Останні Записи:
 • Підживлення малини восени Чагарникам, виснаженим після активного росту та плодоношення, потрібно допомогти відновити сили. Малина добре відгукується на підживлення, тому перед зимою не завадить наситити грунт корисними речовинами.…
 • Підживлення груші: які добрива… Комплексне добриво плодових дерев дозволяє забезпечити їм повноцінне харчування і захист. Кожен елемент відповідає за конкретні процеси. Азот - за приріст зелені і розвиток, калій…
 • Нюанси осіннього підживлення плодових… Пишне весняне цвітіння чагарників і дерев і подальший рясний врожай безпосередньо залежать від того, які заходи будуть проведені в саду восени. Головне завдання садівника в…
 • Підживлення троянд восени: як… Осіння підгодівля троянд - це один з методів, що впливають на рясне цвітіння рослини в наступному році. Але не кожне добриво використовують в цей сезон.…
 • Посадка моркви на грядках… Класичне вирощування моркви передбачає посадочні роботи навесні, збір врожаю восени. Досвідчені городники вважають за краще займатися посівом моркви під зиму з метою отримати перші вітаміни…
Поради

Пристрій крапельного поливу своїми руками: опис та переваги системи

Поділитися записом:

Для гарного росту овочеві культури вимагають не тільки тепла, але і води. У великій теплиці або парнику полити рослини самостійно клопітно, до того ж витрачається багато часу. Можна створити автоматичний крапельний полив. Це раціональний спосіб доставки вологи до рослин.

Крапельний полив: що це таке?

Крапельне зрошення може використовуватися для різних рослин, які ростуть на відкритому просторі, в теплиці. Вода може надходити з колодязя за допомогою насоса, з водопроводу або бочки. Подача води може виконуватися при впливі гравітації або примусово. У першому випадку рідина надходить з бака по закону сили тяжіння.

Тоді пристрій повинен розташовуватися під ухилом. У другому випадку подача води здійснюється від насоса, підключеного до свердловини.

Для створення потрібного тиску в гравітаційній системі бак повинен знаходитися на висоті не менше 2 метрів. Вода тече по трубах і їх відгалуженням. Від них уздовж рядів рослин проходить крапельна стрічка. В результаті вода розподіляється по необхідної терріторіі.Подачу води можна відрегулювати в строго відведений час, навіть коли на ділянці немає господарів.

Переваги крапельного поливу

Система крапельного поливу не тільки вирішує проблему постачання рослин вологою, але і економить час господаря ділянки. Основні переваги такого виду поливу рослин:

 • не потрібно підігрівати воду;
 • рівномірність поливу;
 • можливість економії води;
 • зменшення появи бур’янів;
 • регулювання подачі води;
 • можливість застосування декількох режимів поливу;
 • можна поєднувати кілька видів діяльності;
 • можливість використання солоної води.

При такому способі поливу коріння рослини ніколи не будуть відчувати нестачу вологи. Система контролює силу і обсяг подачі води. До того ж на поверхні не утворюється тверда кірка і не відбувається розмивання родючого шару, що часто спостерігається при ручному поливі. Можна не боятися, що волога потрапить на листя.

Вода надходить прямо під корінь. Разом з поливом здійснюють підгодівлю овочевих культур. При цьому можна точно відрегулювати дозування внесення мінеральних добрив. Крім того, крапельне зрошення забезпечує повітряно-водяну рівновагу. Це означає, що повітря в грунті зберігається, чого не можна сказати про поверхневий спосіб поливу.

Цей спосіб можна застосовувати на будь-яких грунтах, навіть сильно ущільнених, де спостерігається низька швидкість проникнення води. Вітряна погода не заважає якісному розподілу води до коренів рослин. Готова система крапельного поливу коштує не дешево, але можна самостійно її виготовити, якщо є технічні навички.

Матеріали і інструменти для роботи

Перед тим як починати установку системи, необхідно спроектувати щодо своєї ділянки. Якщо дачна ділянка невелика, то відстань між крапельницями на крапельної стрічці має становити 25-35 см. Потрібно правильно розрахувати довжину стрічки і ємність бака. Тільки в цьому випадку можна досягти оптимального режиму поливу.

Для розрахунку обсягу бака слід узяти площу території. На квадратний метр знадобиться близько 30 літрів води, значить якщо ділянка площею 25 м2, то обсяг бака повинен складати 700 л. Для монтажу системи крапельного поливу потрібно підготувати наступні матеріали:

 1. Бак або насос.
 2. Редуктор тиску.
 3. Вентильний і кульовий кран.
 4. Фільтр для очистки.
 5. Перехідник.
 6. Пластикові труби перетином 16-20 мм.
 7. Крани.
 8. Крапельна стрічка і адаптер до неї.
 9. Трійники.
 10. Заглушки.
 11. Мінікрани.

Для подачі води краще використовувати жорсткі пластикові труби, а для розведення по грядках краще використовувати гнучкі шланги. З інструментів для монтажу системи крапельного поливу знадобляться:

 • плоскогубці;
 • рулетка;
 • розвідні ключі;
 • лопата;
 • ножиці;
 • перфоратор;
 • дирокол;
 • труборізи;
 • панчер;

Після покупки всіх необхідних матеріалів можна приступати до виготовлення системи.

Покрокова інструкція пристрої: основні етапи

На схемі потрібно відзначити місце, де буде розташовуватися бак з водою, а також магістральний шланг. Необхідно виміряти довжину грядок і відстань між овочевими культурами. Це потрібно для того, щоб правильно розрахувати довжину шланга і проміжок між крапельницями. Після того як всі підрахунки зроблені, можна переходити безпосередньо до монтажу.

Основні етапи створення крапельної системи

Встановити ємність на висоті 1,5-2 метрів. Просвердлити отвори в шлангу на певній відстані відповідно до креслення. Попередньо потрібно нанести мітки для кріплення крапельних стрічок. Далі прикріпити до труби краплинні стрічки з використанням стартових фітингів. Діаметр отворів повинен бути такого розміру, що ущільнювачі вставлялися із зусиллям.

Потім вставляється в ущільнювач старт-коннектор. Він входить в комплект з краном. Підключити магістральний шланг до бочки. Щоб вода очищалася, потрібно встановити фільтр між трубою і баком. Краплинні стрічки проводять уздовж грядок. Один кінець закрити заглушкою, а інший приєднати до магістральної труби.

Ділянку труби подачі врізати трохи вище дна бочки. Це робиться для того, щоб сміття не потрапило в систему і осідало на дні. Під час подачі води шланг може зрушуватися в бік. Щоб цього не допустити, поливальні шланги закріплюють скобами. На заключному етапі наповнити ємність водою і включити систему. Якщо планується зрошення декількох грядок, то потрібно підключити трійники. Таким способом з’єднуються кілька подаючих труб в загальну систему.

Зрошення із застосуванням пластикових пляшок

Крапельний полив можна зробити з пластикових пляшок. Такий спосіб зручно застосовувати в тому випадку, якщо господарі періодично приїжджають на дачну ділянку. Рівномірний полив здійснюється протягом 2-4 днів.

Монтаж крапельного поливу з використанням пляшок:

 • Відрізати дно тари і з обох сторін зробити кілька отворів.
 • Далі між двома кущами рослин закопати пляшку. При цьому дно повинно розташовуватися зверху.
 • Залити воду в ємність. Волога буде просочуватися через отвори.
 • Коли земля почне намокати, дірочки закупорюються. Після підсихання грунту отвори відкриваються, і рідина знову надходить до рослин.

Зайву вологу рослини не приймуть. Коли вода в ємності закінчиться, її доливають. Такий варіант зазвичай використовується для зрошення невеликих ділянок. Існує й інший спосіб поливу – шляхом підвішування ємності з водою на дроті.

Отвори в цьому випадку роблять на дні пляшки або в закрученій пробці. Цей спосіб можна застосовувати і для підгодівлі овочевих культур з використанням рідких добрив. Крапельну систему поливу можна спорудити своїми руками, значно заощадити кошти і полегшити собі роботу.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *