Останні Записи:
  • Як використовувати яєчну шкаралупу… Яєчну шкаралупу вважають природним джерелом кальцію. Вона незамінна у вирощуванні різноманітних городніх та садових культур, сприяє цвітінню декоративних квітів. Яєчна шкаралупа як добриво активно використовується…
  • Доларове дерево: догляд та… Доларове дерево – рослина, яку вважають символом фінансового благополуччя. При неправильному догляді воно втрачає привабливий вигляд і не цвіте. Секрети вирощування доларового дерева Як називається…
  • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
  • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
  • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
Огірки

Основні хвороби огірків: фото, описи, способи лікування

Основні хвороби огірків: фото, описи, способи лікування
Поділитися записом:

Огірки, як і будь-які рослини, схильні до різних захворювань. Найчастіше вони виникають при недотриманні умов догляду, несприятливій погоді та вирощуванні культури у бідному на поживні елементи грунті. Хвороб огірків досить багато і багато схожих по симптоматиці, тому так важливо розпізнати хворобу на ранніх етапах, від цього залежать кількість і якість врожаю. Розглянемо у цій статті популярні хвороби огірків та їх лікування.

Як визначити хворобу на огірках?

Захворювання огірків видно неозброєним оком. Головне, знати, куди дивитися і на які деталі звертати увагу. Найкраще проводити діагностику хвороб, звіряючись з фото та описом зовнішніх ознак.

Грибкові інфекції огірків

Грибкові інфекції, мабуть, зустрічаються найчастіше. Спори грибів завжди присутні у грунті, а також переносяться тваринами та людьми. Від більшості грибкових хвороб огірків допомагають препарати, що містять мідь.

Основні хвороби огірків: фото, описи, способи лікування

Борошниста роса

Ознаки: листя рослини біліє з обох боків, плями поширюються по всій площі, потім вони темніють.

Причини: надлишок азоту в грунті та надмірний полив.

Способи боротьби: хвороба ефективно піддається лікуванню на ранніх етапах препаратами “Бактофіт”, а також за допомогою таких засобів, як “Привент”, “Каратан” та “Байлетон”.

Хибна борошниста роса (пероноспороз)

Ознаки: пероноспороз, або хибна борошниста роса, проявляється у вигляді плям на листі світло-жовтого кольору, при цьому знизу вони покриваються фіолетовим нальотом.

Причини: рослини хворіють, якщо їх довгий час поливати холодною водою, при різких перепадах добових температур і внаслідок утворення конденсату. Найчастіше розвивається при вирощуванні овочів у теплицях.

Способи боротьби: від цієї болячки огірків допомагає мідний купорос або бордоська суміш, 0,1% розчин сечовини, а також препарат “Рідоміл Голд”.

Фузаріозне в’янення

Ознаки: при цій хворобі листя огірків покриваються жовтими плямами, схожими на опік від сонця, а знизу набувають фіолетового кольору.

Причини: фузаріозне в’янення – одна з хвороб тепличних огірків. Виникає при застосуванні підживлень, що містять надто високі концентрації хлору.

Методи лікування: впоратися з захворюванням допоможуть хімічні препарати — «Триходермін» та «Гліокладин».

Чорна гнилизна (аскохітоз)

Ознаки: на листі по периметру з’являються плями сірого кольору, які поступово переходять на черешки. На пагонах можна побачити плями бурого кольору.

Причини: грибок чорної гнилі приноситься з органікою та зараженим грунтом.

Способи боротьби: захворювання лікують, видаляючи уражене нижнє листя і обробляючи батоги бордоською рідиною.

Біла гнилизна (склеротиноз)

Ознаки: біля стебел з’являються мокнучі плями з білими межами. На плямах помітні наліт та слиз.

Причини: появу грибка провокують перепади температури, холодна вода та неприбрані з минулого сезону залишки рослин, що гниють.

Способи боротьби: щоб вилікувати білу гнилизну, рекомендують використовувати препарати «Хом», «Ордан» або «Топаз».

Коренева гниль

Ознаки: при цій хворобі огірків стебла стоншуються і засихають, а коріння покривається бурими плямами. Листя рослин чорніє і відмирає.

Причини: основна причина – надто рясний полив, а також надмірне внесення добрив у грунт.

Методи боротьби: на жаль, на сьогоднішній день немає ефективного способу лікування кореневої гнилі. Уражені екземпляри підлягають терміновому видаленню та спалюванню. Щоб не хворіли огірки на це небезпечне захворювання, потрібно особливу увагу приділяти профілактиці, яка полягає у дотриманні правильної агротехніки вирощування.

Сіра гнилизна

Ознаки: слизькі бурі плями, які з’являються по всій рослині. Листя при цьому починає в’янути.

Причини: грибок найчастіше заноситься тваринами чи комахами.

Способи боротьби: до моменту повного ураження рослини ефективні фунгіциди «Хом» та «ТМТД», а також «Коніотирин» та «Гліокладин».

Кладоспоріоз (оливкова плямистість)

Ознаки: ця хвороба огірків вражає плоди. Вони змінюють форму та покриваються плямами бурого кольору.

Причини: нестача свіжого повітря та надлишок вологи в теплицях, а також занадто густа посадка рослин. Набагато рідше хвороба провокує дефіцит фосфору.

Способи боротьби: від цього грибкового захворювання допомагає бордоська суміш, а також обприскування розчином купоросу та карбаміду.

Антракноз (мідянка)

На всіх частинах рослини з’являються маленькі руді плями (від 4 мм. до 3 см. в діаметрі). Пізніше вони перетворюються на дірки. На плодах з’являються виразки.

Причина: споригрибів переносяться вітром та комахами. Також хвороба може перекинутися з неприбраних з минулого сезону заражених залишків рослин.

Як лікувати огірки від мідянки? Іноді досить просто зменшити обсяг та частоту поливу. У запущеній стадії допомагають препарати «Фітоспорин» та «Превікур».

Альтернаріоз (суха плямистість)

Ознаки: суха плямистість починає проявлятися з країв листя, поступово вражаючи всю поверхню.

Причини: провокують спори грибів, що живуть у грунті.

Чим лікувати огірки від сухої плямистості? На ранніх стадіях хвороба здатна зупинити мідний купорос або бордоська суміш. Зволікання з обробкою може призвести до швидкої загибелі рослини.

Різоктоніоз

Ознаки: захворювання починається з появи бурих цяток на стеблі біля кореня, що поступово піднімаються вгору.

Причини: хвороба провокує гриби базидіоміцети, що живуть у верхньому шарі будь-якого грунту. Уражаються рослини з низьким імунітетом.

Способи лікування: від ризоктониоза допомагає «Триходермін», «Радоміл» та «Квадріс».

Основні хвороби огірків: фото, описи, способи лікування

Бактеріальні та вірусні захворювання огірків

Бактеріальні хвороби огірків зустрічаються рідше за грибкові інфекції. Переважно переносяться комахами-шкідниками, а також передаються через грунт та воду. Розглянемо, на що хворіють огірки при зараженні бактеріями, і перерахуємо деякі способи їх лікування.

Незграбна плямистість (бактеріоз)

Ознаки: бактеріоз, або кутова плямистість, проявляється маслянистими плямами на всіх частинах рослини. Найчастіше хвороба розвивається у період вегетації на початок цвітіння.

Причини: бактерії активізуються у спеку, що настала відразу після періоду частих дощів. Зараженням схильні до рослин з слабким імунітетом.

Способи боротьби: після появи перших симптомів потрібно швидко визначитися, чим лікувати огірки, щоб запобігти втраті врожаю. Найкращий засіб від бактеріозу – “Фітофлавін”.

Звичайна мозаїка

Ознаки: на листі рослини з’являються жовті плями, як при хлорозі, проте вони розташовуються в мозаїчному, а не хаотичному порядку. При цьому молоде листя зморщується і опадає.

Причини: вірус найчастіше активізується у тепличних умовах вирощування.

Вилікувати огірки від мозаїки неможливо. Уражені рослини потрібно негайно викопати та спалити.

Зелена мозаїка

Ознаки: листя рослини зморщується, плоди покриваються мозаїчним малюнком.

Причини: хвороба активізуються при підвищенні температури до +30 ° С у теплицях та парниках, у відкритому грунті випадків зараження не спостерігалося.

Способи боротьби: лікування немає, хворі рослини знищують.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *