Останні Записи:
 • Коли і як садити… Соняшник олійний - одна з найпопулярніших однорічних культур, що вирощуються в сільськогосподарських цілях. З нього роблять популярну соняшникову олію, вживають в їжу в смаженому вигляді,…
 • Підживлення томатів дріжджами: коли… Мабуть, всі знають такий вислів: «Зростає, як на дріжджах». Дійсно, дріжджова підгодівля здатна помітно поліпшити якість підростаючих плодів томатів та інших плодово-ягідних рослин. Не дарма…
 • Як підгодовувати рослини курячим… Отже, ви як прихильник органічного землеробства або просто людина, якого зацікавило питання застосування курячого посліду в якості добрива, полізли в Інтернет шукати додаткову інформацію на…
 • Висаджування розсади селери (кореневого… Селера - корисна і смачна рослина. Урожай залежить від того, який різновид ви посадили, якщо коренева селера, то ви отримаєте соковитий коренеплід; а якщо стебловий,…
 • Які декоративно-квітучі чагарники можна… Немає нічого прекраснішого і зачаровуючого, ніж квітучий сад. Тому практично всі дачники і городники на своїх ділянках висаджують однорічні та багаторічні квіти, декоративно-квітучі чагарники. Про…
Сад

Правильний календар обрізки дерев

Правильний календар обрізки дерев

З приходом осені або настанням весни для власників садових ділянок настає період активної турботи про рослини. Сьогодні ми розберемо, як здійснюється обрізка плодових дерев за місячним календарем в 2021 році.

Сприятливі дні для обрізки дерев

Місячні цикли впливають на всі біологічні процеси, що відбуваються на Землі. Плодові дерева також схильні до впливу місяця і зірок: сокодвижение більш активно під час спадною місяця, а також під всіма знаками Зодіаку, крім Риб, Водолія і Рака.

Проте обрізка дерев за місячним календарем в 2021 році повинна відбуватися і з урахуванням кліматичних особливостей періоду року і регіону проживання. Наприклад, в певний широтах з південним кліматом починати обрізку можна навіть в лютому, в інших же процедуру нерідко доводиться відкладати до останньої декади квітня.

Навесні

Навесні починається ретельна підготовка плодових дерев до цвітіння і плодоношення. Весняна обрізка по погодного календарем повинна починатися після сходу останнього снігу, коли всі укриття вже прибрані, а температура повітря підвищилася до плюсової температури, і при цьому не почалося сокодвижение.

Проводиться процедура з видалення зайвих стебел з трьома основними цілями:

 • санітарна обробка включає в себе обрізку всіх сухих, зіпсованих або пошкоджених гілочок;
 • формує обробка спрямована на формування шляхом обрізки правильної форми дерева;
 • відновна обробка проводиться з наміром омолодити дерево, видаливши з нього всі старі гілки.

Місячний календар обрізки дерев 2021 року рекомендує починати процедуру видалення гілок з яблунь. Саме це дерево починають формувати їх раніше – у січні. Крім формує і санітарної обробки, яблуні додатково підгортають.

Відновлювальні роботи зі сливою нагадують яблуневі, однак деревина сливи більш тендітна і вимагає гранично обережного укорочення на одну нирку.

Коли роботи з яблунею і сливою закінчені, можна приступати до обробки кісточкових дерев (вишень, черешень та ін). Зазвичай починають таку обрізку в березні, коли температура підвищиться до -5 ° C. Приблизно в цей же час городники займаються грушевими деревами, обрізаючи їх головні гілки на ¼ частину.

Після дерев прийнято займатися ягідними кущами, такими, як агрус, шипшина, малини та ін. Для ягідних кущів навесні проводять тільки санітарну обробку, метою якої є отримати якомога більше гілок з нирками.

Дана обробка проводиться в два етапи: до появи бруньок і після того, як нирки дали листочки. Під час першого етапу з чагарників видаляють всі поламані, перемерзлі, пошкоджені або слабкі гілочки. Під час другого роблять те ж, але тепер більш уважно проходяться по чагарнику, вирізаючи всі зіпсовані стебла.

Агрус і малину обробляють за схожими принципами. Перш за все, видаляють всі перемерзлі гілки, після чого переходять до укорочення нижніх гілок і найслабших пагонів.

Місячний календар обрізки дерев у 2021 році в якості сприятливих днів виділяє:

 • березень: 3, 4, 11, 18, 19, 22, 23, 28, 29;
 • квітень: 1, 4, 5, 14, 15.

Восени

Обрізка плодових дерев восени досить рідкісна процедура, оскільки дерева ризикують перемерзнути, і гірше того – загинути в разі настання різких ранніх заморозків. Наприклад, це стосується груші, яка має досить слабкими захисними властивостями і місця зрізів на її гілках дуже швидко перемерзають.

Проте осіння обрізка може бути дуже корисна для дерев, з яких необхідно зняти «відслужили» гілки. Обрізку краще встигнути закінчити до кінця посівної (кінець жовтня) – моменту, коли починається період тривалий опадів.

Оскільки під час обробки дерева навколо нього доведеться ходити, ви ризикуєте сильно втоптати мокру землю біля основи стовбура, ніж сильно обмежите доступ кисню до кореневої системи. Щоб уникнути цієї проблеми рекомендовано користуватися драбиною або укладати землю навколо дерева дошкою.

Що стосується плодових дерев, то восени їх формують тільки в разі, якщо за літо зросли сильно затінюють гілки, які заважають росту плодів. Такі гілки дійсно краще відразу зрізати, після чого можна приступати до обробки винограду.

Саме для винограду осіння обрізка вважається найефективнішою, дозволяючи сконцентрувати всі рослинні компоненти всередині здорових гілок. Видаливши поламані, сильно затінюють і хворі пагони, виноград закривають на зиму щільним поліетиленом.

Що стосується ягідних кущів, то з них видаляють все не плодоносить пагони, а також намагаються видалити слабкі або старі гілки. Робити це необхідно після закінчення плодоношення – у рідкісних сортів цей термін може затягнутися аж до листопада.

Сприятливими осінніми днями за місячним календарем-2021:

 • вересень: 1, 6, 7, 15, 16, 26, 27, 28;
 • жовтень: 2, 3, 4, 5, 8, 12, 13, 25, 29, 30, 31;
 • листопад: 4, 5, 9, 10, 25, 26, 27, 28.

Несприятливі дні для обрізки дерев

Несприятливими днями для будь-яких садово-городніх робіт (в тому числі і обрізки) вважаються дні, коли супутник Землі змінює свій цикл – повний місяць і молодик. Також не рекомендовані дні висхідного місяця, оскільки саме в цей період сокоруху направлено вгору, роблячи місця зрізів занадто чутливими.

Навесні

Кліматичний календар рекомендує відкласти весняну обрізку до сходу снігового покриву і збільшення температури повітря хоча б до -5 ° C. Більш слабкі культури (наприклад, виноград) рекомендується взагалі не чіпати до моменту, коли можна буде остаточно зняти укриття. Однак місячний календар доповнює ці рекомендації виділенням несприятливих днів:

 • березень: 2, 5, 6, 7, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 24, 25;
 • квітень: 2, 3, 9, 10, 11, 12, 13, 20, 21, 29, 30.

Восени

Несприятливими днями для осінньої обрізки стануть дати, що передують швидкого наступу заморозків. Що стосується обмежень астрологів, то вони наступні:

 • вересень: 2, 9, 25;
 • жовтень: 1, 9, 24;
 • листопад: 1, 7, 23.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *