Останні Записи:
 • Розсада солодкого перцю в… Одне з важливих питань, з яким стикаються садівники: куди сіяти перець на розсаду. Питання вибору розсадої ємності і грунту актуальне завжди, особливо для початківців дачників.…
 • Як краще обробити насіння… Щоб виростити моркву, потрібно не тільки вміти доглядати за культурою, але і правильно підібрати метод передпосівної обробки насіннєвого матеріалу для отримання швидких сходів. Існує велика…
 • Підживлення розсади баклажанів: чим… Баклажани давно полюбилися садівникам за свій прекрасний, тонкий і витончений смак. Однак примхлива культура пред'являє високі вимоги до вирощування ще на стадії розсади. Незважаючи на…
 • Розсада бегонії вічноквітучої: коли… Яскрава, барвиста культура стане родзинкою будь-якого саду, вона може прикрашати не тільки квітник у відкритому грунті, а й вирощуватися у вазонах і підвісних кашпо на…
 • Все про правильну посадку… Напевно, будь-яка людина, яка хоч раз спробував соковитий, солодкий персик, захоче скуштувати його ще раз. На жаль, на полицях магазину або на ринку не завжди…
Дім

Монтаж опалення в теплицю з полікарбонату своїми руками

Монтаж опалення в теплицю

Для того щоб отримувати хороший урожай в закритому грунті цілий рік, важливо подбати про обігрів. Зараз є багато доступних способів організувати опалення теплиці взимку, які реально зробити своїми руками. Вибір варіанту залежить від доступності палива або теплової енергії, габаритів будівлі, матеріалів каркаса і покриття, вирощуваних в парнику культур, будови грядок, матеріальних і фізичних можливостей власника.

Що враховувати при виборі системи обігріву?

Вибираючи опалювальну систему для теплиці, враховуйте:

 • кліматичні умови регіону;
 • розміри приміщення;
 • особливості вирощуваних культур;
 • фінансові можливості.
Булерьян для підігріву повітря

Основні критерії вибору

У регіонах з помірно-теплими погодними умовами можна обійтися найменшими витратами, облаштувавши в теплиці теплі грядки з біопаливом. Для цих цілей використовують кінський гній в поєднанні з різаною соломою, що продовжує час розкладання, або біологічний компост з побутового сміття.

В якості резервного опалення уздовж тепличних гряд прокладають електричний кабель в трубі або встановлюють тепловентилятор з термостатом. Резервна система підстраховує на випадок короткочасних заморозків.

 
У місцевості з помірним кліматом, де показники вуличних термометрів рідко опускаються нижче позначки «-20», доцільна установка електричної опалювальної системи. Вигідний і ефективний варіант – застосування теплових насосів і інфрачервоних нагрівачів.

У підвищеній увазі до обігріву потребують теплиці, облаштовані в областях з суворою погодою, де зниження температури до -50 градусів – не рідкість. Для таких умов доречні більш дорогі рішення у вигляді газових або водяних систем опалення.

Визначальні фактори

Вирішуючи, яке вибрати опалення для теплиці з полікарбонату, зробіть розрахунок раціонального розподілу тепла щодо площі приміщення. Дорогі передові технології з обов’язковим професійним монтажем має сенс використовувати в промислових комплексах. Обігрів невеликих парників можна обладнати і своїми руками.

Велике значення має матеріал, з якого виготовлений парник. Теплиці з полікарбонату вимагають виділення тепла меншої інтенсивності, ніж, наприклад, плівкові парники. Пов’язано це з тим, що полікарбонат виконує функції утеплювача. При цьому плівка не витримує високих температур, тому найчастіше доводиться вдаватися до підігріву грунту або теплим грядках.

Вибір схеми опалення залежить і від культур. Стійкі до холоду селера, кріп, шпинат будуть відмінно себе почувати при мінімальному підігріві землі і наявності запасних електрообігрівачів. З теплолюбними огірками, перцем і томатами складніше: їм потрібен стабільний комфортний мікроклімат, досягти якого можна лише завдяки безперервно працюючій системі опалення.

Комбінована система опалення

Види опалення в теплиці

Існує кілька ефективних різновидів опалення теплиць. Дізнайтеся про кожного з них докладніше, а потім розгляньте, як зробити своїми руками деякі пристосування для обігріву.

Пічне опалення

Система пічного опалення дозволить заощадити на дорогих енергоносіях і обладнанні. Її основний елемент – твердопаливна піч або котел, що функціонує на брикетах, вугіллі, дровах, гілках. Для відводу продуктів згоряння, шкідливих для рослин, піч постачають димовідводом, які виходять з приміщення через дах або стіни. Щоб обігрівати теплицю по максимуму ефективно, піч укомплектовують достатньою кількістю радіаторів і труб.

Важливо! Пам’ятайте, що димохід потрібно регулярно очищати від твердих частинок газу, накопичених під час згоряння палива.

Плюси:

 • швидкий прогрів парника;
 • недорогі паливні матеріали;
 • проста установка і використання;
 • можливість самостійного виготовлення та облаштування.

Мінуси:

 • неавтоматизованих процес обігріву, потреба в частій закладці палива (є більш дорогі котли тривалого горіння);
 • пересихання грунту, повітря;
 • висока ймовірність нерівномірного прогріву площі.

Щоб виключити зайве пересихання і загибель рослин, подумайте про обладнанні системи зволоження в теплиці. У більшості випадків досить великої ємності з водою.

Види печей на твердому паливі

На ринку представлені різні конструкції печей, призначених для опалення теплиць. Найпростіша – буржуйка. Це звичайна металева пічка, оснащена прямим димоходом. Складається з зольника і закривається камери згоряння.

У процесі горіння палива стіни печі нагріваються і наповнюють теплом приміщення. Для поліпшення характеристик і підвищення низького ККД тепличну піч часто комплектують водяним контуром. Щоб уберегти найближчі грядки від перегріву, використовують вентилятор.

Удосконалена буржуйка, оснащена порожніми трубами, по яких в процесі роботи постійно рухається повітря відома як піч-булерьян.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *