Останні Записи:
  • Як виростити перець чилі… Заморська пряність з характерним пекучим смаком, яку часто використовують для додання пікантного смаку м'ясних страв, - це яскравий і привабливий перець чилі. Якщо ви любитель…
  • Коли краще сіяти люцерну… Люди, що займаються тваринництвом, розуміють, наскільки важливо годувати худобу якісним живильним кормом. Щоб трохи заощадити, можна вирощувати на своїй ділянці люцерну, яку люблять не тільки…
  • Як прискорити дозрівання компосту:… Спеціальні добавки і правильна організація компостної купи допомагають прискорити процес дозрівання компосту. Як добавки використовують бактеріальні препарати, живих компостних черв'яків і прискорювачі компосту. Для активізації…
  • Як позбутися від чорної… Спори грибка, які ми називаємо цвіллю, вітер переносить по повітрю разом з пилом. Залетіти вони можуть куди завгодно, але розмножуються і починають активну життєдіяльність там,…
  • Як виростити мальовничу сакуру… Сакура активно використовується ландшафтними дизайнерами, якщо мова про східний стиль. Не менш розкішно дерево виглядає і в змішаних композиціях на дачі. Рівних сакурі за красою…
Поради

Обрізка і формування огірків, кабачків, цукіні і гарбузів

Як обрізати і формувати огірки, кабачки і гарбузи
Поділитися записом:

Обрізка гарбузових культур – просто камінь спотикання у дачників. Одна половина дачників стверджує, що різати треба багато і в обов’язковому порядку, друга половина вважає, що не треба. Ми спробуємо пройти приблизно посередині.

Формування огірків

Огірки вирощують двома способами: вертикальним і горизонтальним (баштанним).

Горизонтальним, врастил, або баштанним способом огірки вирощують в основному в південних регіонах. Так, огірки часто вирощують на городі просто на землі, взагалі, без застосування укриття, або з мінімальним: легке укриття у квітні-травні плівкою.

Вертикальний спосіб застосовують там, де обмежена площа під посадки: наприклад, в північних регіонах, де огірки вирощують в основному в теплицях. Так ось формування, як правило, використовують при вертикальному вирощуванні огірків.

Як обрізати і формувати огірки?

Коли починають підв’язувати і формувати огірки?

Якщо ви вирощуєте огірки вертикально, то з підв’язкою не затягуйте, починайте піднімати рослини, коли у них виросте 3-4-ий справжній лист. Способів підв’язки багато, вибирайте, що подобається, як опори можна використовувати:

  • дерев’яні, пластикові або металеві опори;
  • натягнуті сітки,
  • мотузки і будь-які їх замінники.

Найчастіше, для підв’язки використовують мотузки. Мотузку прив’язують до кілочка поруч з рослиною або до основи ліани. Підв’язуючи до ліани робіть петлю з невеликим запасом на зростання, далі акуратно накручуйте мотузку навколо огірка. Не прив’язуйте мотузки внатяг, нехай спочатку вона трохи вільно провисає, під вагою рослини, вона сама натягнеться.

Що обрізають у огірків?

Листя у огірків

Не відразу, коли огірки підростуть і витягнуться у них видаляють 4-6 нижніх листа. Також поступово, у міру зростання видаляють зайві листя і, звичайно, хворі.

Як обрізати і формувати огірки?

Пасинки огірків

Пасинки у огірків видаляють приблизно до висоти 8-10 листа, вище з 8-10 по 12-14 (приблизно 4-6 штук) – засліплюють, щоб вони не росли занадто довгі. Ще вище, після 12-14 листа залишають один основний, видаляючи все зайве. У серпні прищипують основний центральний пагон.

Вуса огірків

Часто радять видаляти у огірків вуса, робити це можна, але дуже клопітно. Загалом, за бажанням.

У серпні рослина огірка має мати приблизно такий вигляд: низ по 4-6 лист – голий, далі пару рядів листя без пагонів, далі 4-6 пагонів-пасинків довжиною не більше 40 см, вище центральний пагон довжиною півметра і засліплена верхівка. Ну, і огірки!

Кабачки і цукіні (цукіні)

Якщо ви правильно з достатньою відстанню посадили кабачки, цукіні або патисони, то листя вам чіпати не треба. Листя у кабачків захищають рослини від перегріву, живлять і т.д. Видаляти необхідно тільки пошкоджені хворобою або шкідниками листя, інші вам ніяк не завадять.

І тільки в разі надмірно густої посадки, у вас виникне необхідність в обрізанні листя (2-3 листа не більше). Це роблять, якщо всередині куща занадто темно і квіти і плоди не отримують сонячних променів. А також якщо кущ зовсім не провітрюється, через що можуть розвинутися гнилі, які знищать врожай і сама рослина. Особливо це небезпечно у вологе і холодне літо.

Отже, обрізають сухе, жовте і хворе листя, а також можна видалити нижнє листя, які забирають у куща багато сил і поживних речовин.

Як обрізати і формувати гарбузи?

Гарбузи

Гарбузи за типом обрізки ближчі до огірків, ніж до кабачків. Спосіб формування залежить від результату, який ви хочете отримати: якщо ви хочете виростити 1 гарбуз, то після його формування необхідно видаляти нові зав’язі і пагони, направляючи всі живильні речовини до однієї-єдиної. У будь-якому випадку, у другій половині літа зайві пагони все таки варто обрізати, щоб ті гарбуза, які зав’язалися, встигли нормально визріти до осені.

Отже, стандартна обрізка гарбуза виглядає так:

  • у гарбуза залишають 2-3 пагони;
  • головне стебло прищипують після утворення на ньому 2-5 зав’язей діаметром 15-17 см.

Якщо ви хочете отримати великі гарбуза, залиште 2-3 зав’язі у кущових сортів і 1-2 у плетистих і прищіпніть стебло через 5-7 листків після останнього плода.

Як обрізати гарбузи?

Листя у огірків, кабачків, гарбузів дуже ніжне і легко рветься, видаляти зелені живі листя можна тільки за допомогою сікатора або ножа. Сухе листя можна і акуратно обірвати.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *