Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Сад

Як і чим правильно удобрювати садові дерева?

Як і чим правильно удобрювати садові дерева?
Поділитися записом:

Отримати високий врожай з плодових дерев, створити неповторну алею з хвойних рослин можна тільки з правильною підгодівлею. В землі без добрив не достатньо поживних елементів для повноцінного росту і плодоношення. До того ж там немає мікроелементів, що підвищують стійкість до вірусних, мікробних і грибкових захворювань. Розглянемо, яке добриво для дерева вибрати. Коли і як його вносити?

Мета внесення добрив для дерев

Продуктивність і краса рослин в саду безпосередньо залежить від типу грунту. Родючий грунт годі й підгодовувати протягом перших років життя рослини. Понад 70% ділянок мають малопродуктивну дерново-підзолисту землю. І вона потребує постійного внесення добрив, щоб рослина правильно розвивалася, формувала нові пагони, зав’язі і плоди.

Загальна мета внесення добрив для дерев:

 1. Активація росту рослин, підвищення якості та кількості плодів.
 2. Підвищення імунітету дерев, захист від шкідників і хвороб.
 3. Харчування коренів, стовбурів і листя необхідними мікроелементами і мінералами.
 4. Поповнення запасів корисних речовин у грунті.
 5. Зниження кислотності грунту при необхідності.
 6. Прискорення зростання хвойних і листяних дерев.
Як і чим правильно удобрювати садові дерева?

Підживлення проводиться за минулими сезонами: навесні, восени, в період вегетації, рідше під час плодоношення. Крім внесення добрив в догляд за садовими деревами входить прибирання опалого листя, засохлих гілок, формування крони, відпил хворих гілок і додатковий захист, лікування від хвороб.

Сезонність внесення добрив

Активний період додавання в грунт мікроелементів: осінь, коли дерева відчувають дефіцит фосфору і калію, і навесні в період початку руху соку по стовбурах, гілках, набрякання бруньок. У весняний період підгодовують землю двічі: коли тільки починається пробудження рослини і через 3 тижні.

Які добрива потрібні деревам, залежить від їх типу, складу грунту і природних катаклізмів. Для плодових рослин найчастіше вносять:

 • Навесні аміачну селітру з сечовиною.
 • У період завершення цвітіння – комплексні гранульовані добрива.
 • Під час плодоношення – речовини без азоту, що уповільнює дозрівання.
 • Восени калій і фосфор.

Варто враховувати вид рослини. Так, яблуням і грушам краще вносити органіку з мінімальною кількістю азотних сполук. Кращий варіант другої весняної підкормки – 1,5 склянки настою золи з 30 г. аммофоски на кв. метр. Вносять розчин в лунки разом з поливом.

Які добрива потрібні яблуні, вишні, груші?

Яблуні та груші схожі по етапах росту, структурі і часу плодоношення. Обидва дерева не люблять надлишок азотних речовин. Їм будуть корисними наступні добрива:

 • Перша весняна підгодівля повинна поповнити запас фосфору і калію.
 • Друга через 2-3 тижні після першої включає органіку: 1,5 склянки настою на попелі і 30г. аммофоски. Цього вистачає на 1 м² площі. Поливають під корінь.
 • В кінці весни заповнюють запаси міді і бору. Можна змішати 2г. мідного купоросу з 0,5 г борної кислоти на 10 літрів води. Цього достатньо для поливу 1 дорослого дерева або 2 молодих рослин.
 • Після збору плодів заповнюють запас калію. Для цього поливають розчином монофосфата калію в розмірі 10-15 г. на 10 літрів води.
 • Раз на три роки в період після плодоношення вносять по 30 г. подвійного суперфосфату на квадратний метр навколо стовбура.

Стовбури в осінній період забарвлюють побілкою. Вона захищає від різких перепадів температур, інфекцій і набігів диких тварин. Цю ж процедуру варто провести навесні, щоб захистити від сонячних опіків. Для підготовки суміші можна взяти 2,5 кг. свіжогашеного вапна, 300 г. мідного купоросу або 500 г. залізного купоросу. Залити все це 10 л. води і додати до них 100 г. білил.

Як і чим правильно удобрювати садові дерева?

Догляд за вишнею і черешнею трохи відрізняється від яблуні і груші. Які добрива потрібні цим деревам:

 1. У період масового розпускання бутонів варто внести компост, гній або органічну куплену суміш для плодових дерев.
 2. У червні і липні підгодовують ще 2-3 рази з інтервалом від 3 тижнів. Вносять також органіку. З курячим послідом треба строго дотримуватися пропорції, щоб не пошкодити коріння.

Азотні добрива можна внести з початку весни до середини літа. Пізня підгодівля не потрібна. Вона затримає підготовку дерева до зими. Мікроелементи вносяться у весняний період. Підходить сечовина, аміачна селітра, калійна сіль, суперфосфат. Кількість і періодичність підживлення залежить від віку дерева і типу грунту.

Добрива для хвойних рослин

Багаторічні вічнозелені дерева також потребують догляду. Але їм не потрібно так багато поживних речовин, як плодовим рослинам. Потрібні мікроелементи для набору клітинної маси і для нарощування зелені.

Як і чим правильно удобрювати садові дерева?

Добрива для хвойних дерев вносяться також сезонно:

 1. Навесні вносять мінеральні суміші з магнієм. Він близький за структурою хлорофілу і потрібен для фотосинтезу хвої. Підходить доломітове борошно в кількості 0,5-1 кг на одне дерево.
 2. Ранньою весною молоді пагони можна підгодувати кальцієм. Але невеликою кількістю. Вибирають комбіновані добрива, де в складі є невелика кількість легкозасвоюваного кальцію.
 3. Додають добрива з сіркою і залізом. Підходить Гумат калію, комбіновані добрива для хвойних рослин.
 4. Влітку вносять добрива з калієм для підготовки рослини до зими.

Кращий варіант підживлення для хвойних дерев – внести гранульовані мікроелементи в землю навколо стовбура. Вони поступово живлять грунт і рослину.

Додаткова підгодівля садових дерев

Отримати потрібні мікроелементи і мінерали дерево може через ін’єкції. Поживний розчин вводиться безпосередньо під кору. Влаштовані «уколи» так, що рослина сама поступово вбирає речовини, що містяться в ємності.

Такі добрива для плодових, хвойних дерев підбираються після біохімічного аналізу рослини. Фахівці виявляють, яких саме мікроелементів не вистачає для коректного зростання і на базі аналізу готують поживну суміш.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *