Останні Записи:
  • Підживлення малини восени Чагарникам, виснаженим після активного росту та плодоношення, потрібно допомогти відновити сили. Малина добре відгукується на підживлення, тому перед зимою не завадить наситити грунт корисними речовинами.…
  • Підживлення груші: які добрива… Комплексне добриво плодових дерев дозволяє забезпечити їм повноцінне харчування і захист. Кожен елемент відповідає за конкретні процеси. Азот - за приріст зелені і розвиток, калій…
  • Нюанси осіннього підживлення плодових… Пишне весняне цвітіння чагарників і дерев і подальший рясний врожай безпосередньо залежать від того, які заходи будуть проведені в саду восени. Головне завдання садівника в…
  • Підживлення троянд восени: як… Осіння підгодівля троянд - це один з методів, що впливають на рясне цвітіння рослини в наступному році. Але не кожне добриво використовують в цей сезон.…
  • Посадка моркви на грядках… Класичне вирощування моркви передбачає посадочні роботи навесні, збір врожаю восени. Досвідчені городники вважають за краще займатися посівом моркви під зиму з метою отримати перші вітаміни…
Квіти і рослини

Валеріана: особливості вирощування в саду

Як вирощувати валеріану в домашніх умовах?
Поділитися записом:

Деякі лікарські рослини зручніше вирощувати на ділянці, ніж заготовлювати в природі. До валеріани це відноситься повною мірою, адже сировиною у неї служать кореневища з корінням, які простіше викопати на грядці, ніж розшукувати восени по вогких луках і відкопувати з щільної дернини.

Які умови потрібні для вирощування валеріани?

Валеріана лікарська воліє до родючих грунтів, вимоглива до вологості і освітленості. У природі вона часто зустрічається по берегах водойм, біля болот, на заплавних луках, в низинах на лісових галявинах – схожі умови потрібні їй і на ділянці.

Як розмножується валеріана?

Валеріана розмножується насінням. Ідеально використовувати свіжозібрані, тому що при зберіганні вони швидко втрачають схожість. Кращий час для посіву – кінець літа. Якщо не вийшло – сійте під зиму (в залежності від клімату – в кінці жовтня або на початку листопада, по підмерзлою землею, в заздалегідь підготовлені борозенки) або ранньою весною (відразу ж, як тільки дозволить грунт).

Як вирощувати валеріану в домашніх умовах?

Перше насіння утворюється в липні. Але дозрівають вони зазвичай недружно, і цей процес може розтягнутися на місяць і навіть більше. Щоб уникнути самосіву, верхівки рослин зрізають після появи першого стиглого насіння і досушують в сухому провітрюваному приміщенні (на горищі і т.д.).

Глибина загортання насіння не більше 1 см., при річному або раньому посіві грядку з посівами бажано накрити плівкою, щоб грунт не пересихав – він повинен бути постійно вологим. У сприятливих умовах сходи з’являються протягом тижня.

Догляд за валеріаною лікарською

У перший рік догляд за посадками зводиться до регулярного поливу, прополка і розпушування грунту. Якщо сходи вийшли густими, їх слід прорідити, інакше великих кореневищ не буде. Враховуйте це при плануванні посадок: залишайте місце для «зайвих» рослин (в рядку довжиною 1 м. рекомендується залишати їх не більше 10-15 штук). Сіянці відмінно переносять пересадку, і при проріджуванні можна акуратно розсадити їх.

У перший рік валеріана формує добре розвинену кореневу систему і утворює прикореневу розетку листя. На другий рік навесні посадки підгодовують азотним або будь-яким комплексним добривом для квіткових культур. Продовжують поливи, прополки і розпушування грунту.

На початку літа рослини формують квітконоси. Щоб отримати хороший врожай лікарської сировини, верхівки з суцвіттями обрізають в фазі бутонізації, залишаючи лише кілька штук для отримання насіння. Кореневища з коренями викопують восени, коли побуріють стебла.

Як вирощувати валеріану в домашніх умовах?

Важливі нюанси

Валеріана – досить декоративна багаторічна рослина: у неї красиве ажурне листя і симпатичні блідо-рожеві суцвіття-парасольки. Вона непогано виглядає в квітниках, але якщо ви плануєте заготовляти кореневища в якості лікарської сировини, зручніше вирощувати її на грядці.

Врахуйте, що квітуча валеріана має своєрідний аромат, який не всім до смаку. Вибираючи місце для посадки, не забувайте про цю особливість. А ось котам і кішкам запах рослини дуже подобається – вони можуть кататися по грядці з посівами або розкопувати її.

В цілому вирощування валеріани не завдасть особливого клопоту. Тільки не забувайте вчасно зрізати суцвіття з насінням – інакше вийде ще один бур’ян на ділянці.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *