Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Вишня

Відсутність врожаю вишні при рясному цвітінні: причини і вирішення проблеми

Відсутність врожаю вишні при рясному цвітінні
Поділитися записом:

Вишня – прекрасне і невибагливе у вирощуванні плодове дерево. Щоб отримувати щорічно смачні ягоди, не потрібно робити якихось особливих зусиль. Однак в деяких ситуаціях може виникнути така ситуація, що дерево навесні пишно цвіте, але при цьому влітку не плодоносить (або ж урожай мізерний). Чому ж так відбувається, давайте розбиратися.

Чому вишня цвіте, але не плодоносить: основні причини

Ситуація з відсутністю врожаю неприємна, але вирішувана. Головне, вчасно усвідомити проблеми в агротехніці вирощування. У проблеми, коли вишня цвіте, але не плодоносить, є конкретні причини:

 • Причина 1: вимерзання нирок. Може бути викликана осінніми або весняними заморозками. При заморозках восени вимерзлі нирки можуть в тому випадку, якщо дерево не змогло підготуватися до зими (таке буває при внесенні азотних добрив у другій половині літа, восени). Якщо ж виникнуть зворотні весняні заморозки під час цвітіння, то після них нормального зав’язування ягід не трапиться.
 • Причина 2: Посадка в тінистому місці. Культура потребує максимального сонячного освітлення. Без нормального освітлення не буде нормального фотосинтезу, отже, це негативно позначиться на плодоносінні.
 • Причина 3: Вирощування на ділянці з кислим грунтом. Плодова культура педантична до кислотності грунту, вона не переносить кислі і слабокислі грунти. Виміряти pH грунту можна спеціальним приладом вимірником кислотності.
 • Причина 4: Вирощування на території з високим заляганням грунтових вод. Коренева система, що постійно знаходиться в умовах перезволоження, викликає ослаблення рослини, знижує врожайність. В цілому небажано вирощування плодового дерева на переувлажненному грунті, на якому застоюється вода (після танення снігу, після дощів, поливів).
 • Причина 5: Відсутність підгодівлі. На бідному на поживні речовини грунті дерево буде відчувати брак харчування, через що навіть при хорошому цвітінні плодоношення можна не помітити.Чому вишня цвіте, але не плодоносить: основні причини
 • Причина 6: Неправильна підгодівля. Негативно на плодоношення позначається рясне внесення азотних добрив навесні і тим більше літню пору. Звичайно, азот на початку вегетації дуже корисний, але тільки ранньою весною. Застосовувати азотні добрива в кінці весни, влітку або восени можна! Проблема часто виникає в той момент, коли в якості джерела азоту використовують таке органічне добриво, як свіжий гній. Використовувати гній ні в якому разі не рекомендується, справа в тому, що в ньому міститься дуже багато азоту. І при цьому на розкладання гною до засвоюваній рослиною форми потрібно досить багато часу, цілком можливо, що дерево почне засвоювати його вже влітку, коли азот абсолютно не потрібен (адже він сприяє зростанню зеленої маси). І така ситуація загрожує зниженням врожаю, поганою підготовкою рослини до зими (згодом нирки вимерзнуть під час зимівлі).
 • Причина 7: Порушення схеми при посадці. Неправильна посадка, а саме заглиблення кореневої шийки (місце переходу стовбура в коріння) саджанця при подальшому вирощуванні призводить до неприємних наслідків, наприклад, поганих темпів зростання, відсутності ягід, і навіть загибелі деревця через випрівання кореневої шийки.
 • Причина 8: Несприятливе сусідство. Погані сусіди можуть негативно позначатися на плодоносінні вишні, небажано садити садову культуру поруч з яблунями, хвойниками, смородиною, абрикосами, а також перцем, помідорами, полуницею. Добрими сусідами є: слива, черешня.
 • Причина 9: Відсутність запилення. Більшість сортів вишень самобезплодні (хоча зустрічаються самоплодні, але рідко), тому вони потребують перехресного запилення. Тобто їм для запилення потрібен пилок дерева іншого сорту. Тому дуже важливо, щоб на вашій дачній ділянці росли вишні іншого сорту. Якщо у вас кілька дерев в городі, але всі вони одного сорту, то про врожай можна і не мріяти.
 • Причина 10: Хвороби вишні. Вони також можуть призводити до того, що дерево цвіте навесні, але не плодоносить. Виділяють дві найбільш небезпечні в цьому плані недуги:
  1. Захворювання коккомікоз може вплинути на врожайність. Виявляється він у вигляді бурих плям на листочках, в результаті такий листочок жовтіє, згортається і опадає. Зменшення кількості листя призводить до порушення процесів фотосинтезу, і це позначається на кількості і якості плодів. А також наслідком захворювання може стати уразливість перед зимовими заморозками.Чому вишня цвіте, але не плодоносить: основні причини
  2. Грибкове захворювання моніліоз (моніліальний опік) може призводити до порушення плодоношення. Зараження відбувається під час цвітіння, грибок викликає опадання зав’язей і, отже, позбавляє вас ягід. Зовні Моніліоз проявляється в засохлих листочках, пагонах, які візуально схожі на обпалені, на корі зустрічаються плями сіро-коричневого відтінку.
 • Причина 11: Несприятливі погодні умови. Зворотні весняні заморозки або суха і спекотна погода, рясні дощі і висока вологість повітря негативно позначається на запиленні.
 • Причина 12: Відсутність обрізки або ж неправильне проведення процедури. З часом це призводить до надмірного загущення крони, а зайва загущена крона, в свою чергу, може викликати проблеми з врожайністю.

Рішення проблеми: що робити, щоб домогтися гарного врожаю вишні?

Знаючи причини відсутності врожаю, домогтися гарного результату дуже просто. Адже в описі причини вже криється рішення проблеми. Давайте більш детально розглянемо, що потрібно зробити, щоб кожне цвітіння вишні закінчувалося рясним плодоношенням:

 • Спочатку потрібно відповідально підійти до вибору місця для посадки саджанця вишні.
 • Якщо все ж на вашій дачі або ділянці приватного будинку всі ділянки вологі або грунт важкий і вологий, то посадити саджанець потрібно на пологий горбок (тобто на штучний насип).
 • Якщо ж дерево було вже посаджено на ділянку, де скупчується волога і / або грунтові води високо залягають, то можна хоча б частково спробувати поліпшити ситуацію. Зробіть гарні дренажні канали для відведення вологи.Що робити, щоб домогтися гарного врожаю вишні?
 • Дуже важливо при посадці дотримуватися схему посадки: коренева шийка саджанця повинна бути на 3 сантиметри вище поверхні землі.
 • Якщо ж посадка давно була проведена, але коренева шийка виявилася нижчою оптимального рівня, рекомендується відгребти грунт від шийки. При цьому важливо відгребти грунт рівномірно в пристовбурних колах, щоб не утворилася лунка (адже в ній неодмінно буде накопичуватися волога, що призведе до загнивання). На кордонах пристовбурного кола по діаметру навколо саджанця потрібно зробити борозенку (глибиною сантиметра три-п’ять), в якій буде накопичуватися волога.
 • Кислий грунт і дефіцит кальцію в грунті викликають погане плодоношення або зовсім відсутність врожаю. Якщо грунт на вашій ділянці кислий / слабокислий, то слід в обов’язковому порядку його розкислювати. Якщо ви тільки збираєтеся робити посадку саджанця, то краще зробити це перед процедурою.
 • Так як плодове дерево потребує перехресного запилення, то необхідно, щоб поруч були посаджені вишні-запилювачі іншого сорту (як мінімум 2 різних сорти). Якщо їх ще немає в саду, то слід обов’язково висадити їх якомога швидше (якщо дозволяють терміни). Також можна прищепити в крону гілку вишні іншого сорту, що сприятиме нормальному запиленню (такий варіант особливо актуальний, якщо у вас на дачі немає місця для нових дерев). При цьому дуже важливо, що їх цвітіння було в одні і ті ж терміни (знову ж, при цвітінні в різний час, толку ніякого не буде).
 • Також для кращого запилення квіток корисно залучити в сад комах-запилювачів. Наприклад, можна висадити навколо (поруч або безпосередньо в пристовбурних колах) яскраві квіти-медоноси (наприклад, аліссум, резеда запашна і багато нших). А також можна поставити поруч з деревом тари, наповнені розчином води і меду (цукру).
 • Щоб уберегти плодові дерева від грибкових захворювань (коккомікоз і Моніліоз) і зберегти майбутній врожай, необхідно проводити профілактичні обробки. Для профілактики недуги потрібно проводити обприскування одновідсотковими препаратами з мідю, наприклад, бордоською рідиною, мідним купоросом.
 • Для гарного плодоносіння важливі регулярні підкормки. Бажано почати підгодовувати вишні через три роки після посадки (якщо посадкова яма була заправлена ​​добривами). Оптимально використовувати мінеральні добрива з макро- і мікроелементами. Ранньою весною (до розпускання бруньок) – азотні (сечовина, аміачна селітра) або комплексні (містять азот, калій і фосфор), наприклад, Нітроамофоска. В період бутонізації – калійно-фосфорні (Монофосфат калію, та ж Нитроаммофоска, поєднання Сульфату калію і суперфосфату). Під час цвітіння – корисно обприскування мікроелементом бором (борною кислотою). В кінці серпня або вересні – фосфорно-калійними добривами. При цьому під час першої та другої підгодівлі корисно також внести в грунт Гумат калію. Найефективніше робити рідкий розчин добрив (по інструкції) і вливати під корінь. Тільки не забудьте заздалегідь полити рослини звичайною водою (за пару годин).
 • Важливо правильно проводити весняну обрізку. Щоб уникнути зайвої загущенності крони, необхідно ранньою весною проводити проріджувати і санітарну обрізку (до початку сокоруху). Необхідно обрізати пошкоджені, висохлі, підмерзлі гілки. Слід видаляти гілки, які ростуть усередину крони (особливо якщо вони перехрещуються, ростуть паралельно).
Що робити, щоб домогтися гарного врожаю вишні?

Якщо знати всі причини, які викликають відсутність смачних і солодких ягід (або їх мінімальну, незначну кількість), то можна заздалегідь запобігти проблемам. Якщо ж проблема вже трапилася, то турбуватися не потрібно, у ваших силах все налагодити, головне – робити це вчасно і правильно!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *