Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Шкідники

Як боротися з короїдом на яблуні?

Як боротися з короїдом на яблуні?
Поділитися записом:

Якщо у вас є власна дача, то напевно така проблема, як атака короїда відома вам не з чуток. Ця комаха здатна пошкоджувати верхню частину кори і тим самим зневоднювати культуру. Природно, що коли атакує ця комаха, необхідно терміново вживати відповідних заходів. Оскільки після діяльності цього паразита, від плодових дерев за літо не залишиться нічого.

Отже, якщо завівся короїд на яблуні методи боротьби, і які засоби допоможуть вам повністю знешкодити цього паразита на садовій ділянці. Крім того, ви дізнаєтеся про те, що якщо дерево, пошкоджене жуком, не було своєчасно оброблено, чим може закінчитися така недбалість.

Ознаки атаки короїда

Як боротися з короїдом на яблуні? Для початку давайте з’ясуємо як своєчасно виявити цього шкідника, і яка буде ознака того що, паразит господарює в саду.

Перш за все, варто підкреслити, що часом короїда досить складно своєчасно виявити. І, на жаль садівнику результат діяльності цього паразита виявляється лише тоді, коли кора вже почала відшаровуватися цілими пластами.

Ознаки атаки короїдаНа жаль, при такому результаті врятувати дерево вже не вдається, залишається лише його спиляти і знищити його, поки короїд не атакував сусідні культури. Але, якщо регулярно оглядати дерева на предмет виявлення цього паразита, то все ж певні ознаки присутності короїда можна виявити вчасно, а саме:

 1. На поверхні кори можна виявити маленькі отвори в формі овалу, це і є ходи комахи.
 2. Найчастіше отвори короїда укриті невеликими купками, на вигляд нагадують біле або житнє борошно.
 3. Якщо атакує доросла комаха, то багато пагонів припиняють свій розвиток і не утворюють новий приріст. Причому вся зав’язь буде відразу ж відмирати, тільки почавши свій розвиток.

Важливо! Якщо ви виявили, що кора почала сильно відшаровуватися, не замислюючись, беріть пилу і спилюйте культуру, а потім терміново її спаліть. Справа в тому, що під залишками кори знаходяться цілі колонії короїда, які можуть перебратися на інше дерево і знищити його.

Методи боротьби з короїдомЩе одна ознака, яка вам підкаже, як діяти в цьому випадку. Якщо ви виявили борошнисті гірки бурого відтінку, значить, пошкодження кори сталося буквально недавно.

Ну а в тому випадку, коли борошнисті гірки білого забарвлення, на жаль, впровадження короїда сталося давно, і самки короїда встигли відкласти яйця глибоко в деревині, а значить, що особини харчуються соками дерева.

І останнє, що слід виділити, гілки там можуть перебувати в зоні ризику, тому їх слід регулярно оглядати.

Методи боротьби з короїдом

На даний момент, існують різні способи боротьби зі шкідником, а також засоби захисту. Тому ми виділимо лише найбільш ефективні. Що допоможе перемогти короїда:

 • препарати на основі хімічних компонентів;
 • різноманітні пастки і відлякувачі;
 • шприцювання стовбурів.

Всі методи хороші, але використовувати їх слід тільки на певному етапі. Тому давайте докладніше розглянемо кожну з методик.

Препарати на основі хімічних компонентів від короїда

Хімікати, іншими словами, інсектициди відрізняються тим, що здатні проникати в найглибші шари культури. Тому найчастіше в боротьбі з короїдом вдаються саме до цих речовин. Але при цьому, така обробка може виконуватися тільки після цвітіння.

Варто відзначити, що досвідчені дачники рекомендують застосовувати такі засоби:

 1. Конфідор;
 2. Каліпсо;
 3. Арріво;
 4. Пірінекс.

Важливо! Інсектициди слід застосовувати тільки після закінчення цвітіння. Як правило, саме в цей період і починається розмноження шкідників. Варто відзначити, що всі вищеописані засоби, дуже токсичні не тільки для особин і їх личинок, а й для людини.

Тому перед тим як приступати до обробки, можна надіти захисний костюм або убезпечити свій шкірний покрив іншим зручним способом.

Що стосується методу обробки, то для початку вам буде потрібно розвести будь-який з вищеописаних засобів, використовувати строго за інструкцією. Обприскувати кору інсектицидами потрібно починаючи з гілок, а потім стовбура таких культур, як груша, яблуня, а також всіх сусідніх дерев. Потім, через два тижні обприскування потрібно повторити.

Пастки і відлякувачі для короїда

Одним з методів захисту від атак короїда є вилов паразитів. А щоб відловити жуків садівники радять виготовляти пастки з дерева. Наприклад, якщо ви плануєте зайнятися обрізанням яблуневої культури, не поспішайте розлучатися зі зрізаними фрагментами, знайдіть місце і відкладіть, ці гілки допоможуть вам зловити жуків.

Коли жуки шукають нове житло, то вони орієнтуються саме на свій нюх. А запах посіченої деревини сильно притягує їх, і вони починають висаджуватися не на живі культури, а на зрізані фрагменти. Ну а коли період літа закінчується, то заселену новими мешканцями деревину необхідно зібрати і знищити шляхом спалення.

Важливо! Період літа короїдів починається відразу після того, як яблуні відцвітають, і триває протягом 4 тижнів. І якщо ви правильно організуєте пастки, то жоден короїд не зможе атакувати ваші фруктові дерева.

Крім деревних пасток, прогнати жука з саду можна за допомогою так званих антіферомонових відлякувачів. Такий засіб продається у вигляді таблеток, які мають огидний запах для нюху короїда.

Пастки і відлякувачі для короїдаЯкщо ви вирішите використовувати саме цей метод, то придбати і розкласти таблетки необхідно мінімум за тиждень до початку літа комахи. Сьогодні існують і так звані феромонові пастки, але вони призначені для садів, площа яких становить мінімум 5 гектарів. Ну а що стосується приватних садків, то від таких засобів не буде пуття.

Головна перевага всіх вищеописаних засобів в тому, що вони абсолютно нешкідливі для навколишнього середовища і для здоров’я самої людини. Але використовувати їх необхідно тільки перед початком літа. В іншому випадку позитивного результату не буде.

Шприцювання стовбура

Обприскування інсектицидами, застосування пасток – все це дає ефект тільки в тому випадку, якщо короїд ще не проник глибоко в деревину дерева. Але якщо паразиту все ж вдалося потрапити, то побороти його можна тільки з застосуванням шприцювання ствольної частини.

Шприцювання стовбура яблуніЦя методика дуже ефективна і дієва. Більш того, деколи врятувати стовбур дерева вдається, тільки застосовуючи шприцювання. Виконується така маніпуляція за допомогою введення в отвори, зроблені короїдом. Як правило, для таких цілей застосовуються такі препарати:

 • Конфідор;
 • Танрек.

Якщо ви плануєте робити шприцювання, то розводити препарати потрібно так, щоб розчин був сильно концентрованим. Ну а після того як ви проведете цю маніпуляцію, не забудьте стовбури змастити смальцем або маргарином, за допомогою якого відбувається повне знищення личинок короїда. І не забувайте в цей період регулярно оглядати рослину.

Народні методи боротьби з короїдом

Народних способів існує маса, але ми розглянемо тільки один рецепт, який дійсно можна використовувати, оскільки він добре допомагає впоратися з жуками. Отже, для обробки дерева відразу після цвітіння вам буде потрібно запастися наступними засобами:

 • 6 літрів теплої відстояної води;
 • 2.5 склянки господарського мила, попередньо натертого на дрібну тертку;
 • 2.5 склянки кислоти карболової.

Всі компоненти добре розчиняємо в теплій воді, далі готовий розчин розводимо в 15 літрах води, і готовим засобом ретельно обприскуємо культуру. Через тиждень обробку потрібно повторити. Оскільки на культурі можуть перебувати ще паразити, які вижили після першої обробки.

Допомагаємо виробляти імунітет культурі

Найкращий і дієвий спосіб убезпечити дерева – це виробити у них імунітет. Важливо розуміти, що у здорової культури деревина буде міцною, за рахунок чого короїд буде обходити стороною таку культуру. Адже він шукає дерево з м’якою деревиною, в якій йому простіше вижити і відкласти власне потомство.

Помилки садівників у боротьбі з короїдом А щоб підняти і зміцнити імунітет використовуйте такі засоби, як:

 • скористайтеся препаратом нв 10, гранули якого розсипають навколо дерева, а потім поливають водою;
 • гуммі 30;
 • фосфорні та калійні кошти.

Всі ці речовини здатні зміцнити імунну систему яблучної культури, і зробити її нестійкою до впливу зовнішніх негативних чинників.

Найчастіші помилки садівників у боротьбі з короїдом

Вище ми з вами розглянули, як побороти короїда, і які препарати вам допоможуть. Однак наша стаття не буде повною, якщо не перелічити найпоширеніші помилки, яких припускаються дачники, в результаті яких короїд атакує.

Як правило, якщо у вас в садку завелася ця особина, то ймовірно ви допустили такі помилки в догляді:

 • неправильно організований догляд;
 • ігнорування прояви тріщин в корі;
 • навесні після обрізки рослин, обрізані місця не обробляються належним чином;
 • відсутність своєчасної обрізки;
 • ігнорування осіннього прибирання в саду.

Якщо ви не доглядаєте за культурою і їх не дотримуєтесь найпростіших правил догляду, то велика ймовірність того, що шкідники комфортно заселяться в ваш сад. Справа в тому, що за літо короїди здатні знищити фруктовий сад. З цієї причини, постарайтеся виконувати такі профілактичні заходи:

 • формуйте правильно крону культури;
 • виконуйте осінню обробку і виносьте бур’яни з садка;
 • регулярно проводьте профілактичні обробки інсектицидами;
 • якщо короїд вразив дерево, негайно від нього позбавляйтеся, а пні випалюйте;
 • підгодовуйте і поливайте яблуні;
 • не забувайте білити стовбури.

І останнє, якщо ця особина встигла масово заселитися в ваш сад, оптимальним варіантом буде звернутися за допомогою до відповідної компанії, що допоможе знищити цього паразита. Пам’ятайте, короїди здатні знищувати дерева буквально за лічені дні.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *