Останні Записи:
  • Підживлення малини восени Чагарникам, виснаженим після активного росту та плодоношення, потрібно допомогти відновити сили. Малина добре відгукується на підживлення, тому перед зимою не завадить наситити грунт корисними речовинами.…
  • Підживлення груші: які добрива… Комплексне добриво плодових дерев дозволяє забезпечити їм повноцінне харчування і захист. Кожен елемент відповідає за конкретні процеси. Азот - за приріст зелені і розвиток, калій…
  • Нюанси осіннього підживлення плодових… Пишне весняне цвітіння чагарників і дерев і подальший рясний врожай безпосередньо залежать від того, які заходи будуть проведені в саду восени. Головне завдання садівника в…
  • Підживлення троянд восени: як… Осіння підгодівля троянд - це один з методів, що впливають на рясне цвітіння рослини в наступному році. Але не кожне добриво використовують в цей сезон.…
  • Посадка моркви на грядках… Класичне вирощування моркви передбачає посадочні роботи навесні, збір врожаю восени. Досвідчені городники вважають за краще займатися посівом моркви під зиму з метою отримати перші вітаміни…
Квіти і рослини

Добрива для кімнатних квітів – щоб вони вас радували!

Які є добрива для кімнатних квітів?
Поділитися записом:

Чи забезпечуєте ви свої кімнатні рослини достатньою кількістю добрив?

Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як створити ідеальні умови для процвітання зелених домашніх улюбленців!

Які є добрива для кімнатних квітів?

Які добрива потрібні домашнім рослинам?

Всі рослини, і кімнатні квіти не виняток, потребують певних поживних речовинах для росту і розвитку. Але в той час, як рослини у відкритому грунті мають в своєму розпорядженні достатньо грунту для захоплення поживних елементів кореневою системою, в горщику кількість землі обмежена.

Таким чином, догляд за кімнатними рослинами вимагає від вас трохи більше уваги. Звертаємо увагу на наші поради, і ваші зелені друзі будуть вам вдячні за це.

Забезпечте ваші кімнатні рослини регулярною підгодівлею органічними (натуральними) або неорганічними (синтетичними) добривами.

Три основні поживні речовини, які рослини отримують з добрив, – це азот, фосфор і калій (зазвичай на упаковках позначаються як N, P і K).

Азот важливий для гарного листя, фосфор допомагає корінню рости, а калій життєво важливий для хорошого цвітіння.

Відсоток основних поживних речовин, що містяться в будь-якому добриві, зазначений на етикетці. Добриво «10-10-10» складається з 10 відсотків азоту, 10 відсотків фосфору і 10 відсотків калію. Решта 70 відсотків є або органічними, або інертними матеріалами.

Процентний вміст окремих хімічних речовин значно варіюється в залежності від продукту, але вони завжди перераховані в одному і тому ж порядку. Чим більше ця кількість, тим більше поживних речовин отримує рослина.

Звичайними органічними добривами є кров’яна мука, кісткова мука, коров’ячий гній, рибна емульсія і продукти з водоростей.

Хімічні добрива продаються під різними назвами продуктів. Уважно читайте етикетки, так як деякі з цих добрив сформульовані з урахуванням конкретних рослин.

Наприклад, азалія (рододендрон), камелія і гарденія, потребують кислотних добрив, які підтримують низький рівень pH грунту, що дуже важливо для догляду за конкретно цими квітами. Тому підбирайте добрива під індивідуальні потреби ваших квітів.

Добрива можна вносити кількома способами: у вигляді сухої суміші додавати в грунт, розвести капсули з вивільняючим добривом у воді і полити, розпорошити склад на листя.

Які є добрива для кімнатних квітів?

Користь кавової гущі для кімнатних рослин – правда чи міф?

Серед любителів кімнатних квітів існує думка, що мульча з кавової гущі дуже корисна для кімнатних рослин. Чи так це?

Кавова гуща – прекрасне доповнення до компосту, і ви можете без проблем помістити її в купу для використання на городі. Але використовувати кавову гущу для кімнатних квітів треба дуже обережно, так як у міру розкладання вона може стати місцем проживання грунтових грибів, небезпечних для рослини. Товстий шар гущі зробить грунт надмірно вологим, що теж сприяє розвитку фітопатогенів.

До плюсів відноситься те, що кавова гуща злегка підкисляє грунт, що принесе користь гарденії або азалії. У будь-якому випадку, використовуйте її економно і уникайте поливу рослин, якщо грунт не буде сухим на дотик.

Ще одне питання – чи можна поливати квіти водою з-під варіння овочів в якості органічної підгодівлі? Охолоджену овочеву воду після варіння додавати в кімнатні рослини можна, але робіть це в міру і використовуйте тільки несолону воду.

Добрива для кімнатних рослин: вибирайте в залежності від ситуації

Пам’ятайте, що органічні добрива працюють повільно. Їм потрібен час, щоб зруйнуватися в грунті і віддати поживні речовини.

Деякі синтетичні продукти з повільним вивільненням також проходять тривалий період розпаду, вивільняючи поживні речовини протягом тривалого періоду часу.

Однак більшість хімічних добрив діє швидко, що прискорює ріст рослин.

Тому визначитеся з поставленим завданням, наскільки терміново вашим кімнатним квітам треба отримати підгодівлю. Бувають ситуації, коли рослина перебуває в стані стресу, викликаного впливом занадто жаркою або, навпаки, холодної температури, а, може бути, ви поїхали у справах і не змогли полити квітку вчасно. Засуха призвела до того, що листя жовтіє, а рослина в’яне і може загинути.

У такій ситуації вам знадобиться аптечка квітникаря із засобом першої допомоги – це рідке листове добриво. Воно діє ефективно і безпечно, так як листові добрива рекомендовані навіть для органічного землеробства. Оскільки тепер добрива доступні в маленькому фасуванні, є сенс придбати ці корисні добрива і тримати під рукою, особливо, якщо ви займаєтеся вирощуванням дорогих кімнатних рослин.

Повернемося до грунтових добрив. Перед внесенням необхідно ретельно зволожите грунт.

Ніколи не використовуйте більше, ніж рекомендована доза; занадто багато добрив може спалити коріння і вбити рослини.

Насправді, як правило, краще використовувати менше рекомендованої кількості і вносити добрива частіше. Це особливо вірно для хімічних добрив, які більш їдкі, ніж органічні.

Мета внесення добрив полягає в заохоченні регулярного, а не нестримного зростання протягом основного вегетаційного періоду рослини.

Не проводьте грунтову підгодівлю, коли рослини знаходяться в стані спокою, зазвичай восени і взимку, а ось навесні їм слід допомогти набратися сил.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *