога більше поживних речовин. Здорове дерево здатне давати врожай протягом 70 років, а значить, приносити дохід.

Чим підгодувати волоський горіх навесні, влітку і восени

Надлишок

Явна ознака надлишку азоту в грунті – надмірний приріст зелені. Якщо дерево активно нарощує пагони і дрібні гілки, це може спричинити проблеми. По-перше, невизревша деревина досить тендітна, і крона може обламатися під власною вагою. По-друге, приріст зелені йде на шкоду формуванню зав’язі, тому врожай буде мізерним або горіхи взагалі не формуються. Щоб уникнути проблем, проводять санітарну обрізку – надрізають кору так, щоб обмежити доступ азоту до деяких частин дерева. Обрізані ділянки обов’язково обробляють, інакше можливе зараження інфекцією.

Недолік

Сигналом, що пора підживити волоський горіх, служить пожовтіння листя, зупинка росту і відмирання пагонів. Найчастіше такі симптоми проявляються при вирощуванні на піскоземі і сіроземі – в цьому випадку обов’язково регулярно збагачувати грунт поживними речовинами. Якщо дерево росте на чорноземі, добрива для волоського горіха використовують у міру необхідності.

Види добрив для волоського горіха

Невибагливий у догляді горіх, як і інші рослини, потребує підгодівлі. Особливо важливо забезпечити харчуванням дерево, що росте в холодному кліматі і на збідненому грунті.

Чим підгодувати волоський горіх навесні, влітку і восени

Органічна підгодівлю

До органіки відносять тваринні і рослинні залишки, що утворюються в результаті згоряння або природного розкладання. Основні варіанти, чим можна підгодувати волоський горіх:

 • Гній. Використовується у свіжому вигляді, якщо вноситься під перекопування до посадки, але частіше у вигляді перегною. Здебільшого у свіжому вигляді вносять тільки кінський гній, а коров’ячому дають перепріти. Свинячий гній і курячий послід ніколи не застосовують свіжими, оскільки через високу концентрацію азоту можна обпалити коріння рослини.
 • Компост. Суміш з гнилих рослин і посліду тварин протягом циклу компостування перетворюється у відмінну підгодівлю для волоського горіха. Застосовується в суміші з перегноєм і в комплексних складах.
 • Зола. Результат спалювання листя, гілок і деревини. Кам’яновугільним попелом не підживлюють грунт, а тільки структурують.

Мінеральні препарати

Горіхове дерево більше інших культур потребує марганцю, бору, магнію і цинку. Органічної підгодівлі грецькому горіху недостатньо, щоб заповнити дефіцит перерахованих елементів. Тому використовують мінерали: близько 6 кг. аміачної селітри, 10 кг. суперфосфату, 3 кг. калійної солі і 19 кг. сульфату амонію в рік. При додаванні магнію і сірчанокислого цинку дозування підбирають з розрахунку 2,5 г. на 1м2.

Комплексні склади

Мінерали можна вносити окремо або комплексно. Серед готових сумішей, які об’єднують в своєму складі кілька корисних елементів, популярністю користуються нітрофоска зі збалансованою формулою NPK, амофос і діамофос з азотом і фосфором.

Нюанси підгодовування молодого і дорослого горіха

Чим підгодувати волоський горіх навесні, влітку і восени

Вибираючи, чим удобрити доросле дерево і молодий волоський горіх, враховують зміни потреб культури в процесі росту. Схема підгодівлі виглядає наступним чином:

 1. Перша підгодівля проводиться на етапі посадки. Використовується 1 відро перегною з 1 ст. суперфосфату і такою ж кількістю золи.
 2. Через 2-3 роки одноразово за сезон вносять 4 кг. гною або перегною на 1 м2 (замість органіки можна використовуватися 35 г. селітри, 60 г сульфату амонію, 15 г. калійної солі і 80 г. суперфосфату).
 3. У міру дорослішання дерево підгодовують рідше, вносячи один раз в 4 роки 4 кг. селітри на 1 ствол.

Підгодовування в різних регіонах вирощування

Вибір добрива для волоського горіха залежить від регіону зростання і характеристик грунту. Під оранку вносять гній з розрахунку 20 т. на 1 гектар саду. Повторюють обробку 1 раз в 4 роки. Калійна сіль і суперфосфат застосовуються в дозі 1,5 ц та 5 ц на 1 гектар відповідно.

Де переважають піщані грунти, до початку вегетаційного періоду кожне дерево підгодовують за допомогою 1,5 кг. аміачної селітри. Після збору горіхів вносять по 4 кг. суперфосфату. Така підгодівля підвищує врожайність волоського горіха в 4 рази.

Для чорноземних регіонів зазвичай досить в перші 3 роки вносити в пристовбурні кола 2 кг. селітри, а 1 раз в 4 роки застосовувати органіку.

Як і чим можна підгодувати горіх по сезонах?

Вибираючи, чим підгодувати волоський горіх для зростання влітку, не забувають про полив. Дереву потрібно близько 1280 мм опадів в рік. Бажано одночасно поливати й удобрювати садові дерева.

Чим підгодувати волоський горіх навесні, влітку і восени

Навесні

До початку періоду плодоношення дереву потрібен азот. Навесні вносять 5 кг. перегною на 1 м2 пристовбурного кола або аміачну селітру з розрахунку 300 г. на 1 ствол. Через 3 тижня рослину знову підгодовують селітрою, але вже в поєднанні з калійними і фосфорними добавками. Для холодних регіонів дозування збільшують.

Влітку

У червні, коли формуються зав’язі, азот не застосовують. Інші підгодівлі вносять за потребою, якщо помічають порушення в рості і розвитку. Молодим, ще не плодоносним саджанцям потрібно близько 4 кг. селітри на 1 ствол.

Восени

У цей період важливо допомогти дереву набратися сил і запастися енергією. Після збору горіхів вносять 15 г. калійної солі і 20 г. суперфосфату на 1 м2. Пристовбурні кола мульчують перегноєм. Завдяки цьому волоський горіх зможе підготуватися до зимівлі і успішно пережити холоди.

Поширені помилки садівників

Новачки допускають ряд стандартних помилок:

 1. Передозування азотовмісної підгодівлі, в результаті рослина «жирує», нарощує пагони на шкоду зав’язі і плодоношення. Особливо небезпечний надлишок азоту влітку – є ризик, що горіхи обсиплються незрілими. Уникнути цього можна, відмовившись від азотвмісної підгодівлі волоського горіха влітку.
 2. Дефіцит добрив в умовах збідненого грунту. Горіхи на такому грунті погано ростуть, листя покриваються хлорозом (білими плямами). Для профілактики проблеми застосовують склади з кальцієм і магнієм і підвищують дозу азотовмісних речовин.
 3. Брак поливу. Добрива краще засвоюються в розчиненому вигляді. Тому після кожної підгодівлі дерева рясно поливають.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете отримати хороший врожай цінних горіхів, якого вистачить для особистого споживання і на продаж.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *