Останні Записи:
 • Навіщо і коли потрібно… Мабуть, це одне з найспірніших питань, яке стосується вирощування капусти. Деякі жителі приватних будинків взагалі видаляють нижнє листя, щоб згодовувати його кроликам і птиці. Давайте…
 • Як власноруч зробити літній… Літній душ на ділянці дає дачникам чудову можливість освіжитися в спекотний день і зайнятися водними процедурами на дачі без повноцінної лазні. Готову дачну душову можна…
 • Полив томатів у відкритому… Для помідорів, що вирощуються у відкритому грунті, існують певні правила поливу, які трохи відрізняються від законів зволоження тепличних рослин. Їх необхідно враховувати при догляді за…
 • Як зробити затишний гамак… Сучасні дачники окрім облаштування грядок, клумб з квітучими рослинами та теплиць на своїх ділянках обладнують зону відпочинку. Невід'ємним атрибутом простору для релаксації на свіжому повітрі…
 • Обліпиха – посадка навесні… Незважаючи на велику декоративність і цілющі властивості (це не просто рослина, а буквально криниця вітамінів), обліпиха на ділянках дачників зустрічається досить рідко. Причина такого парадоксального…
Морква

Підживлення моркви після сходів у відкритому грунті для росту та гарного врожаю

Підживлення моркви після сходів у відкритому грунті
Поділитися записом:

Очевидно, що вас не влаштовує той урожай моркви, який ви отримуєте без додаткового підживлення, тому ви вирішили пошукати інформацію щодо того, чим можна удобрити моркву для зростання і формування більших і солодких коренеплодів.

Давайте поговоримо про те, чим краще підгодувати моркву після сходів у відкритому грунті, які мінеральні добрива та народні засоби можна використати.

Чи потрібно і навіщо взагалі підгодовувати моркву у відкритому грунті?

Моркві, як і будь-якій іншій овочевій або плодово-ягідній культурі, для формування коренеплодів потрібна достатня кількість макро-, мезо- та мікроелементів (особливо це стосується калію, фосфору та азоту).

Проте, зазвичай, під коренеплодні культури всі добрива вносять заздалегідь, тобто. перед тим, як висівати насіння в грунт, інакше кажучи, ще під час підготовки грядок восени чи навесні.

Справа в тому, що внесення добрив (особливо азотних) у період вегетації (після сходів) може спровокувати підвищене накопичення нітратів у коренеплодах, а також спричинити їх розтріскування та деформацію (можуть стати рогатими).

Відповідно, підгодовувати моркву рекомендується тільки в тому випадку, якщо ви з якихось причин не внесли необхідні добрива на грядку під час осінньої чи весняної підготовки або ж використовували органічні та безазотні добрива, наприклад, деревну золу.

Зверніть увагу! У жодному разі не надумайте підгодувати моркву свіжим гноєм, вона його не виносить! Стає гіркою, з товстою шкіркою і нарощує бадилля, а не коренеплоди. А ще це може вплинути на їх форму (коренеплоди можуть вирости потворними і кострубатими), причому навіть при внесенні восени або навесні.

Підживлення моркви після сходів у відкритому грунті

Чим підгодувати моркву після сходів у червні та у липні? Підходящі добрива

Отже, якщо ви посіяли моркву в заздалегідь невдобрену землю, то ви можете зробити 2-3 своєчасних підживленнь після сходів:

Перше підживлення

На початку вегетації (через 2-3 тижні після сходів, коли утворюються перші справжні листочки, тобто після першого проріджування) можна, але дуже обережно підгодувати моркву одним з азотних добрив. Для цього підійде:

 • настій кропиви (зелене добриво);
 • розчин коров’яку або пташиного посліду;
 • нашатир (розчин аміаку);
 • сечовина чи аміачна селітра.

Важливо! Останні азотні мінеральні добрива все ж таки краще вносити навесні під перекопування.

Друге підживлення

У період росту коренеплодів (після утворення 3-5 справжніх листків та останнього проріджування) ви можете 1 раз підгодувати калійним добривом:

 • деревною золою;
 • хлористим калієм;
 • сірчанокислим калієм.

І один раз фосфорним добривом. Як варіант, підійде витяжка з суперфосфату.

Підживлення моркви після сходів у відкритому грунті

До речі! Ще простіше і ефективніше використовувати монофосфат калію, хоча в тій же золі також є калій і фосфор).

На цій же стадії можна додатково обробити моркву розчином борної кислоти.

Порада! Ви можете пролити грядки розчином золи дерев, а потім провести обприскування борною кислотою.

Довідка! Бор збільшує загальну врожайність, а також вміст каротину в плодах, їх цукристість та лежкість.

Третє підживлення

Наприкінці липня та на початку серпня (за місяць до збирання врожаю) моркву можна ще раз підгодувати розчином борної кислоти.

Крім того, для підживлення моркви підійдуть дріжджі, які деякі городники рекомендують додавати прямо до зеленої бродилки (настій кропиви).

Таким чином, ви можете використовувати для підживлення моркви як народні засоби (настій кропиви, курячий послід, коров’як, золу, дріжджі), інакше кажучи, органічні, так і мінеральні добрива.

До речі! В принципі, ви можете більше 1 разу підгодувати моркву деревною золою, на накопиченні нітратів в коренеплодах це не позначиться, тому що в золі немає азоту.

Проте! Якщо у вас надмірно лужний грунт (Ph вище 7), то підгодовувати моркву золою не рекомендується.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *