Останні Записи:
  • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
  • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
  • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
  • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
  • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Помідори

Помідори (томати) черрі: вирощування і догляд в теплиці, пасинкування

Поділитися записом:

Помідори черрі останнім часом стають все більш популярними. Їх можна вирощувати у відкритому грунті, на балконах, лоджіях, в квартирах на підвіконнях і в теплицях, а догляд за помідорами чері не дуже складний. Томати черрі, як і інші родичі дуже теплолюбні і для плодоношення їм необхідні сприятливі кліматичні умови. Завдяки селекційній роботі по виведенню сортів, з’явилися томати, які можна вирощувати у відкритому грунті.

Але все ж краще вирощувати томати черрі в теплиці. У закритому грунті не відбувається різких перепадів температур, створюються оптимальні умови вологості і освітлення. Серед усього різноманіття сортів слід підбирати ті, які призначені саме для теплиці. На упаковці з насінням повинна стояти відповідна відмітка.

Тепличні сорти зазвичай високорослі і їм потрібен хороший догляд – деякі потрібно пасинкувати. На деяких упаковках є позначки «для балкона», або «підвіконня». Ці сорти не варто вирощувати у відкритому грунті, так як вони призначені для будинку. Рослини відрізняються компактними розмірами, низькорослі і плодами маленького розміру.

Як вирощувати томати черрі в теплиці

Вирощування овочів в теплиці дещо відрізняється від вирощування на відкритому просторі. Теплиця повинна відповідати декільком вимогам. По-перше, важливу роль тут грає її місце розташування.

Вона повинна перебувати на відкритому просторі, далеко від плодових дерев і господарських будівель. Навіть невелике затінення небажано для неї, так як це може негативно позначитися на врожайності культур, які в ній зростають.

Якщо недолік освітлення все таки є, то необхідно подбати про штучне підсвічування. У великій теплиці можна встановити фітолампи або люмінесцентні світильники.

Головне правильно розрахувати необхідну кількість світла. Тоді навіть в дощові і похмурі дні томати в теплиці не страждатимуть від нестачі сонця. Особливим чином займаються і підготовкою грунту, насіння і іншими супутніми заходами.

Підготовка грунту для вирощування черрі

Вирощувати томати в теплиці слід тільки в свіжому грунті. Минулорічний для цього не підходить. Для того, щоб знизити ймовірність розвитку захворювань, підвищити родючість грунту і поліпшити його структуру в звичайну садову землю додають торф з розрахунку одне відро на 1 квадратний метр. Якщо торфу немає, то його цілком можна замінити перегноєм або тирсою.

  1. При використанні перегною, попередньо з нього потрібно видалити все сміття, палички і так далі.
  2. Деревну тирсу найкраще брати не свіжу, а ту яка пролежала хоча б один рік і вже почали розкладатися.
  3. Для кращої аерації і підвищення пухкості грунту, додають половину відра піску на 1 квадратний метр.Як вирощувати томати черрі в теплиці

Підготовка насіння черрі

Заздалегідь в магазині потрібно придбати відповідний сорт помідорів, а перед посівом підготувати насіння. Для зручності можна вибрати сорти помідорів, які не потрібно пасинкувати. Насіння обробляють для знищення хвороботворних мікроорганізмів і підвищення схожості. Для обробки можна використовувати марганцовку.

Розчин готують з розрахунку 1 грам перманганату на 200 мл води. Насіння помідорів кладуть в ганчір’яний мішечок і опускають на 15 хвилин в розчин. Через цей час їх дістають і добре промивають в проточній воді. Після готують поживний розчин, що підвищує схожість насіння.

Можна використовувати будь-який стимулятор росту типу «Епін». В цей розчин насіння поміщають на 12 годин і ставлять ємність з насінням в тепле місце. Після закінчення часу їх виймають і поміщають в теплу воду на 24 години. Потім можна приступати до посіву томатів.

Посів і догляд за помідорами черрі

Висівають насіння помідорів чері в широкі ящики для розсади. Щоб до коренів рослин надходило більше повітря, ящики повинні мати дренажні отвори і стояти на підставках. Нарізають неглибокі борозенки по схемі 7х2 см, і поміщають в них насіння. Глибина посіву 1,5 см. Зверху злегка присипають грунтом.

Потім акуратно збризкують посіви з розпилювача. Сходи з’являються через тиждень. У перший тиждень після сходів необхідно підтримувати рівень температури близько 17 градусів, а потім її потрібно підвищити до +20 градусів. Один раз в 7 днів ящики з розсадою потрібно розгортати іншою стороною до світла. Це роблять для того, щоб розсада формувалася однаково з усіх сторін і не витягувалась.Посів і догляд за помідорами черрі

Режим поливу

Поливати сіянці потрібно дуже акуратно. Надлишок вологи в умовах підвищеної вологості повітря може привести до появи гнилі, яка відразу погубить молоду розсаду. У той же час пересихання грунту також не бажано, так як є стресом для рослин. Оптимальний режим поливу рослин, якщо їх вирощувати в теплиці, рекомендують 4 рази на місяць. Так помідори поливають до появи двох листочків.

Пересадка томатів черрі

Пікірування помідорів чері проводять в фазі кількох справжніх листків. При цьому всі хворі і слабкі рослини потрібно виключити з подальшого вирощування. На постійне місце помідори пересаджують через 10 днів, а перед пересадкою обрізають два нижніх листа.

Після того, як розсаду пересадили на постійне місце, режим поливу змінюється. Поливати рослини необхідно кожні 10-15 днів. А через два тижні після пересадки молоді рослини починають підв’язувати і пасинкувати. Вирощувати томати черрі в теплиці не складно, але щоб урожай був якісним і смачним, за ними потрібно догляд. Не можна допускати, щоб квіток на помідорах було занадто багато. Оптимальною кількістю вважають 8 кистей.

Пасинкувати помідори черрі необхідно регулярно – видаляють листя і молоді пагони, які не дадуть урожай. Так як теплиця це закрите приміщення, то перед дачниками постає питання запилення рослин.

Вирішити проблему можна досить просто. Достатньо лише струснути гілки з квітками. Запилення потрібно проводити в сонячну погоду і тільки після поливу і провітрювання теплиці. В цілому термін дозрівання помідорів чері становить близько 120 днів, але при правильній організації і хороших умовах утримання рослин, його можна трохи скоротити.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *