Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Капуста

Правильна посадка капусти у відкритий грунт і подальший догляд

Поділитися записом:

Білокачанна капуста – невибагливий овоч, який вирощений на всій території країни. Посадка капусти у відкритий грунт цілком відповідає біологічним особливостям росту і розвитку цієї рослини. Вирощування розсади обумовлено лише прагненням збільшити терміни споживання овоча, так як вегетація капусти розтягнута від 90 до 200 днів.

Підготовка і посів насіння капусти у відкритий грунт

Дорога починається з першого кроку, а урожай – з посадки насіння. У капусти великі насіння, які легко садити, у них хороша схожість. Застосовується розсадна і безрозсадна посадка капусти в грунт.

Вегетаційний період становить 90-110 днів для ранніх сортів, 110-150 днів для середніх сортів і 150-220 для пізньої капусти. Тому для отримання ранніх свіжих овочів вирощують розсаду. Сорти середнього і пізнього терміну дозрівання простіше виростити посадкою насіння в грунт.

Терміни посадки залежать від обраних сортів. Насіння ранньої капусти потрібно в березні. Сорти середнього терміну дозрівання сіють в середині квітня, пізні – на початку квітня. Можна просто посадити насіння в ящик з поживним грунтом, полити і дочекатися сходів. Однак існує передпосівна обробка насіння, яка дозволяє значно підвищити врожайність.

Спочатку насіння перевіряють в солоній воді. Ті, що опустяться на дно, потрібно сіяти. Насіння промивають від солоної води і знезаражують. Їх заливають гарячою водою (50 ° С) і витримують кілька хвилин, і відразу охолоджують.

Важливо! Насіння перед посівом замочують в розчині мікродобрив типу «Кеміра», «Універсал», «Растворин» або стимуляторів росту. Правильна підготовка насіння забезпечує дружні сходи, міцні сіянці, великий і вирівняний врожай.

Посів насіння капусти у відкритий грунтДля дружних сходів треба садити капусту в пухку землю і забезпечити оптимальну температуру. Для посіву годиться суміш з торфу, землі і піску. Торф має бути 75%, землі – 20%, піску – 5%. Садити капусту треба на глибину 1,5 см з відстанню 2 см між насінням і 5 см між рядками.

При температурі 18-20 ° С сходи виростають через 2 дня. Після цього температуру треба знизити до 6-12 ° С, інакше сіянці витягнуться і поляжуть. У будинку ящики з посівами виносять на лоджію або закритий балкон. При їх відсутності потрібно відкривати кватиру для зниження температури.

З моменту появи сходів треба забезпечити рослину достатньою кількістю світла. Знижену температуру потрібно підтримувати протягом тижня, до появи перших справжніх листків. Потім температуру можна підвищити до 10-12 ° С вдень. Капуста любить рости при підвищеній вологості. Тому сіянці треба постійно провітрювати, щоб не допустити грибкових захворювань.

Якщо розсада росте в ящику, то при появі 1-2 справжніх листків її пікірують. При пересадці коріння вкорочують, заглиблюють до сім’ядольних листків і рясно поливають. Пристосування для посадки розсади схоже на загострений кілок, закінчення якого є металевою пікою. Таким знаряддям дуже зручно робити невеликі поглиблення для коренів в грунті.

Останнім часом все частіше застосовується касетна технологія вирощування. Для ранніх сортів годяться осередки розміром 5х5 см, для пізніх – 3х3 см. Переваг у такого способу вирощування багато:

 • значна економія насіння;
 • отримання міцних сіянців, що не витягуються і не переростають;
 • висока приживлюваність;
 • вирівняні розміри качанів;
 • не потрібно пікірувати розсаду.

Білокачанна капуста, посадка і догляд у відкритому грунті, за якою починається вже в квітні, віддячить раннім і щедрим урожаєм, якщо їй буде наданий належний догляд і турбота.Технологія вирощування капусти

Технологія вирощування розсади капусти

Для отримання здорової і міцної розсади необхідно дотримуватись ряд важливих правил її вирощування:

 1. Посадка в пухкий і поживний грунт;
 2. Дотримання температурного режиму;
 3. Достатня освітленість;
 4. Своєчасний полив;
 5. Правильна підкормка.

Важливо! Оптимальна температура для кращого розвитку сіянців 12-18 ° С вдень і 6-10 ° С вночі. Це відповідає температурним коливаням в квітні в неопалюваному приміщенні.

Полив і обприскування проводять при висиханні грунту. Приміщення з молодими рослинами обов’язково провітрюють.

Освітлення розсади повинне бути не менше 12 годин. У затемненому приміщенні застосовується штучне підсвічування. Підгодовують розсаду до висадки в грунт два рази.

В цей же час розсаду починають гартувати, привчаючи до погодних умов вулиці. Для цього її виносять на повітря протягом декількох годин, а потім на цілий день. Садити капусту на грядки треба у віці 35-60 днів, коли у неї буде 4-7 справжніх листків, висота 20 см, розвинене коріння.Вирощування розсади капусти

Висадка розсади капусти в грунт

Білокачанна капуста, посадка та догляд за якої полягає в поливі, підгодівлі, розпушуванні і підгортанні, потребує пухкого грунту і світлого місцезнаходження.

Грядки прийнято готувати з осені. Особливого ​​облаштування площі для посадки не потрібно, не потрібні теплі або високі грядки. Землю перекопують на штик лопати, вносять гній, перегній, золу. Капусту першу висаджують на грядки після внесення гною. Для хорошого розвитку, їй потрібно світло, вода і харчування.

Навесні, при розпушуванні грядок, в землю додають суперфосфат – 10 грам на 1 кв. м. Можна внести золу і перегній.

Місцезнаходження грядок вибирають світле, без тіні, так як це дуже світлолюбний овоч. Садять стрічкою в ряд або в шаховому порядку. Відстань між рядами залишають 70-100 см, глибина посадки розсади – по перший справжній лист. Потрібно стежити, щоб точка росту залишилася над землею.

На яку відстань садити сіянці залежить від вибраного сорту? Схема посадки для ранньої капусти 70х30 см, середньої – 70х40 см, пізньої – 70х50 см.

Висаджують розсаду на грядки в лунки глибиною 7-10 см, роблять їх з інтервалом 30-50 см. У лунку перед посадкою треба вилити 1-2 літри води і покласти жменю золи і перегною. Висаджують сіянці рано вранці, ввечері або в похмуру погоду. У перший тиждень їх приховують від сонця до вкорінення.

Висадка розсади капусти в грунтПроміжки між молодими сіянцями на початку росту досить великі. Тому на грядки часто підсаджують уплотнюючі культури:

 • редис;
 • зелень.

Відстань між кущами молодих рослин бажано засадити сильно пахнучими пряними рослинами:

 • кропом;
 • петрушкою;
 • коріандром.

Їх запах добре відлякує шкідників овоча. Молоді посадки бажано замульчувати скошеною травою, соломою, перегноєм. Мульча довше зберігає вологу в грунті, заважає розвитку шкідливих комах, покращує структуру грунту.

Технологія вирощування капусти: догляд і умови зростання

Доглядати за молодими посадками треба, знаючи вимоги овоча до умов зростання і розвитку. Догляд за капустою після висадки полягає в розпушуванні грунту, видаленні бур’янів, підгортання, своєчасному поливі і підгодівлі, захисту від шкідників.

Молоді рослини бояться бур’янів, які можуть їх заглушити. В цей час важлива прополка грядок, розпушування грунту та підгортання стебел.

Спочатку сіянці розвиваються повільно. При невеликій кількості розсади впоратися з бур’янами можна шляхом звичайної прополки. Якщо посадки займають значну площу, то для знищення бур’янів застосовують системні гербіциди суцільної дії.

Для підвищення стійкості молодих рослин до перепадів температури, грибкових і вірусних захворювань, заморозків, для збільшення продуктивності, посадки капусти рекомендується періодично підгодовувати добривами. Капуста, яка почала зав’язувати качани, потребує рясного поливу і підгодівлі.

Вирощування капусти: догляд і умови зростанняСадівники зазвичай застосовують натуральні органічні добрива на основі:

 • коров’яку;
 • пташиного посліду;
 • дріжджів;
 • трав’яних настоїв.

Слабкі сіянці потребують частої підгодівлі – кожні два тижні. Перед підгодівлею грядки прополюють, молоді рослини злегка підгортають, поливають водою, а потім – будь-яким приготованим добривом. Кількість підгодівлі за сезон може бути від 3 до 5 разів. При надлишку добрив їх надлишок може потрапити в молоді овочі у вигляді нітратів.

Боротьба зі шкідниками капусти

Капустою у відкритому грунті цікавляться багато шкідників:

 • метелики;
 • гусениці;
 • блішки;
 • мухи;
 • тля;
 • слимаки.

Тому заходи щодо захисту від шкідників не менш важливі, ніж полив рослин. Застосовуються такі засоби відлякування та знищення комах:

 1. народні засоби;
 2. біопрепарати;
 3. інсектициди.

Глибоке перекопування грунту під грядку допомагає знищити частину шкідливих комах, зимуючих в землі. Після висадки розсади, посадки рекомендується замульчувати шаром в 10 см. Такий шар мульчі не дозволить шкідникам пробитися з-під землі на поверхню. Навколо грядки варто посіяти пахучу городню зелень або квіти:

 • чорнобривці;
 • настурції;
 • запашний тютюн.

Вирощування капусти з розсадиСильний запах відлякує комах і слимаків. Не можна допускати розростання бур’янів сімейства хрестоцвітних недалеко від грядок. Грицики, біла гірчиця, суріпиця служать кормовою базою для шкідників. Для захисту від навали шкідників важливо застосовувати профілактичні заходи вже на стадії посіву насіння.

Рослини і грядки запилюють:

 1. золою;
 2. борошном;
 3. тютюновим пилом.

В таких умовах комахи існувати не можуть і гинуть. Широке поширення отримали біопрепарати, які знищують шкідників не за допомогою хімічних засобів, а за допомогою вірусів і грибків.

На великих посівних площах не обійтися і без хімічних методів боротьби з шкідниками. Використовують розчин інсектициду при появі комах двічі. Наприклад, я, як досвідчений городник, кладу 100 мл. препарату на відро води, овочі обприскую з пульверизатора в похмуру безвітряну погоду. Загибель комах настає через півгодини.

У кліматі України капуста без проблем зростає у відкритому грунті. При посадці насіння на грядку, виростає міцна розсада, отримують дружний і рясний урожай. Розсаду, вирощену в парнику або будинку, використовують лише для збільшення періоду споживання ранньої капусти. Сорти середнього і пізнього строків достигання можливо повністю вирощувати безрозсадним способом. Не варто ускладнювати агротехніку там, де можна обійтися більш простими способами вирощування рослин без спеціального пристрою або інвентарю.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *