Останні Записи:
 • Вибираємо покриття підлоги для… Потрібно розуміти, що стать на терасі схильний безлічі негативних впливів: волога, температурні і вологісні перепади, механічні навантаження і т. д. Саме тому для використання на…
 • Як вибрати високоякісну терасну… Навіть сьогодні для України композитна терасна дошка залишається новим продуктом, хоча в Америці і Європі вона вже завоювала велику популярність. Але, зазначимо, що популярність терасної…
 • Які багаторічні квіти для… Дачні клумби і квітники з багаторічними квітучими рослинами можуть протягом декількох років приємно дивувати і радувати любителів квітів своїми прекрасними композиціями. Такі рослини не потребують…
 • Як виростити петрушку на… Почесне місце в кулінарному мистецтві займає петрушка. Ця ароматна, красива і корисна рослина любить використовувати практично кожна господиня. Пряна зелень дуже цінується за свій багатий…
 • Як виростити гарний густий… Ще зовсім недавно власникам заповітних шести соток і в голову не могло прийти завести на своїй ділянці ласкаву і м'яку газонну галявину. Все не зайняте…
Дім

Монтаж опалення в теплицю з полікарбонату своїми руками

Монтаж опалення в теплицю

Для того щоб отримувати хороший урожай в закритому грунті цілий рік, важливо подбати про обігрів. Зараз є багато доступних способів організувати опалення теплиці взимку, які реально зробити своїми руками. Вибір варіанту залежить від доступності палива або теплової енергії, габаритів будівлі, матеріалів каркаса і покриття, вирощуваних в парнику культур, будови грядок, матеріальних і фізичних можливостей власника.

Що враховувати при виборі системи обігріву?

Вибираючи опалювальну систему для теплиці, враховуйте:

 • кліматичні умови регіону;
 • розміри приміщення;
 • особливості вирощуваних культур;
 • фінансові можливості.
Булерьян для підігріву повітря

Основні критерії вибору

У регіонах з помірно-теплими погодними умовами можна обійтися найменшими витратами, облаштувавши в теплиці теплі грядки з біопаливом. Для цих цілей використовують кінський гній в поєднанні з різаною соломою, що продовжує час розкладання, або біологічний компост з побутового сміття.

В якості резервного опалення уздовж тепличних гряд прокладають електричний кабель в трубі або встановлюють тепловентилятор з термостатом. Резервна система підстраховує на випадок короткочасних заморозків.

 
У місцевості з помірним кліматом, де показники вуличних термометрів рідко опускаються нижче позначки «-20», доцільна установка електричної опалювальної системи. Вигідний і ефективний варіант – застосування теплових насосів і інфрачервоних нагрівачів.

У підвищеній увазі до обігріву потребують теплиці, облаштовані в областях з суворою погодою, де зниження температури до -50 градусів – не рідкість. Для таких умов доречні більш дорогі рішення у вигляді газових або водяних систем опалення.

Визначальні фактори

Вирішуючи, яке вибрати опалення для теплиці з полікарбонату, зробіть розрахунок раціонального розподілу тепла щодо площі приміщення. Дорогі передові технології з обов’язковим професійним монтажем має сенс використовувати в промислових комплексах. Обігрів невеликих парників можна обладнати і своїми руками.

Велике значення має матеріал, з якого виготовлений парник. Теплиці з полікарбонату вимагають виділення тепла меншої інтенсивності, ніж, наприклад, плівкові парники. Пов’язано це з тим, що полікарбонат виконує функції утеплювача. При цьому плівка не витримує високих температур, тому найчастіше доводиться вдаватися до підігріву грунту або теплим грядках.

Вибір схеми опалення залежить і від культур. Стійкі до холоду селера, кріп, шпинат будуть відмінно себе почувати при мінімальному підігріві землі і наявності запасних електрообігрівачів. З теплолюбними огірками, перцем і томатами складніше: їм потрібен стабільний комфортний мікроклімат, досягти якого можна лише завдяки безперервно працюючій системі опалення.

Комбінована система опалення

Види опалення в теплиці

Існує кілька ефективних різновидів опалення теплиць. Дізнайтеся про кожного з них докладніше, а потім розгляньте, як зробити своїми руками деякі пристосування для обігріву.

Пічне опалення

Система пічного опалення дозволить заощадити на дорогих енергоносіях і обладнанні. Її основний елемент – твердопаливна піч або котел, що функціонує на брикетах, вугіллі, дровах, гілках. Для відводу продуктів згоряння, шкідливих для рослин, піч постачають димовідводом, які виходять з приміщення через дах або стіни. Щоб обігрівати теплицю по максимуму ефективно, піч укомплектовують достатньою кількістю радіаторів і труб.

Важливо! Пам’ятайте, що димохід потрібно регулярно очищати від твердих частинок газу, накопичених під час згоряння палива.

Плюси:

 • швидкий прогрів парника;
 • недорогі паливні матеріали;
 • проста установка і використання;
 • можливість самостійного виготовлення та облаштування.

Мінуси:

 • неавтоматизованих процес обігріву, потреба в частій закладці палива (є більш дорогі котли тривалого горіння);
 • пересихання грунту, повітря;
 • висока ймовірність нерівномірного прогріву площі.

Щоб виключити зайве пересихання і загибель рослин, подумайте про обладнанні системи зволоження в теплиці. У більшості випадків досить великої ємності з водою.

Види печей на твердому паливі

На ринку представлені різні конструкції печей, призначених для опалення теплиць. Найпростіша – буржуйка. Це звичайна металева пічка, оснащена прямим димоходом. Складається з зольника і закривається камери згоряння.

У процесі горіння палива стіни печі нагріваються і наповнюють теплом приміщення. Для поліпшення характеристик і підвищення низького ККД тепличну піч часто комплектують водяним контуром. Щоб уберегти найближчі грядки від перегріву, використовують вентилятор.

Удосконалена буржуйка, оснащена порожніми трубами, по яких в процесі роботи постійно рухається повітря відома як піч-булерьян.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *