Останні Записи:
 • Підживлення малини восени Чагарникам, виснаженим після активного росту та плодоношення, потрібно допомогти відновити сили. Малина добре відгукується на підживлення, тому перед зимою не завадить наситити грунт корисними речовинами.…
 • Підживлення груші: які добрива… Комплексне добриво плодових дерев дозволяє забезпечити їм повноцінне харчування і захист. Кожен елемент відповідає за конкретні процеси. Азот - за приріст зелені і розвиток, калій…
 • Нюанси осіннього підживлення плодових… Пишне весняне цвітіння чагарників і дерев і подальший рясний врожай безпосередньо залежать від того, які заходи будуть проведені в саду восени. Головне завдання садівника в…
 • Підживлення троянд восени: як… Осіння підгодівля троянд - це один з методів, що впливають на рясне цвітіння рослини в наступному році. Але не кожне добриво використовують в цей сезон.…
 • Посадка моркви на грядках… Класичне вирощування моркви передбачає посадочні роботи навесні, збір врожаю восени. Досвідчені городники вважають за краще займатися посівом моркви під зиму з метою отримати перші вітаміни…
Цибуля

Посадка цибулі сівка навесні: коли і як правильно садити?

Посадка цибулі сівка навесні
Поділитися записом:

Для отримання великого урожаю великих цибулин кожен городник повинен знати, коли садити цибулю навесні і як правильно посадити сівок. Не зайвим буде вивчити Місячний посівний календар на весну 2021 роки для посадки цибулі сівка і вибрати сприятливі дні.

Коли садити за термінами і місячним календарем?

Навесні цибулю сівок на головку садять в кінці квітня або травні. Все залежить від температури повітря. Молоді цибульні пір’я добре переносять температуру повітря до -5 градусів, а садити цибулини потрібно в прогріту до +12 градусів грунт. На це слід орієнтуватися, вибираючи терміни весняної посадки сівка. Найчастіше посадочні роботи припадають на травень місяць.

Що стосується Місячного посівного календаря 2021 року, то садити цибулю сівок можна в наступні сприятливі дні:

 • 1, 2, 3, 4, 28, 29, 30 квітня;
 • 1, 2, 27, 28, 29, 30, 31 травня.

Ці дати після повного місяця, коли Місяць йде на спад і знаходиться для цибулевих культур в родючих знаках Зодіаку. З посадженого в ці дні сівка вийде хороша велика луковиця.

Якщо найсприятливіші дні у квітні і травні 2021 роки для посадки сівка пропущені, пропонуємо городникам посадити цибулю в посадочні дні на зростаючий Місяць. Це 18, 19, 26 квітня і 15, 16, 17, 24, 25 травня.

Коли садити сівок цибулі?

Порада! Не поспішайте садити сіянку, адже в холодному грунті вона навряд чи проросте, а згнити може. Навіть якщо цибулини не згниють, від переохолодження вони уражаються різними грибковими захворюваннями. Це призводить до зниження якості і кількості врожаю. До того ж посаджена в холодний грунт цибуля влітку починає стрілкуватись.

Підготовка до посадки цибулі

Перед посадкою цибулі на головку навесні потрібно обробити сівок і підготувати грядку. Тут ми зупинимося тільки на підготовці грунту:

 1. Грядку для вирощування ріпчастої цибулі вибирайте на сонячному місці. Рослина любить гарне освітлення.
 2. Не можна садити цибульні культури після різного виду цибулі, огірків, моркви і часнику. Добре буде рости сівок після бобових культур, томатів, капусти, сидератів і картоплі.
 3. Грунт на грядці повинен бути пухким і поживним. Без поживних речовин великих головок не одержати. А якщо земля глиниста, то через неї з працею проб’ються сходи і погано будуть розвиватися цибулини. Важкі грунту змішують з торфом і додають пісок.
 4. Зверніть увагу, що цибуля не любить кислий грунт. Його треба понижати за допомогою меленої крейди, доломітового борошна або деревної золи.
 5. Деревна зола не завадить на будь-яких грунтах. Вона зробить грунт більш пухким і поживним. Після перекопування розсипте по грядці золу, приблизно по дві жмені на квадратний метр.
 6. Для весняної посадки цибулі перекопайте землю на глибину у 15-20 см. Під час перекопування додавайте на 1 кв. м – 50 г. нітроамофоски і 10 кг. перегною (добре перепрілий гній) або компост. Свіжий гній для вирощування сівка вносити в грунт не можна.
 7. Якщо грунт на ділянці бідний, грядку готуйте мінімум за 2 тижні до посадки, так як крім перегною, треба буде внести більше мінеральних добрив. На кожному квадратному метрі ділянки під час перекопування розкидайте по 20 г. хлористого калію, по 10 г. добрива Карбамід (Сечовина) і по 60 г. гранул суперфосфату.

У удобреному пухкому грунті головки ріпчастої цибулі виростуть великими, здоровими і будуть довго зберігатися.

Як правильно посадити цибулю навесні

Як правильно посадити цибулю навесні: інструкція

На хороший урожай впливає не тільки підготовка сівка і грунту, але і правильна посадка. Тому городникам важливо знати на яку глибину садити цибулю на ріпку, яка відстань має бути між рядками і між сівком.

Схема посадки сівка цибулі

Зручно буде полоти грядки і рихлити на них грунт, якщо посадити цибулю сівок навесні рядками, відстань між якими півтори ширини сапки, тобто близько 20 см. Відстань між самими цибулинами повинно бути приблизно в 10 см.

Порада для тих, у кого багато посадкового матеріалу: зробіть борозенки широкі і посадіть в них сівок в шаховому порядку частіше. В цьому випадку влітку можна буде збирати врожай свіжої зелені, вириваючи повністю кожну другу цибулю.

На яку глибину садити сівок?

На грядці для весняної посадки цибулі ріпки борозенки потрібно зробити такої глибини, щоб від гострої частини цибулини до верху борозни було 2-3 см. Тобто виходить, що цибуля сівок навесні на головку садити потрібно на глибину в два – три сантиметри . Це глибина не самої борозенки, а відстані від верхньої частини сівка до поверхні грунту.

При більш дрібній посадці цибулини будуть знаходитися у верхньому пересихаючому шарі грунту, який часто покривається кіркою. До того ж розростаюче коріння може виштовхнути сівок на поверхню. Якщо посадити глибше, ніж на 3 см, то затримаються сходи, і цибулинки виростуть більш дрібними.

Як правильно посадити сівок цибулі?

Як правильно посадити сівок цибулі?

Розібравшись зі схемою і глибиною посадки сівка навесні, можна приступати безпосередньо до посадкових робіт.

Садити цибулини потрібно у вологий грунт. У квітні-травні земля зазвичай волога і грядку можна не поливати. Візьміть сівок в руки і посадіть його денцем вниз в борозенку, злегка вдавлюючи в землю. Низ цибулини повинен бути обжатий вологим грунтом.

Як тільки посадковий матеріал буде поміщений в борозни, його відразу присипаємо землею. Необхідно це для того, щоб грунт зберіг якомога більше вологи.

Бувалі городники рекомендують посадки замульчувати, наприклад, компостом. Під ним земля довше збереже вологу і не пересохне.

Бувалі городники не радять поспішати з весняною посадкою сівка. Навіть якщо на вулиці у квітні тепло, не обов’язково, що грунт прогрівся. Тому найкраще садити цибулю для отримання головки навесні у травні. І не забудьте звіритися з Місячним календарем, вибравши для посадки сівка у 2021 році сприятливі дні.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *