Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Поради

Коли косити газон перший і останній раз – правила і інструменти

Поділитися записом:

Щоб галявина виглядала охайною і зеленою, одним з важливих умов є правильний покос. Важливі як своєчасні перша і остання стрижка газону, так і регулярні проміжні операції. Процедура ця не дуже трудомістка, якщо не упустити відповідний момент, підібрати оптимальну висоту травостою і дотримуватися загальних рекомендацій. Головне завдання – максимальне продовження періоду вегетації, щоб трава не пожовкла, не висохла і не втратила своїх декоративних якостей.

Навіщо стригти газон і що це дає ?

Поширений міф про існування так званої газонної трави, яка рівномірним килимком покриває ділянку і зовсім не має потреби в стрижці. Насправді в якості газонних використовуються самі звичні суміші лугових трав. Тому на питання: чи потрібно стригти газон, є однозначна відповідь – обов’язково. Без цієї процедури він перетвориться на звичайну порослу траву недоглянутої ділянки. Покос дає поштовх до активного утворення нових листочків і коренів, формування гарного дерну – надійного фундаменту газону. Тому галявина має постійну можливість радувати молодою зеленню, а також відновлюватися від пошкоджень.

При регулярних стрижках пригнічується ріст бур’янів, стрижена трава активно розростається, стає густішою, набуває пухнастості. За рахунок цього створюється рівномірне покриття і поліпшується естетичний вигляд.

Якщо газон не стрижуть більше двох тижнів, трава дуже швидко починає трубковаться і випускати колоски. Після дозрівання і поширення насіння рослини засихають, виконавши свою життєву задачу на цей рік. В такому випадку підрівняти газон і повернути йому початковий привабливий акуратний вигляд буде проблематично або навіть неможливо. З нього вже не вийде того бажаного м’якого трав’яного килима й не буде того яскравого зеленого забарвлення навіть після стрижки. У перерослої трави нижня частина стебел не зможе отримувати достатньої кількості сонячного світла і колір галявини стане менш насиченим, світло-зеленим. Великий трав’яний покрив перешкоджає задовільному випаровуванню вологи, що створює загрозу загнивання дерну і утворення світло-коричневих острівців.

Коли косити газон – ідеальний час

Перший раз косити газон після посадки слід, коли висота трави складе близько 8-10 см і сформується третій листочок. Запізніла стрижка погіршує якість трав’яного покриву, які переросли пагони можуть полягти назавжди.

Зрізати вперше потрібно тільки самі верхівки (приблизно 2 см), щоб рослини змогли краще і швидше піти в зростання. Занадто коротка стрижка послаблює і губить молоді рослини і деякі ділянки можуть повністю оголитися, надаючи місце бур’янам. У наступні рази зазвичай зрізають близько третини довжини. Час, коли навесні газон слід стригти перший раз, потрапляє десь на квітень-травень (в залежності від широти місцевості), зелень повинна вирости до 6-7 см
На вирішенні того, як часто стригти газон, впливають такі чинники, як кліматичні особливості і конкретні погодні умови, функціональні вимоги. Стрижку виконують кожні 7-10 днів, іноді раз в два тижні, як тільки трава перевищить на 2-4 см бажану висоту. У періоди посухи рослини ростуть менш активно, тому стрижку проводять рідше. Під час активної вегетації (влітку) при сприятливих умовах стригти траву доведеться двічі за тиждень. Правильне виконання процесу відбивається на естетичному вигляді галявини і здоровому стані рослин. Краще косити газон в суху погоду і в вечірній час (за пару годин до заходу, щоб зрізи не обпалювало яскравим сонцем).

 • Якщо буде занадто сухо – трава може вириватися повністю.
 • Перезволожений грунт і дерен легко пошкодити косаркою.

Восени перестають косити газон, коли наступають перші заморозки, в залежності від регіону – в вересні-жовтні. При періодах тривалого потепління і відростання рослин понад 5 см слід повторити стрижку. Осіння стрижка газону має важливе значення для гарної зимівлі, так як занадто висока трава і дуже низька можуть загинути частково або повністю. При косовиці не повинно бути холодно і вітряно, щоб під сніг рослини пішли зміцнілими після операції.

Стрижка газону: вибір інструментів і правила

Так як стригти газонну траву доведеться обов’язково, варто підготуватися до цієї операції завчасно і серйозно. Підручними інструментами тут не обійтися, коса і серп не зможуть зробити рівну галявину. Спеціальні прилади набагато спрощують і прискорюють процес, дозволяють виконати його найбільш правильно.

Чим стрижуть газон в домашніх умовах?

Арсенал відповідних інструментів і техніки досить великий. Вибір в основному залежить від величини оброблюваної ділянки, його форми, рельєфу і фінансових можливостей господаря. Найчастіше застосовують такі пристосування:

 1. Механічні косарки для газону є циліндричний вал з ножами, який під час їзди наводиться в дію. Це найпростіший і економний варіант, безшумний і екологічно чистий. Вони не вимагають палива, дають найчистіший зріз, але для їх використання необхідно прикладати фізичну силу. Тому підійдуть вони тільки для стрижки ділянок невеликого і середнього розміру з більш-менш рівномірним рельєфом.
 2. Косарка на повітряній подушці замість звичних коліс оснащена турбіною, яка заганяє повітря вниз, що дозволяє їй буквально ширяти над землею. Це єдиний різновид, справляється з досить крутим рельєфом і ухилами в більш, ніж 15 °. При цьому регулювати висоту покосу досить проблематично. Ефективна тільки на невеликих ділянках.
 3. Електрогазонокосилки відрізняються легкою вагою і низьким рівнем шуму. У них застосовується роторний механізм – ножі приводяться в дію двигуном і обертальними паралельними поверхні рухами скошують траву. Їх недоліком є ​​невисока мобільність, необхідність поправляти шнур живлення і небезпека роботи в сиру погоду.

Техніка для швидкого результату

Для стрижки великих територій використовують професійну техніку, це:

 1. Бензинова машинка для стрижки газонів має двигун, для роботи якого використовується особлива суміш бензину з маслом або неетильовані марки бензину. Вона дуже мобільна і підійде для великих ділянок зі складним рельєфом. Але при роботі виділяється вихлопні гази і значний шум, через що така машинка менш екологічна, ніж інші моделі. Різновиди роторного типу дозволяють здійснювати покіс високої трави.
 2. Акумуляторні косарки для роботи вимагають періодичної підзарядки, тому для великих ділянок не підійдуть. Вони мобільні, екологічні, практично безшумні. Час мобільної роботи при повному заряді акумуляторів становить близько однієї години. Є барабанні і роторні різновиди.
 3. Трактор для газону або райдер є невеликих розмірів з фронтальним ріжучим механізмом і місцем для водія, що дозволяє ефективно здійснювати стрижку трави на великих територіях. Трактори дуже маневрені, управляються кермом, є багажник для перевезення необхідних інструментів.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *