Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Виноград

Посадка винограду навесні: правила, терміни та інструкція

Посадка винограду навесні: правила, терміни та інструкція
Поділитися записом:

Цінні сорти винограду – бажана для садівників культура, вирощування якої прирівнюють до мистецтва. Виноградник закладається на багато років, тому важливо зробити правильну посадку лози. Яких вимог дотриматися, щоб досягти хорошої врожайності та високої якості винограду?

Підготовка ділянки та вибір терміну посадки винограду

Коли садити виноград навесні? Якщо у південних регіонах цю культуру можна садити восени, то у всіх інших краще робити це навесні. Але слід вибрати сприятливі погодні умови, коли рух соку в рослинах ще не почався і нирки не розпустилися.

Ось які переваги дає весняна посадка:

 • Знижується небезпека вимерзання саджанців. Навесні саджанці швидше адаптуються, йдуть на зріст і дають гарний приріст.
 • У садівників більше часу для якісної підготовки ділянки під виноградник.

Але слід уважніше доглядати нові насадження, щоб уберегти їх від нападу безлічі шкідників, що прокинулися з теплом.

Як вибрати та підготувати ділянку для посадки винограду?

Для виноградника підходить рівнинна місцевість, у низині рослини не отримають достатнього освітлення, а на височині будуть відкриті всім вітрам. При виборі ділянки враховуйте такі вимоги:

 • Ніщо не повинно затінювати посадки винограду, тому що одна з головних умов його успішного розведення це хороша освітленість. Садити лозу слід за 6 м. від дерев і за 3 м. від чагарників.
 • Оптимальне розміщення виноградника – у південній або західній частині саду, на схилах, звернених на південь, або з південного боку будинку, паркану для захисту від вітру. Ідеальний грунт для виноградника – розсипчастий чорнозем, живильний шар якого не менше 60 см.
 • Несприятливі умови – мокрий, солоний або сипкий піщаний грунт.

Вибрану для виноградника ділянку краще підготувати з осені. Її слід ретельно очистити від залишків інших рослин. Грунт доведеться глибоко скопати. Фахівці радять зорати землю під виноградник до 0,6-1 м., при цьому шари грунту різної поживної цінності корисно перемістити і перемішати.

Виноградні лози зростають на опорі. Опорну систему також можна зробити заздалегідь з осені. Ряди краще орієнтувати з півночі на південь для кращого освітлення та прогріву. Сама система складається з стовпів, на які натягнутий дріт.

Фахівці стверджують, що схема посадки впливає на продуктивність урожаю, накопичення цукрів та ароматичних речовин у ягодах. На якій відстані один від одного садять виноград? Оптимальним визнано відстань між рядами не менше ніж 2,5–3 м., а між кущами в ряді — до 2 м.

Посадка винограду навесні: правила, терміни та інструкція

Коли висаджувати саджанці винограду навесні у відкритий грунт?

Одна з головних вимог при посадці винограду – правильно вибрати термін для цього. Він може бути різним для саджанців з відкритою кореневою системою і для тих, що росли в контейнерах і висаджуються з грудкою землі.

При виборі термінів посадки винограду слід враховувати певні правила:

 1. Саджанці з відкритою кореневою системою висаджують зазвичай наприкінці квітня, коли здебільшого пройдуть весняні заморозки. При цьому важливо, щоб температура повітря встановилася в межах 15 °С, а грунт прогрівся до 10 °С.
 2. Саджанці з грудкою землі шляхом перевалки можна висаджувати пізніше, коли остаточно минає небезпека заморозків, тобто навіть у другій половині травня.

Грунт під посадку винограду можна швидше прогріти. Для цього за 3 тижні до передбачуваного терміну дослідник рекомендує накрити ділянку чорною плівкою.

Правила посадки саджанців винограду весною

Хороший урожай винограду дасть лише якісний посадковий матеріал. Для успішного створення виноградника потрібно дотримуватися певних правил посадки саджанців.

Як підготувати посадковий матеріал?

Вибирайте для посадки 2-річні чистосортні та здорові саджанці. Ступінь розвитку саджанців визначайте з розвитку надземної частини та кореневої системи. Автори рекомендують перед посадкою замочити саджанці на 2-3 дні у воді, щоб вони пожвавилися.

Перед самою висадкою в грунт саджанець слід обрізати (залишити лише один пагін), а коріння освіжити, укоротив на 1 см. сікатором. Після цього коріння слід занурити в глиняну бовтанку.

Посадка винограду навесні: правила, терміни та інструкція

Що покласти в лунку під час посадки винограду?

При посадці знадобляться такі матеріали:

 • Щебінь, бита цегла, пісок для дренажу.
 • Пластикова труба діаметром 10-15 см. і довжиною до 1 м. для поливу та підживлення куща. На нижньому її кінці можна просвердлити кілька дірок. Верхній закрити корком.
 • Компост або гній, зола.
 • Калійні та фосфорні добрива. Рекомендується вносити добрива безпосередньо в яму перед посадкою, а не на всю ділянку.
 • Глиняні бовтанки.
 • Сіно, тирса та інші матеріали для мульчування.
 • Вода для поливу.

Кількість цих матеріалів залежить від того, скільки саджанців маєте намір посадити.

Як правильно посадити живці винограду?

Виконуйте такі правила:

 1. Підготуйте посадочні ями. Розмір їх вибирайте відповідно до розміру кореневої системи. Зазвичай дотримуються таких параметрів ями – 80х80х80 см.
 2. На дно ями насипте шар дренажу майже до половини.
 3. У дренаж вставте пластикову трубу так, щоб верхня її частина була вищою за лунку.
 4. Поверх дренажу внесіть 2-3 відра живильної суміші з компосту, гною, золи.
 5. Додати 200 г. калійно-фосфорних добрив.
 6. Влийте в яму 1-2 цебра води.
 7. Коли вода вбереться, розмістіть поверх живильного шару підготовлений саджанець. Розташовуйте його корінням на південь, а нирками – на північ.
 8. Засипайте саджанець звичайною землею, змішаною з невеликою кількістю перегною та піску, щоб зберігалася проникність грунту.
 9. Замульчуйте лунку сіном або тирсою, щоб зберігалася волога. При цьому не доходьте до верху на 10-15 см.
 10. Полийте.

Багато садівників мріють розбити виноградник на ділянці. Щоб ідея виявилась успішною, вибирайте хороші сорти саджанців. Скористайтеся порадами спеціалістів, і тоді кожен кущ обдарує щедрим урожаєм солодких ягід.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *