Останні Записи:
 • Добрива для кімнатних квітів… Чи забезпечуєте ви свої кімнатні рослини достатньою кількістю добрив? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як створити ідеальні умови для процвітання зелених домашніх улюбленців! Які добрива потрібні…
 • Вибираємо покриття підлоги для… Потрібно розуміти, що стать на терасі схильний безлічі негативних впливів: волога, температурні і вологісні перепади, механічні навантаження і т. д. Саме тому для використання на…
 • Як вибрати високоякісну терасну… Навіть сьогодні для України композитна терасна дошка залишається новим продуктом, хоча в Америці і Європі вона вже завоювала велику популярність. Але, зазначимо, що популярність терасної…
 • Які багаторічні квіти для… Дачні клумби і квітники з багаторічними квітучими рослинами можуть протягом декількох років приємно дивувати і радувати любителів квітів своїми прекрасними композиціями. Такі рослини не потребують…
 • Як виростити петрушку на… Почесне місце в кулінарному мистецтві займає петрушка. Ця ароматна, красива і корисна рослина любить використовувати практично кожна господиня. Пряна зелень дуже цінується за свій багатий…
Соняшник

Технологія вирощування соняшнику: особливості посадки і догляду

Технологія вирощування соняшнику

Соняшник відноситься до категорії сільськогосподарських культур, для яких досить важливим є сівозміна. При вирощуванні соняшнику необхідно дотримуватися певних правил.

В який сезон висаджувати соняшник: як вибрати грунт і підготувати до посадки?

Висадка соняшнику проводиться навесні. У більшості випадків висадка насіння проводиться з 15 квітня за умови досягнення температури повітря в 6-8 градусів. Також можна сіяти культуру з 30 числа поточного місяця за умови досягнення температурного показника до 10 градусів.

Під час висадки насіння після 15 травня необхідно стежити за тим, щоб температура була більше 15 градусів. Даною культурою здійснюється сильне виснаження ґрунту. Саме тому її висадка проводиться один раз в п’ять років. На особливості обробки грунту безпосередньо впливає те, яка культура висаджувалася раніше.

При попередній висадці ячменю, вівса або пшениці необхідно позбавлятися від злакових та дводольних однорічних бур’янів. Для знищення бур’янів і збереження вологи в грунті необхідно проводити лущення грунту.

Ранньою весною після сходу снігу проводиться дискування і культивація грунту. При цьому необхідно стежити, щоб глибина становила не більше 6 сантиметрів. Таку обробку необхідно проводити тільки за умови достатнього зволоження грунту. Відразу ж після збору врожаю необхідно лущити стерню.

З цією метою використовується дискова борона, яка має хороші лапові культиватори. Завдяки цій процедурі подрібнюються рослинні залишки і закладаються в грунт. При використанні хорошої дискової борони закладення грунту здійснюється з першого проходу. Правильна підготовка грунту є запорукою успішного вирощування соняшнику.

Вирощування соняшника: оптимальний температурний режим, освітлення, полив

Для забезпечення повноцінного росту і розвитку культури, їй необхідно забезпечити оптимальні умови вирощування. Повноцінне зростання даної культури спостерігається при температурі в 20-30 градусів. Якщо її показники будуть знижені на кілька градусів, то це негативно не позначиться на зростанні рослини.

Якщо показники температури будуть більше 30 градусів, то це може привести до в’янення культури. Соняшник є світлолюбивою рослиною. При цьому дана культура не переносить сильних поривів вітру. Саме тому висадку соняшнику рекомендується проводити під лісопосадками. Рослина характеризується досить розвиненою кореневою системою.

Саме тому вона потребує рясного поливу. При вирощуванні соняшнику в домашніх умовах рекомендується проведення процедури щодня. Якщо спостерігається надмірно висока температура, то полив культури потрібно проводити відповідно до рівня висихання грунту. Для того щоб отримати високий урожай соняшнику, за ним необхідно забезпечити повноцінний догляд.

Догляд після посадки соняшника

Після висадки насіння рекомендується проведення удобрення грунту. З цією метою використовуються мінеральні склади, які необхідно розкидати по поверхні грунту. Для збереження вологості в грунті можна провести його мульчування. Після проведення даних процедур необхідно провести полив грунту і чекати сходів.

Якщо вирощується соняшник на полях, тоді необхідно провести обробку грунту гербіцидами. Це усуне можливість передчасного усунення бур’янів. При виборі добрив найкраще віддавати перевагу варіантам на основі калію і фосфору. Для підгодівлі сіянців не рекомендується використовувати гній.

Це пояснюється тим, що до складу органічних добрив входить гній у великій кількості. Для забезпечення якісного запилення рослин рекомендується застосування калійно-фосфорних добрив. Це дасть можливість забезпечення максимально високого врожаю. Після сходів соняшнику необхідно в обов’язковому порядку провести його прополку.

Заходи по вирощуванню і догляду соняшника

Вирощування і догляд за соняшником вимагає виконання певних дій:

 1. Усунення бур’янів. Культура є надмірно чутлива до бур’янів. Саме тому її висадку необхідно проводити тільки в чистій місцевості. Якщо бур’яни будуть на полі, то це стане причиною надмірного росту рослини. Для боротьби з бур’янами рекомендується використовувати гербіциди.
 2. Прополювання грунту. Завдяки розпушуванню міжрядь забезпечується не тільки боротьба з бур’янами, а й забезпечується доступ повітря до кореневої системи, що забезпечить повноцінний ріст рослини. Проводиться процедура при виникненні першої необхідності, якщо на грунті утворюється корочка після опадів. Категорично забороняється проводити процедуру протягом 1,5 місяця після висадки насіння.

Вирощування і догляд за соняшникомТакож важливо не забувати про наступні моменти:

 • Запилення. Для того щоб забезпечити якісне запилення соняшнику біля поля рекомендується встановити пасіку.
 • Десикація. При вирощуванні соняшнику необхідно в обов’язковому порядку контролювати вологість зерна. При її недоліку під соняшник рекомендовано вносити реглон. Проводиться процедура тільки в тому випадку, якщо на вулиці стоїть суха безвітряна погода.

Відео про технологію обробки соняшника

При виконанні всіх перерахованих вище правил фермеру вдасться отримати максимально високий урожай соняшника.

Технологія вирощування соняшнику у відкритому грунті

Технологія вирощування соняшнику є досить простою. Вона полягає в послідовному виконанні певних дій. В першу чергу це поверхнева обробка грунту після попередників. Проводиться орання після збирання на глибину до 10 см. Внесення комплексних добрив. Цю процедуру рекомендується проводити перед оранням.

Орання грунту і глибоке розпушування без оборотів пластів. Проводити дану процедуру необхідно відразу ж після внесення добрив. Осінньою культивацію. Її проводять при виникненні необхідності. Ранньо-весняному бронюванні. Виконується, якщо спостерігається фізична стиглість грунту в шарі до 5 сантиметрів.

Технологія вирощування соняшнику у відкритому грунтіВажно не забувати про:

 1. Внесення азотних добрив. Проводити дану дію рекомендовано безпосередньо перед висадкою семян
 2. Культіваціі, глибина якої становить 5 сантиметрів.
 3. Обробки насіння від захворювань і шкідників. Проводиться перед висадкою з використанням відповідних інсектицидів.
 4. Посів.
 5. Досходовому внесенні добрив.
 6. Внесення страхових гербіцидів.
 7. Міжрядної культивації.
 8. Установки пасіки для запилення культури.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *