Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Вишня / Сад

Коли і як правильно садити вишню у відкритий грунт навесні?

Коли і як правильно садити вишню у відкритий грунт?
Поділитися записом:

Смачні, соковиті, ароматні ягоди вишні з яскравим кисло-солодким смаком можуть похвалитися не тільки розкішними смаковими якостями, але і корисними властивостями! Вишневі ягоди багаті цукрами, вітамінами, органічними кислотами. Багатьом дачникам культура полюбилася через можливість широкого застосування, адже ягоди вишні можна вживати у свіжому вигляді, робити сік, компот, варення, джем, кисіль, желе, використовувати для приготування випічки, соусів. Також листя можна використовувати для консервації. Загалом, вирощувати таку культура на своїй ділянці – одне суцільне задоволення і користь!

Оптимальні терміни весняної посадки вишні

Найоптимальніший час посадки вишні у відкритий грунт навесні – до початку вегетації, тобто до того, як бруньки набухнуть. При цьому температура повітря повинна бути стабільно вище + 5 ° C. При посадці після початку вегетації (тобто сокоруху) саджанець буде гірше і довше приживатися.

Не можна дати універсальну відповідь, в якому місяці і декаді краще це зробити, адже на території країни температурні умови сильно відрізняються. Так, оптимальним часом висадки – в середині квітня, а ось в теплих південних регіонах виконувати процедуру можна вже в кінці березня.

Не втрачає актуальності питання: коли ж краще садити вишню, навесні чи восени? Робити це можна в будь-який із запропонованих сезонів, однак у південних, теплих регіонах висаджувати краще все ж восени, а в більш північних – навесні.

Посадка саджанця вишні навесні у відкритий грунт:

Можна виділити найбільш і найменш підходящий час для садової роботи. Визначити це можна за допомогою циклів супутника нашої планети. Звичайно, ефективність такого методу не перевірена науково, проте багато городників не перший рік вдаються до методики і помічають позитивні результати. Таким чином, терміни посадки саджанця вишні у відкритий грунт навесні за місячним календарем 2021 року:

Сприятливі дні:

 • в березні – 26, 27, 28, 29 число;
 • в квітні – 11, 12, 13, 14, 24, 25;
 • в травні – 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10.

Несприятливі дні для процедури:

 • в березні – 9, 19, 20, 21, 24 число;
 • в квітні – 8 15, 16, 17, 23;
 • в травні – 7, 13, 14, 22.

Як вибрати місце і грунт для весняної посадки вишні?

Вишня відноситься до теплолюбних культур, з цієї причини садити дерево потрібно виключно на теплих ділянках з хорошим освітленням. Бажано, щоб дерево було захищене від холодних північних вітрів. Наприклад, з північного боку може бути розташований паркан, будинок або будь-яке інше приміщення.

Вкрай важливо уникати місць з підвищеним перезволоженням, заболочених ділянок. Тобто низини, де скупчується волога, ділянки з підвищеним заляганням грунтових вод (вище 1,5 метра від поверхні землі). В таких умовах коренева система може загнити. Або ж в низинах після сніготанення коренева шийка може запріти, і дерево загине.

Головні вимоги до грунту в саду для вирощування вишні: вона повинна бути легкою, нейтральною по кислотності, пухкою, мати гарну повітро-і вологопроникність. Вишня добре росте на суглинистих, супіщаних грунтах або ж легкому чорноземі.

Посадка саджанця вишні навесні у відкритий грунт:

Якщо на вашій ділянці грунт занадто важкий, вологий, рекомендується садити дерево на пологі горбки (тобто зробити штучний насип і посадити на неї).

Підготовка посадкової ями для посадки вишні навесні

Підготовкою посадкової ями для посадки вишні навесні бажано зайнятися заздалегідь. В ідеалі викопати і заправити її потрібно за один або півтора місяця. Або хоча б за 10-14 днів.

До речі! Багато садівників займаються підготовкою ями для весняного заходу ще з осені. І в цьому можна виділити суттєвий плюс – вміст ями встигне повністю осісти до потрібного рівня.

На якій відстані робити посадкові ями для вишні?

Перш ніж почати викопувати посадкову яму, необхідно знати, на якій відстані краще садити вишню одну від одної, і від інших плодових дерев. Правильна дистанція – запорука нормального розвитку і плодоношення плодових культур. Якщо ж висаджувати їх занадто близько один до одного, то вони будуть затінювати один одного, конкурувати за поживні речовини, а також садівникові важче буде доглядати за деревами і збирати урожай.

Між саджанцями деревовидної вишні оптимальна відстань – 3 метри. Якщо ви садите в ряд багато саджанців, то проміжок між рядами – 4 м.

Відстань між кущовими вишнями – 2 метри.

Важливо! Вишня потребує перехресного запилення. Тому поряд потрібно посадити 2-3 саджанця різних сортів.

Посадка саджанця вишні навесні у відкритий грунт:

Між вишнями та іншими деревами рекомендується зберегти інтервал близько 4-5 метрів. З деревами з широкою кроною (наприклад, Орешина) краще дотримуватися ще довшої дистанції, інакше вони розростуться і будуть затінювати вишню.

Як викопати посадкову яму для вишні: оптимальна глибина і ширина

Щоб правильно викопати посадкову яму, потрібно знати на яку глибину і ширину копати.

Оптимальні розміри ями для саджанця вишні: 60 на 60 сантиметрів.

Зверніть увагу! Коли ви почнете копати яму, дуже важливо скласти верхній родючий шар землі в окрему купку. Під таким шаром мається на увазі перші 30 см землі. Така земля знадобиться для заправки ями.

Чим заправити яму для вишні?

Важливо не тільки на яку глибину і ширину ви викопаєте посадкову яму, а й чим ви її заправите. Заправка правильною (тобто живильною) грунтовою сумішшю забезпечить молоде дерево поживними речовинами на кілька років, завдяки чому воно зможе благополучно рости і розвиватися, нарощувати надземну частину і кореневу систему.

Якщо на ділянці вашого саду важкий, глинистий грунт або грунтові води залягають занадто високо, рекомендується на дно ями покласти дренажний шар (близько десяти сантиметрів). Як дренаж прийнятно використовувати биту цегла, щебінь.

Заправити яму для посадки вишні можна грунтовою сумішшю з наступних компонентів:

 • Родючий ґрунт з верхнього шару грунту.
 • Перегній або компост (одне десяти літрове відро).
 • Бажано додати мінеральні добрива:
  1. Суперфосфат (300 грам) + сульфат калію (70 грамів).
  2. Можна відразу додати комплексне мінеральне добриво – діаммофоска або нітроамофоску (300 г). При цьому перший варіант (тобто діаммофоска) краще тому там менше азоту.

Якщо грунт у вашому саду легкий і піщаний, то рекомендується додатково додати відро некислого торфу / якщо важкого, то відро піску.

Весь вміст ями необхідно рівномірно розмішати.

Як вибрати хороші саджанці вишні для посадки?

Рекомендується вибирати саджанці вишні районованих сортів, які підходять для вирощування в кліматичних умовах вашого регіону.

У продажу можна зустріти:

 1. Саджанці вишні з закритою кореневою системою (ЗКС). Вони знаходяться в ємності з землею (тому їх називають саджанці контейнерного типу), приживаються вони добре, висаджувати їх можна навіть після початку вегетації. Також їх зручніше і простіше садити, так що підходить для новачків.
  Посадка саджанця вишні навесні у відкритий грунт:
 2. Саджанці з відкритою кореневою системою (ВКС). Продаються з відкритими корінцями, зберігати їх довго без грунту не можна, тому після покупки потрібно посадити якомога швидше. Коштують вони дешевше першого варіанту, зате приживаються вони довше і також садити їх трохи важче, бо треба грамотно впоратися з корінням.
  Посадка саджанця вишні навесні у відкритий грунт:

Нижче наведено поради, які допоможуть вибрати хороший саджанець:

 1. Уточніть у продавця вік саджанця, оптимально вибирати саджанці віком до двох років. У такому молодому віці вони приживаються набагато краще.
 2. Завдання будь-якого дачника – купити самий хороший і якісний екземпляр. Перше, на що потрібно звернути увагу, це загальний стан саджанця. Інакше кажучи, він повинен бути абсолютно здоровим, без ознак хвороб, без пошкоджень.
 3. Прийнятна висота саджанця – близько одного-півтора метрів.
 4. Якщо ви купуєте саджанець з відкритою кореневою системою (ВКС), то уважно огляньте кореневу систему, на ній не повинно бути підозрілих наростів, тріщин, пошкоджень, не повинні бути сухих чи загнилих корінців, запаху цвілі. Коренева система повинна включати в себе основний корінь і кілька бічних корінців, довжиною близько двадцяти сантиметрів. Також на такому саджанці не повинно бути ознак вегетації.
 5. Якщо ви вибираєте саджанець із закритою кореневою системою (ЗКС), то необхідно підняти контейнер і оглянути дно ємності. З дренажних отворів повинні стирчати або просто виднітися корінці. Якщо корінців не видно, то можливо недобросовісні продавці незадовго для перепродажу посадили саджанець ВКС в нову тару і хочуть його видати за саджанець ЗКС, щоб продати дорожче. Також можна перевірити, що перед вами точно саджанець із закритою кореневою системою, можна взяти саджанець за стовбур і акуратно потрясти, якщо він сидить міцно, значить, все добре.
 6. Уважно огляньте ствол, на ньому має бути помітне місце щеплення (тобто місце з’єднання підщепи та прищепи). Місце щеплення свідчить про те, що перед вами сортове дерево, що не дичка.
 7. Стовбур повинен бути визрілим, міцним, рівним (тобто не викривленим). На корі не повинно бути тріщин, морозобоін, лущення.
Посадка саджанця вишні навесні у відкритий грунт:

Як підготувати саджанець вишні до посадки?

Підготувати до посадки потрібно саджанець c відкритою кореневою системою. Примірники з ЗКС готувати не слід.

Перед самою посадкою потрібно обмити корінці від старої землі. А потім бажано вмочити кореневу систему в глиняну бовтанку. Кінчики корінців можна оновити, тобто трохи обрізати (особливо важливо підрізати занадто довгі корінці).

Необхідно обрізати пошкоджені, сухі, підгнилі корінці до здорового білого місця.

Дуже корисно замочування кореневої системи в розчині препарату корнеутворювача, наприклад, «Корневином» (по інструкції). Така обробка відновлює біологічні процеси, насичує корінці вологою, щоб саджанець швидше адаптувався і укоринився на новому місці.

Як правильно посадити вишню у відкритий грунт навесні: покрокова інструкція

Якщо ви виконали всі вищеописані етапи, то справа залишається за малим. Схема посадки саджанця вишні навесні дуже проста:

 • Якщо ви садите саджанець з відкритою кореневою системою (ВКС), то потрібно зробити в центрі ями горбок. Поставте саджанець на горбок, розправте коріння, вони повинні рівномірно дивитися в різні боки без загинів.
 • Якщо у вас саджанець вишні із закритою кореневою системою (ЗКС), то просто поставте його в лунку без будь-якого пагорба.
 • При посадці місце щеплення (тобто око) має дивитися на північ, а місце зрізу – на південь.
 • Вбийте поруч дерев’яний кілок в якості опори, до якої буде підв’язаний саджанець. Будьте акуратні, щоб не пошкодити корінці.
 • Засипте саджанець землею, рекомендується при цьому акуратно трусити його за ствол, щоб грунт проник рівномірно і порожнечі між коренням були виключені.
 • Тепер слід ущільнити грунт навколо саджанця вишні, і зробити валик із землі навколо саджанця для оформлення пристовбурного кола. Висота валика близько 10 см.
 • Проведіть щедрий полив водою (близько 3 відер під один саджанець). Поливати потрібно поступово, влийте одне відро, почекайте, поки вода повністю вбереться, а потім вливайте наступне.
 • Якщо після поливу земля осяде, потрібно досипати її до колишнього рівня.
 • Тепер слід підв’язати молодий саджанець вишні до опорного стовпчика. Для підв’язки необхідно використовувати м’який шпагат.
 • Рекомендується порихліти грунт і замульчувати пристовбурні кола, наприклад, торфом або компостом. Товщина мульчуючого шару приблизно 7 см. При цьому між мульчею і стволом деревця повинна бути дотримана дистанція в кілька сантиметрів, щоб кора підопріла.
Посадка саджанця вишні навесні у відкритий грунт:

Що робити після посадки вишні у відкритий грунт навесні

Найважливіше, що потрібно зробити після посадки вишні у відкритий грунт навесні, обрізати саджанець до 0,5 метрів у висоту. Така процедура по догляду необхідна для збереження балансу між надземною частиною і кореневою системою. Завдяки цьому саджанець нормально приживеться.

Перші кілька місяців після весняної посадки вишні у відкритий грунт особливо важливо часто і регулярно поливати дерево в саду. В середньому норма поливу – близько двох-трьох відер води. На початку поливати слід 1-2 рази на тиждень, залежно від погодних умов.

Якщо ж ви не замульчували грунт в пристовбурних кіл, то рекомендується періодично рихлити грунт після поливу. Розпушування потрібно поєднувати з видаленням бур’янів.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *