Останні Записи:
 • Чому не цвіте герань:… Швидше за все, цього сезону ваша герань (королівська пеларгонія) відмовилася цвісти або цвіла дуже мляво (утворилося і розпустилося лише кілька бутонів), при цьому рослина стояла…
 • Живці для щеплення плодових… Безумовно, ви чудово розумієте, що щеплення зможе добре прижитися, якщо підібрати хороший вихідний матеріал, інакше кажучи, своєчасно та правильно заготовити якісні живці (щепи). Далі поговоримо…
 • Коли і як збирати… Швидше за все, ви чудово розумієте, що від того, наскільки правильно і вчасно буде зібран врожай, залежить і те, як довго він зберігатиметься в майбутньому.…
 • Багаторічні садові квіти, що… Багаторічні квіти ростуть, розвиваються і цвітуть кілька років поспіль, при цьому вимагають менше уваги та турботи, ніж однолітки. Як садити і доглядати багаторічники, які цвітуть…
 • Як садити кукурудзу: терміни,… Пригостити сім'ю вареною кукурудзою влітку, законсервувати качани на зиму — це завдання, які ставлять перед собою багато господинь. Щоб отримати якісний урожай культури, потрібно визначити…
Помідори

Підживлення томатів дріжджами: коли і як поливати дріжджовим розчином для солодощі плодів?

Підживлення томатів дріжджами
Поділитися записом:

Мабуть, всі знають такий вислів: «Зростає, як на дріжджах». Дійсно, дріжджова підгодівля здатна помітно поліпшити якість підростаючих плодів томатів та інших плодово-ягідних рослин. Не дарма ж дріжджовий розчин називають воістину народним засобом для підгодівлі.

Далі ви дізнаєтеся про те, навіщо підгодувати помідори дріжджами, коли це потрібно робити, а також як приготувати правильну дріжджову підгодівлю, щоб плоди виросли смачними і ароматними.

Поливати дріжджами можна не тільки томати, а й перці, баклажани, огірки, малину, смородину і багато інших культур.

Навіщо потрібна дріжджова підгодівля?

Дріжджі можна використовувати як:

 • антистресовий препарат (можна сказати, що регулятор або стимулятор росту) для відновлення рослин (наприклад, якщо стоять несприятливі погодні умови, тобто занадто холодно або жарко), в тому числі як джерело бурштинової кислоти;
 • азотну підгодівлю для поліпшення смакових і ароматичних якостей (щоб томати були солодкими і ароматними), тому що дріжджі містять білок (повільний азот, який сприяє накопиченню цукру у плодах);
 • фосфорна підгодівля, причому дріжджі є джерелом органічних фосфатів, а значить, ще й здатні підняти доступність фосфору у грунті.
Як підгодовувати томати дріжджами

Коли і як часто підгодовувати томати дріжджами?

Відповідно, якщо ви хочете значно поліпшити смак ваших помідорів, то і дріжджову підгодівлю потрібно виконувати під час наливу і дозрівання плодів.

Що стосується того, як часто можна повторювати таку підгодівлю, то поливати рекомендується через кожні 10-14 днів, тобто 1 раз в 2 тижні.

Подумати! В інтернеті можна часто натрапити на інформацію про те, що дріжджами добре підгодовувати розсаду томатів після пікіровки в домашніх умовах. Дійсно така підгодівля буде вельми корисною для кореневої системи рослини, але найефективніше використовувати дріжджі саме в період наливу і дозрівання помідорів.

Як підгодовувати томати дріжджами

Як правильно підгодувати томати дріжджами: способи приготування розчину для підживлення

Отже, для приготування дріжджового розчину для поливу помідорів під корінь вам буде потрібно:

 • 100 грам сирих (пресованих) хлібопекарських дріжджів або 70-100 гр. сухих.
 • 10 літрів води.

Важливо! Все змішати і використовувати відразу (розчин слід витратити протягом 15-20 хвилин), доводити до бродіння не потрібно. Цукор не додавати!

За бажанням ви можете також доповнити вищезгаданий дріжджовий розчин калійним добривом, адже як відомо, калій необхідний для наливу і дозрівання плодів. Наприклад, 1 ст. ложку або 15-20 гр. сульфату калію (сірчанокислого калію) або навіть монофосфат калію, підійде і деревна зола (тільки краще використовувати зольний розчин, попередньо погашений оцтом: 200 грам золи і 200 мл. 9% оцту, дати настоятися).

Витрата розчину на одну рослину (кущів томатів) – 1 літр.

Зверніть увагу! Якщо ж вам потрібно провести відновну підгодівлю для рослин, ослаблених через несприятливі умови вирощування (занадто жарко або холодно), то дозу дріжджів можна збільшити в 2 або навіть в 3 рази. При цьому вам необхідно провести саме обприскування по листю, а не полив під корінь.

Як підгодовувати томати дріжджами

Рецепт дріжджової підгодівлі з цукром

Багато дачників радять робити не розчин, а дріжджовий настій, тобто доводити до бродіння, інакше кажучи, додавати цукор для більш активного розмноження дріжджів. Відповідно, рецепт приготування дріжджового настою наступний:

 • 10 гр. сухих чи пресованих дріжджів на 1 літр води (кімнатної температури),
 • 4-5 ст. ложок цукру,
 • дати настоятися 4-5 годин, щоб почався процес бродіння і тільки після цього виконувати підгодівлю.

Які дріжджі краще використовувати – сухі або пресовані (сирі)?

Якщо для хлібопекарських цілей співвідношення пресованих дріжджів до сухих – 1 до 3, то для цілей підгодівлі вони практично ідентично. Справа в тому, що в сухих дріжджах помітно менше корисних речовин, ніж у пресованих, тому їх потрібно більше. При цьому варто враховувати, що сухі дорожче, ніж пресовані. Відповідно, економічніше виходить використання саме пресовані дріжджі. Однак, пресовані дріжджі не завжди можна легко купити, тоді як сухі продаються в будь-якому продуктовому магазині.

Нехай врожай томатів у вас буде не тільки рясним, але і смачним, а дріжджова підгодівля вам в цьому обов’язково допоможе!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *