Останні Записи:
  • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
  • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
  • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
  • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
  • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Морква

Морква: посадка і догляд у відкритому грунті

Морква: посадка і догляд у відкритому грунті
Поділитися записом:

Серед овочів, вирощуваних на дачних ділянках, морква займає почесне друге місце після картоплі. Вона досить вимоглива до умов зростання, тому городники часто скаржаться, що вона не вродила, коренеплоди дрібні, викривлені і погано зберігаються. Щоб цього уникнути, ми поділимося з вами секретом правильної агротехніки вирощування моркви у відкритому грунті.

Як вирощувати моркву у відкритому грунті?

Вирощування моркви у відкритому грунті майже нічим не відрізняється. Різниця тільки у термінах посіву і насіннєвому матеріалі, який ви використовуєте. Створивши рослинам оптимальні умови для росту і розвитку, ви отримаєте відмінний урожай, незалежно від кліматичної зони.

Найкращі умови для вирощування моркви

Цей коренеплід вирощується у відкритому грунті. Кліматичні умови в наших широтах цілком дозволяють виростити моркву без використання розсади. Для отримання врожаю в більш стислі терміни можна використовувати і розсадний спосіб. Всупереч помилковій думці, розсада добре приживається і розвивається. Для отримання високого врожаю грунт повинен бути рихлим і поживним.

Грунт для вирощування моркви

Якщо насіння посадити у важку, недостатньо вологоємний грунт, схожість може помітно знизитися. У такому грунті порушений повітрообмін, коренеплоди страждають від грибкових хвороб, значно знижуються смакові якості. Тому краще всього моркву садити на суглинних або супесчаністих грунтах c домішкою піску.Грунт для вирощування моркви

Попередники моркви

Протипоказано вирощувати цей коренеплід на одному місці. В іншому випадку на 2-й рік не уникнути ураження альтернаріозом, морквяною мухою, нематодою і попелицею. Тому кожен рік посадки моркви потрібно міняти, на колишнє можна повертатися не раніше, ніж на 4 рік. Найкращими попередниками є томати, бобові, огірки і капуста. Не підходять петрушка, кріп, пастернак і кмін.

Процес посіву моркви

Терміни посадки розрізняються в залежності від того, яку мету ви переслідуєте: отримати ранні овочі або більш пізню моркву, для зберігання взимку. Також вони залежать від погодних умов і особливостей сорту. Грунт перед посадкою потрібно належним чином підготувати, a насіння обробити.

Для того, щоб поласувати соковитою хрусткою морквою вже влітку, використовуються ранні сорти.

Підготовка грунту

На 1 кв. м. грунту вноситься 5 л. перегною або компосту, додатково кладуть азотно-фосфорно-калійні добрива. Грунт перекопують за 2 тижні до посадки, глибиною на половину багнета лопати.

Покращує структуру грунту внесення тирси, вона стає більш пухкою, коренеплоди виростають великі, добре зберігаються. Для посіву насіння нарізаються борозенки через 15 см., глибиною не більше 2 см. Грунт перед цим поливають.Підготовка грунту для вирощування моркви

Підготовка насіння

Ранню моркву висівають на початку квітня, більш пізні сорти-з середини квітня по перші дні травня. Деякі сорти проростають не раніше, ніж через 25 днів. Значно прискорює цей процес обробка насіння. Один із способів – розчин золи(20 г. на літр води). Його настоюють 2 доби, насіння замочують в ньому 4 години. Проводять обробку не раніше, ніж за добу до посіву. Способи підготовки насіння представлені нижче:

  1. Замочування у солі та гарячій воді. Спочатку насіння поміщають в банку c сольовим водним розчином (2 ст.л./1 л). Tі, які спливуть, сіяти не варто – це пустушки, не містять зародка. Осілі насіння виймають з води, промивають і опускають, загорнувши в тканину, в гарячу (+60°C) чисту воду на чверть години. Знову промивають прохолодною водою. Підсушують протягом доби і висівають.
  2. Дезінфекція холодом (холодна стратифікація). Цей спосіб – найпростіший. Розчини готувати не потрібно, тривалого замочування теж не потрібно. Помістивши насіння в мішечок, покладіть його в холодильник або закопайте в грунт ранньою весною. Перед посівом насіння витягуються, промиваються, підсушується і висіваються.
  3. Замочування в марганцівці або перекису водню. Цей спосіб підходить для власного насіння, в якості профілактики захворювань. Насіння в мішечку опускають в склянку c теплою водою (+40°C стабільна температура, в який додана 1 ст.л. перекису водню. Розчин може бути приготований з марганцю (слабо рожевий). В перекисі насіння знаходиться добу, в марганцівці – 2 години. Потім промивання, просушування і висівка.
  4. Замочування у деревній золі. Цей спосіб обробки підвищує врожайність моркви, a також прискорює дозрівання коренеплодів. На літр води потрібно всього 20 г. золи. Вона настоюється протягом двох діб. Потім проціджують і здійснюється замочування на 4 години. Обробку проводять за добу до посіву.

Якщо ви сієте моркву під зиму, насіння обробляти не потрібно, його сіють сухими. Урожай ви отримаєте раніше на 2-3 тижні, але для зберігання він не годиться, його вживають у їжу в літньо-осінній період.

Посів і сходи

Сіяти насіння можна розсипом, в рядки або борозенки. При посіві розсипом насіння розкидають на всій поверхні грядки. Після поливу прикривають укривним матеріалом або плівкою. В якості недоліків методу можна відзначити або незначні, або дуже густі сходи, які складно прорідити. Також у разі бурхливого росту бур’янів сходи можуть загинути, бур’яни їх просто задавлять.

Як вирощувати моркву у відкритому грунті?При посіві в рядки насіння розташовують на відстані 7 см. один від одного. Але при дощі вони можуть вимиватися з грунту і не зійти.

Посадка борозенками-найбільш зарекомендувавший себе спосіб. Спочатку формуються грядки, за формою вони повинні бути вузькими і високими. Від краю відступають 15 см. і нарізають борозни, в які і садять насіння.

Догляд за морквою у відкритому грунті, підживлення

Особливого догляду цей коренеплід не потребує, він стандартний, включає в себе боротьбу із шкідниками, проріджування, розпушування, прополка, полив і регулярне підживлення. Будучи культурою довгого світлового дня, для швидкого росту і розвитку необхідно достатня кількість сонячного світла. Вирощування при нестачі сонця, розміщенний грядок в тіні або півтіні призведе до значного зниження врожаю

Проріджування моркви проводиться 2 рази: перший-при появі перших 2-х листочків, між рослинами залишають проміжок 2,5-3 см. Через місяць, коли діаметр морквин досягне приблизно 1-1,5 см., проміжок між ними збільшують до 6 см., вириваючи зайві коренеплоди(їх можна використовувати в їжу).

Щоб головка коренеплоду не стала гіркою на смак і не позеленіла, морква потребує в регулярному розпушуванні, поливі, видаленні бур’янів.

Догляд за морквою у відкритому грунтіЗа теплої та сонячної погоди моркву поливають 3 рази в тиждень, на 1 кв. м. потрібно 4 л. води. C зростанням рослин дозу збільшують. В середині вегетації досить однократного поливу 7 днів, a за 20 днів до збору врожаю його припиняють зовсім, щоб овочі не потріскалися.

Підживлення при вирощуванні моркви

Одним з умов, як правильно вирощувати моркву у відкритому грунті, це підживлення рослин. Перше проводять через 10 днів після появи сходів, 1 ст. л. сульфату калію і 1,5 ст. л. подвійного суперфосфату на 10 л. води.

Ще через пару тижнів проводять вторинну підгодівлю, розбавляючи в 10 л. води по 1 столовій ложці азофоски і сульфату калію. З органічних добрив хороші результати дає полив розчином пташиного посліду, його вносять в міжряддя.

Відео: вирощування моркви у відкритому грунті

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *