Останні Записи:
 • Чому не цвіте герань:… Швидше за все, цього сезону ваша герань (королівська пеларгонія) відмовилася цвісти або цвіла дуже мляво (утворилося і розпустилося лише кілька бутонів), при цьому рослина стояла…
 • Живці для щеплення плодових… Безумовно, ви чудово розумієте, що щеплення зможе добре прижитися, якщо підібрати хороший вихідний матеріал, інакше кажучи, своєчасно та правильно заготовити якісні живці (щепи). Далі поговоримо…
 • Коли і як збирати… Швидше за все, ви чудово розумієте, що від того, наскільки правильно і вчасно буде зібран врожай, залежить і те, як довго він зберігатиметься в майбутньому.…
 • Багаторічні садові квіти, що… Багаторічні квіти ростуть, розвиваються і цвітуть кілька років поспіль, при цьому вимагають менше уваги та турботи, ніж однолітки. Як садити і доглядати багаторічники, які цвітуть…
 • Як садити кукурудзу: терміни,… Пригостити сім'ю вареною кукурудзою влітку, законсервувати качани на зиму — це завдання, які ставлять перед собою багато господинь. Щоб отримати якісний урожай культури, потрібно визначити…
Квіти і рослини

Гіацинт у горщику: догляд в домашніх умовах

Гіацинт у горщику: догляд в домашніх умовах
Поділитися записом:

Гіацинт – квітка, яку вирощують не тільки на клумбі, а й у приміщенні. Якщо його доглядати правильно, в кімнатних умовах рослина цвістиме пишно і довго.

Що потрібно знати про вирощування гіацинту вдома?

Гіацинт – багаторічна цибулинна рослина, що представляє сімейство спаржевих. Його вирощують у приміщенні та на клумбах. У горщику без пересадки у відкритий грунт або вигонки, рослина цвіте лише один раз.

Особливості гіацинту

У гіацинту з прикореневої розетки росте лінійне листя і квітконос, а в землі — вкрита лусочками цибулина. Старі лусочки поступово всихають, а нові наростають протягом кількох років.

Суцвіття у гіацинту кистеподібне, зібране з 12-35 квіток. Деякі сорти мають циліндричну форму суцвіть, інші — конусоподібну. Квітки схожі на дзвіночки з дугоподібно вигнутими щільними пелюстками. Забарвлення пелюсток найрізноманітніше – біле, блакитне, рожеве, бузкове, червоне.

За кольором зовнішньої луски цибулини визначають майбутній відтінок кольорів:

 • фіолетова – блакитні, фіолетові або сині квіти;
 • бузкова – малинові, рожеві, світло-сірі;
 • коричнева – червоний, жовтий, оранжевий, персиковий колір.

У природних умовах гіацинт має 3 стадії розвитку:

 • весняна вегетація (3 місяці);
 • літній спокій (3 місяці);
 • зимовий спокій (6 місяців).

Змінити періоди вегетації квітки можна штучним шляхом, займаючись вигонкою рослини. Вигонні гіацинти цвітуть у будь-який час, який вибере квітникар.

При створенні сприятливих умов гіацинт у горщику цвіте від 10 днів до 1 місяця. За цей час квітуча кисть збільшується вдвічі. Різні сорти гіацинту мають термін цвітіння. Для вирощування у приміщенні селекціонери вивели спеціальні сорти з товстою квітконіжкою та висотою суцвіть до 5 см.

Після цвітіння рослина-ефемероїд відмирає та переходить у період спокою. Щоб продовжити його життєздатність та побачити квіти наступного року, рослину на літо висаджують у грядку або зберігають цибулини для наступної посадки. Їх очищають від землі, підсушують і зберігають у прохолодному сухому місці до моменту вигонки.

Гіацинт у горщику: догляд в домашніх умовах

Вимоги до утримання гіацинту вдома

Гіацинти взагалі не цвітуть або скорочують період цвітіння при температурі вище +16 ° С, у затіненому місці, при порушенні режиму поливу.

Скільки живе гіацинт у горщику? Якщо рослину утримувати в умовах, наближених до природних, гіацинт проживе у горщику 8-10 років. Для продовження його життєздатності пересаджуйте квітку навесні в землю. Якщо після закінчення цвітіння у гіацинту не відмирає зелена частина, рослина ще раз зацвіте. Повторне цвітіння небажане, оскільки цибулина виснажується і рослина може загинути.

Правила утримання гіацинту в домашніх умовах такі:

 1. Використовуйте пухкий грунт для нормального розвитку цибулини. Оптимальним варіантом стане грунтозмішування, що складається з рівних частин листової, дернової землі, торфу, перегною, піску.
 2. Дотримуйтесь температурного режиму в процесі зберігання цибулини, під час зростання та цвітіння. Гіацинт не любить високих температур, у спекотних умовах може засохнути.
 3. Розмістіть квітку з горщиком в освітленому місці подалі від системи опалення.
 4. Підтримуйте в кімнаті вологість повітря не нижче 60%.
 5. Поливайте рослину, уникаючи висихання грудки землі і надлишку вологи в грунті.
 6. Вносьте підживлення, необхідне рослині для відновлення точки зростання та формування бутону.

Який горщик потрібний під гіацинт? Для гіацинту вибирають горщики на 3-4 см. ширше за цибулину. Глибина горщика має бути не менше 15 см., щоб помістився дренажний шар та коріння рослини.

Особливості вирощування та догляду гіацинту в горщику

Щоб квітка красиво цвіла і добре розвивалася, необхідно створити для неї оптимальні умови розвитку.

Гіацинт у горщику: догляд в домашніх умовах

Як садити та пересаджувати гіацинт?

Як посадити гіацинт вдома в горщику? Дотримуйтесь таких правил:

 1. Підберіть посадковий матеріал з збережених цибулин. Вони повинні бути зі здоровим донцем, з твердою гладкою поверхнею, в діаметрі не менше 5 см.
 2. Візьміть горщик з дренажними отворами і висотою 15-20 см., на 2-4 см. ширше за діаметр цибулин.
 3. Пропустіть землю через пару з метою знезараження. Після цього землю зняти та дати їй охолонути.
 4. Насипте дренажний шар на 1-2 см. і пропарений рихлий грунт.
 5. Висадіть цибулини, залишаючи на поверхні 1/3 верхівки. Присипте цибулини шаром піску.
 6. Накрийте зверху паперовим ковпаком і поставте в темне прохолодне місце (+5-7 ° С) на 10-16 тижнів. Періодично зволожуйте землю.
 7. Виставте рослини на освітлене місце, коли з’являться паростки 2–2,5 см. Перші 3 дні температура не повинна перевищувати +10–12 °С, потім підвищуйте її до +20 °С.

Після перенесення у тепле приміщення гіацинт зацвітає через 15-20 днів. Догляд за ним проводять за стандартною схемою.

Що робити, коли гіацинт відцвів у горщику? Цибулину горщикового гіацинту можна зберегти до наступного сезону та отримати нове пишне цвітіння. Для цього в період закінчення цвітіння рослини проведіть такі заходи:

 • Видаліть верхню частину квітконоса, що запобігає утворенню насіння та втраті цибулиною поживних речовин. Листя не зрізайте.
 • Зробіть перевалку рослини разом з грудкою землі в горщик, який більший за попередній на 2-3 см. або висадіть у відкритий грунт, не заглиблюючи кореневу шийку. Така пересадка потрібна рослині, щоб цибулина підросла, поповнилася поживними речовинами та наростила діток. Їх потім відокремлюють від материнської цибулини і висаджують на пророщування.

При пересадці гіацинту в новий горщик доглядайте рослину таким чином:

 1. Поливайте помірно, не допускаючи висихання грунту в горщику.
 2. Внесіть комплексне рідке добриво через тиждень після пересадки, повторіть підживлення через 10 днів.
 3. Припиняйте полив, коли листя почне жовтіти і сохнути.
 4. Зріжте засохлі залишки листя, дістаньте цибулину з землі.
 5. Очистіть цибулину від землі, коріння і луски, що відстає.
 6. Промийте цибулини водою та потримайте 30 хвилин у насиченому розчині марганцівки.
 7. Просушіть цибулини 5-7 днів у темному місці з гарною вентиляцією.
 8. Покладіть цибулини в паперовий пакет або в ящик у 2 шари.
 9. Зберігайте 2 місяці при температурі +25 °С у приміщенні, що добре провітрюється, з помірною вологістю..

Знизьте температуру до +17 °С, так зберігайте посадковий матеріал до вигонки.

Гіацинт у горщику: догляд в домашніх умовах

Як доглядати за гіацинтом у горщику?

Після покупки квітучого гіацинту в горщику доглядайте його так:

 1. Залиште його в тому горщику, в якому придбали, інакше під час пересадки рослина отримає стрес і скоротить час цвітіння.
 2. Поставте квітку на освітлене місце в будинку. У лютому забезпечте додаткове підсвічування, а в травні притіняйте від прямого сонячного проміння.
 3. Підтримуйте температурний режим у діапазоні +15–20 °С, провітрюючи кімнату, але не допускайте протягів.
 4. Поливайте рослину відстояною водою кімнатної температури по краях горщика або через піддон не частіше ніж 2 рази на тиждень. Перезволоження грунту призводить до гниття цибулини.
 5. Підживлюйте рослину 1 раз на 2 тижні рідкими добривами для цибулинних рослин. Вносьте добрива після поливу.

Гіацинти, отримані шляхом вигонки, можна вирощувати кілька років.

Вирощування гіацинту в горщику для квітникарів перетворюється на захоплююче хобі. Продовжити цвітіння гіацинту нескладно. Виконуйте правила догляду за рослиною на всіх етапах розвитку. Тоді квітка буде рости здоровою, красивою і віддячить яскравим і пишним цвітінням у будь-яку пору року.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *