Останні Записи:
 • Підживлення малини восени Чагарникам, виснаженим після активного росту та плодоношення, потрібно допомогти відновити сили. Малина добре відгукується на підживлення, тому перед зимою не завадить наситити грунт корисними речовинами.…
 • Підживлення груші: які добрива… Комплексне добриво плодових дерев дозволяє забезпечити їм повноцінне харчування і захист. Кожен елемент відповідає за конкретні процеси. Азот - за приріст зелені і розвиток, калій…
 • Нюанси осіннього підживлення плодових… Пишне весняне цвітіння чагарників і дерев і подальший рясний врожай безпосередньо залежать від того, які заходи будуть проведені в саду восени. Головне завдання садівника в…
 • Підживлення троянд восени: як… Осіння підгодівля троянд - це один з методів, що впливають на рясне цвітіння рослини в наступному році. Але не кожне добриво використовують в цей сезон.…
 • Посадка моркви на грядках… Класичне вирощування моркви передбачає посадочні роботи навесні, збір врожаю восени. Досвідчені городники вважають за краще займатися посівом моркви під зиму з метою отримати перші вітаміни…
Шкідники

Як боротися з осами і шершнями. Огляд найефективніших засобів

Поділитися записом:

Мати в якості сусідів жалячих комах не дуже приємно і навіть просто небезпечно. Укуси ос або шершнів можуть викликати найрізноманітніші наслідки – сильні больові відчуття, алергічну реакцію, анафілактичний шок і навіть в деяких випадках летальний результат. Звичайно, тільки якщо оси і шершні загрожують вашої безпеки і здоров’ю, необхідно вдаватися до суворої міри боротьби з комахами – їх повного знищення. Найбільш популярні і ефективні способи впливу на ос і шершнів – хімічний (інсектициди) і механічний, розглянемо кожен з них.

Інсектициди для боротьби з осами і шершнями

Вибираючи ефективний інсектицид проти жалячих комах (ос і шершнів), віддавайте перевагу сучасним засобам з широким спектром дії. Серед засобів універсальної дії можна виділити:

 1. Карбофос. Це засіб давно зарекомендував себе як непоганий спосіб для боротьби з тарганами, клопами і колорадськими жуками, може він стати у пригоді і для знищення шершнів або ос.
 2. Тетрікс. Професійний інсектицид, вироблений в Голландії, дуже складно знайти на українському ринку в роздрібному продажі. Проте, саме цей засіб часто використовують служби санітарно-епідеміологічного контролю.
 3. Хлорпирифос. Інсектициди на основі хлорпирифос так само можна застосовувати проти ос та інших жалячих комах, під час розведення препарату суворо дотримуйтесь інструкції.
 4. Raid, Комбат, Раптор, Дихлофос Нео і інші засоби. Класичний набір для універсальної боротьби з будь-якими паразитами можна купити практично в будь-якому магазині, на ринку. Але будьте обережні, нав’язана рекламою думка про високу ефективність цих засобів не означає, що на практиці засіб покаже себе так само гідно.Засоби для боротьби з осами і шершнями

Народні засоби для боротьби з осами і шершнями

Свої методики знищення небезпечних комах готова запропонувати і народна кмітливість. Зупинимося докладніше на деяких особливо популярних засобах:

 • Борна кислота або мухомор. Виготовити отруєне пиття можна наступним чином: на три капелюшки мухомора (можна замінити 1 столовою ложкою борної кислоти) візьміть стакан води і 10 грам меду. Зваріть відвар, остудіть і розлийте по консервних банках. Звичайно, повністю знищити шершнів цим способом не вдасться, але все ж частина комах загине.
 • Червоний перець. Розвісьте поруч з гніздом пучки червоного перцю, вважається, що його запах настільки неприємний осам і шершням, що вони навіть можуть покинути вже обжите гніздо.
 • Отруєний шматок м’яса. Візьміть шматок м’яса і помістіть його поруч з гніздом, щоб шершні й оси звикли харчуватися їм, дня через три обробіть м’ясо інсектицидом. За допомогою цього методу ви зможете вбити майже всіх робочих ос, крім того, загинуть і личинки, яких годували отруєним м’ясом.

Важливо! Якщо ви вирішите скористатися останнім методом, не забудьте помістити під шматком ємність з водою, в неї будуть падати отруєні особини, і птахи не зможуть «поласувати» отруєними комахами, а значить, вони не загинуть.

На жаль, будь-яка з цих народних методик розрахована на тривалу боротьбу з комахами, якщо ви налаштовані на блискавичне знищення ос та шершнів, вам вони не підійдуть.

Пастки для шершнів і ос

Є ще один дієвий і популярний метод знищення жалких комах – пастки.

Пастки можна купити в спеціалізованих магазинах або виготовити самостійно, так як методика виконання цих пасток досить проста. Зазвичай завдання «капкана» для крилатих комах – або знищити його (наприклад, втопити), або створити такі умови, щоб комаха більше не могла вибратися з пастки.

Пастки для шершнів і осРозглянемо деякі види пасток, які можна виготовити своїми руками:

 1. Візьміть пластикову пляшку і акуратно зріжте верхню її половину, переверніть верхівку і вставте вниз шийкою в нижню половину. Наповніть пастку приманкою, наприклад, солодкою, цукровою або медовою водою.
 2. Липка пастка: змастити поверхню щільного паперу або тканини густим медом і залишити її для лову крилатих ласунів. У магазинах продаються і більш надійні аналоги пасток-липучок, можна використовувати їх.

Звичайно, ефективність пасток можна заперечувати, але, між тим, всі вони мають ряд суттєвих недоліків:

 1. Якщо осине або шершньове гніздо знаходиться у вас на дачній ділянці, навряд чи ці пастки допоможуть вам швидко і повністю винищити всіх комах.
 2. Якщо ви не будете регулярно міняти приманку в пастках і підтримувати їх в чистоті, незабаром оси перестануть «клювати» і ловитися.

Інші способи знищення шершнів і ос

Є й інші способи знищення ос прямо в гнізді. Вони вважаються більш швидкодіючими, так як дозволяють (при вдалому збігу обставин) ліквідувати все гніздо жалячих комах, при цьому вони доступні і економічні.

 • Вода, а саме відро води. Потрібно повністю занурити відро у воду, щоб всі особи і личинки загинули.
 • Вогонь. Облити гніздо бензином і гасом, і спалити. Цей спосіб, звичайно, не варто використовувати, якщо ви можете створити пожежонебезпечну ситуацію. Не забудьте загасити вогонь після того, як гніздо згорить.

Приступати до будь-якого з цих способів знищення слід ближче до ночі, з заходом сонця комахи повертаються в свій будинок, і є можливість застати їх зненацька. Не забудьте також продумати заходи безпеки, тому що операція завжди може піти не за ідеальним сценарієм.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *