Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Дім

Клумба з цегли своїми руками

Клумба з цегли своїми руками
Поділитися записом:

Облагородити і прикрасити своє подвір’я, присадибну ділянку або дачний «маєток» — завдання цілком посильне і навіть захоплююче. Для цього достатньо зробити клумбу з цегли своїми руками – спосіб не лише простий, але й дуже дешевий. Потрібна невелика кількість цегли, цементу, піску і звичайно ж, натхнення. Результат буде швидким та вражаючим.

Види клумб з цегли

Великим плюсом домашніх квітників є той факт, що для їх створення не обов’язково витрачати матеріали. Оригінальна клумба зі старої цегли, вибудована на основі якісного цементу, цілком здатна стати міцною та мальовничою спорудою. Економія коштів – очевидна. А краса виходить просто дивовижна.

Облаштовуючи клумби на дачі, де зазвичай досить вільного місця, можна спорудити цілий комплекс різнопланових квітників. Зазвичай їх розташовують так, щоб вони перебували в полі зору гостей та домочадців: біля входу, біля веранди або вздовж центральної алеї.

Клумба з цегли своїми руками

Першим етапом є розмітка. Отже, перш ніж викласти клумбу з цегли, потрібно заздалегідь визначити її вихідні параметри: розмір, площу та конфігурацію. Найпоширенішими вважаються такі різновиди клумб:

 • прямокутні;
 • круглі або овальні (острівні);
 • кільцеві (навколо дерева);
 • багатокутні;
 • рабатка (вздовж доріжки чи під стіною);
 • багаторівневі (ступінчасті);
 • спіралеподібні.

Щоб клумба для квітів виглядала привабливо, її сторони краще робити не прямими, а плавно вигнутими, хвилястими або округлими.

Будівництво та декор клумби з цегли

Після розмітки ділянки можна приступати до створення фундаменту під цегляну кладку. Для цього риють рів, глибиною до 25 см., по всьому периметру контуру. На дно підсипають невеликий (до 5 см.) шар піску та трамбують його. Зверху настилають шар гравію або битої цегли і знову трамбують. Отримана “подушка” виконує функції дренажу.

Цеглини в першому та другому рядах укладають без розчину, щоб зайва вода могла безперешкодно стікати в землю. Далі викладають стіни потрібної висоти вже з застосуванням розчину. Потрібно стежити, щоб його грудки не зависали на зовнішній поверхні стін – зіпсують увесь вигляд. Потім виконують розшивку швів. На затвердіння конструкції знадобиться щонайменше 5 днів.

Клумба з цегли своїми руками

Використання білої та червоної цегли дає можливість створювати своєрідний двоколірний орнамент. Важливий нюанс: виконуючи кладку, слід зрушувати кожен новий ряд у напрямку до центру клумби. Отримана конструкція має віддалено нагадувати форму горщика. Інакше грунт, сідаючи, розпиратиме стінки, пошкоджуючи їх.

Щоб зручніше було закруглювати кладку фундаменту на вигнутих ділянках, уздовж вертикальної стінки траншеї встановлюють смужки пластика. До того ж такий прийом дозволяє уникнути обсипання землі в процесі роботи. Для зміцнення прямих ділянок траншеї можна використовувати шматки шиферу, тонкі дошки чи непотрібні залишки металевих листів.

Для того, щоб бордюр для клумби був абсолютно рівним, його рівень потрібно постійно звіряти з заздалегідь натягнутим горизонтальним шнуром. Якщо передбачається будівництво декоративних колон у кутах або по периметру стінки, їхню вертикальність перевіряють за допомогою звичайного схилу.

Облаштовуючи квітники з цегли своїми руками, можна дати волю фантазії та задекорувати їх виключно на свій смак. Для цього найчастіше використовують барвисту мозаїку, бите кольорове скло, а також металеві чи дерев’яні прикраси. Швидкий спосіб – просто пофарбувати цеглу у потрібний тон.

Особливий шик – встановлені на колонах невеликі садові скульптури. Вся ця пишнота не один рік радуватиме око своїм неповторним колоритом, а також химерними формами яскравих квіткових клумб.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *