Останні Записи:
 • Як виростити перець чилі… Заморська пряність з характерним пекучим смаком, яку часто використовують для додання пікантного смаку м'ясних страв, - це яскравий і привабливий перець чилі. Якщо ви любитель…
 • Коли краще сіяти люцерну… Люди, що займаються тваринництвом, розуміють, наскільки важливо годувати худобу якісним живильним кормом. Щоб трохи заощадити, можна вирощувати на своїй ділянці люцерну, яку люблять не тільки…
 • Як прискорити дозрівання компосту:… Спеціальні добавки і правильна організація компостної купи допомагають прискорити процес дозрівання компосту. Як добавки використовують бактеріальні препарати, живих компостних черв'яків і прискорювачі компосту. Для активізації…
 • Як позбутися від чорної… Спори грибка, які ми називаємо цвіллю, вітер переносить по повітрю разом з пилом. Залетіти вони можуть куди завгодно, але розмножуються і починають активну життєдіяльність там,…
 • Як виростити мальовничу сакуру… Сакура активно використовується ландшафтними дизайнерами, якщо мова про східний стиль. Не менш розкішно дерево виглядає і в змішаних композиціях на дачі. Рівних сакурі за красою…
Картопля

Технологія вирощування картоплі під соломою або сіном: основні правила і нюанси

Технологія вирощування картоплі під соломою або сіном
Поділитися записом:

Щоб отримати гідний врожай картоплі, потрібно докласти чимало зусиль. Однак, ви можете істотно знизити витрати праці, якщо посадите бульби картоплі під сіном або соломою.

Далі ви дізнаєтеся про те, як посадити і виростити картоплю під соломою або сіном, що потрібно знати перед тим, як спробувати цей спосіб вирощування.

Даний спосіб швидше експериментальний, тому для початку посадіть лише частину ваших бульб під солому (сіно) і подивіться на результат.

Посадка картоплі під солому (сіно): підготовчі заходи

Підготовка грунту

Розкладати бульби на непідготовлений грунт – ідея абсолютно безглузда.

Важливо! На бідному і необробленому грунті у вас нічого не виросте, крім «гороху».

Готувати грунт на грядці перед посадкою картоплі, в тому числі під солому (сіно), потрібно обов’язково.

До речі! Поради по підготовці грядки під посадку картоплі ви зможете знайти в цій статті за класичною посадкою картоплі у відкритий грунт.

Як мінімум вам потрібно зорати, а краще розпушити борозни і удобрити деревною золою (насипати жменю в лунку, а потім і на бульбу).

Технологія вирощування картоплі під соломою або сіном

Якщо ви прихильник природного (органічного) землеробства, то правильним рішенням буде перед посадкою картоплі посіяти сидерати.

Звичайно ж, вам слід дотримуватися правил сівозміни.

Зверніть увагу! Не рекомендується садити картоплю після пасльонових (особливо після томатів), до яких відноситься і картопля, тому що у них одні й ті ж хвороби (та ж фітофтора).

Що краще використовувати – сіно або солома?

В якості мульчі ви можете використовувати як сіно, так і солому. Найчастіше ці поняття використовуються як рівнозначні синоніми, проте, ви повинні знати і розуміти, що сіно – це скошена і висушена зелена трава (лугова або після стрижки газону), солому ж отримують зі злакових культур (сухих стебел, колосків), що залишилися після збору врожаю.

До речі! У сіні більше поживних речовин, ніж у соломі. Справа в тому, що сіно більш щільне за структурою, а значить, буде краще утримувати вологу. Відповідно, щоб створити шар однакової товщини, сіна потрібно менше, ніж соломи.

Коли садити?

Яким би ви способом не садили картоплю навесні, терміни посадки будуть збігатися.

Тому пропонуємо вам ознайомитися з даними коротким матеріалом, в якому ясно пояснюється, коли садити картоплю, в які терміни і при якій температурі.

Посадка картоплі під солому або сіно

Посадка картоплі під солому або сіно: способи і покрокові інструкції

Зверніть увагу! Суть методу в тому, щоб створити оптимальні умови для розвитку грунтових організмів, а значить, солома (сіно) повинно бути вологим в нижньому шарі і зопрівати, тобто розкладатися. Черви її повинні їсти, інакше кажучи, переробляти, щоб утворювався шар гумусу (живильний шар), завдяки чому картопля і буде рости.

Просто покласти бульби на бідний грунт і чекати, що в сухий соломі у вас щось виросте, не варто.

Можна виділити 3 способи посадки картоплі під солому (сіно):

Важливо! У будь-якому випадку вам буде потрібно багато соломи (сіна), під тоненьким шаром соломи (сіна) нічого не виросте.

1 спосіб (на землю)

Суть першого способу полягає в тому, що бульби картоплі просто розкладають по підготовленому грунту і відразу вкривають соломою (сіном) шаром в 20-40 см.

Солома (сіно) з часом осідає, тому вам доведеться періодично підкладати, так би мовити, підгортати.

Посадка картоплі під солому або сіно

Однак! Земля під мульчею прогрівається гірше, а значить, картопля буде сходити довше звичайного (приблизно на 10-14 днів). Але паростки через солому в результаті проб’ються дуже потужні, «вгодовані», тому що вона (картопля) весь цей час була забезпечена вологою (під товстим шаром сіна волога тримається постійно, земля не сохне, сіно пріє – гріє і живить картоплю).

2 спосіб (з присипанням землею)

Головна відмінність другого способу в тому, що бульби садять з невеликим заглибленням (роблять неглибокі борозни або лунки, а потім присипають землею буквально на пару сантиметрів) і також відразу вкривають товстим шаром сіна (соломи).

3 спосіб (з подальшим мульчуванням)

Третій спосіб посадки картоплі під солому (сіно):

 • Висадити бульби в підготовлені борозни або лунки глибиною 5-8 сантиметрів і присипати землею.
 • Соломою або сіном поки не мульчувати! Нарощувати шар мульчі будете в міру появи і зростання сходів.
 • Коли з’являться сходи висотою 10-15 см – обкласти соломою весь простір між кущами і рядками трохи вище сходів (тобто на 15-20 см.).
 • А коли висота сходів досягне 25-30 см. (підростуть ще на 10-15 см), то вам потрібно буде ще раз обкласти сходи соломою (на 30-40 см).
Як доглядати за картоплею, посадженою під солому або сіно?

Як доглядати за картоплею, посадженою під солому або сіно?

Саме тут і відкриваються основні переваги даного способу вирощування, а саме:

 • Підгортати землею не потрібно.
 • Полоти також не доведеться, тому що бур’яни просто не проб’ються через солому.
 • Земля під соломою буде довго залишатися вологою, тому поливати можна буде рідше.
 • Не здумайте вирощувати картоплю під соломою (сіном) зовсім без поливу! Ніяких великих бульб у вас не виросте, тільки «горох»!
 • Зручно збирати врожаю. Вам лише потрібно акуратно розгребти солому, вибрати найбільші бульби і знову закрити соломою, щоб інші бульби продовжили дозрівати.
 • Посадка картоплі під солому

Ну ось, як бачите, посадка картоплі під солому або сіно – це дуже цікавий органічний спосіб вирощування, який потрібно як мінімум спробувати випробувати у себе на ділянці. Не кожен же рік садити картоплю традиційним або голландським способом.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *