Останні Записи:
  • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
  • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
  • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
  • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
  • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Дім

Як побудувати гарний фонтан своїми руками на дачі – від планів до дії

Як побудувати гарний фонтан своїми руками
Поділитися записом:

Єднання з природою завжди позитивно позначається на здоров’ї. Регулярне перебування біля води допомагає відпочити фізично і духовно, набратися сил, вдивляючись в водну гладь або прислухаючись до заспокійливому дзюрчання. В саду можна облаштувати штучний ставок, а ще краще – побудувати своїми руками на ділянці фонтан з підсвічуванням. Він буде не тільки прикрасою ландшафту, а й улюбленим місцем вечірніх посиденьок всією сім’єю або в компанії друзів.

Як вибрати відповідне місце для фонтана?

Перед будівництвом важливо вирішити: де і як вибрати місце для фонтану. Він повинен бути пропорційний розмірам дачної ділянки і підкреслювати його кращі місця. Найбільш вдалим буде область, яку можна оглянути з усіх куточків. При використанні насоса необхідно організувати його живлення електроенергією, ізоляцію проводів. Важливі поради при підборі місця розташування:

  • затінена зона, щоб виключити цвітіння води від впливу сонця;
  • відсутність дерев. Потужні корені можуть пошкодити гідроізоляцію водойми, а опале листя, пух, плоди та насіння забруднять його дуже швидко;
  • подалі від будинку. Під впливом вітру волога буде переноситися на стінки. Це може викликати утворення і поширення грибка.

При будівництві фонтану на дачі своїми руками має сенс вибирати форми простіше. Потужні і б’ють на велику висоту струменя будуть доречні в побудовах значних розмірів. На ділянці вистачить і маленького споруди.

Гарний варіант фонтану на ділянці

Устаткування і принцип роботи садових фонтанів

Найголовніше – це правильно підібрати насос, щоб водоймище не був б’є вгору струмком, а явно заявляв про свою приналежність до класу фонтанів.

Не менш важливий і підбір форсунок (або насадок, як їх ще називають). Саме вони відповідають за малюнок «водного ансамблю». Являють собою порожнисті трубки з соплами, які розміщують під певним кутом. Розпилювачі зазвичай купують в готовому вигляді і встановлюють безпосередньо в самому кінці монтажу.

Насос, розташований на дні, подає на насадку струмінь води під певним тиском. Проходячи крізь сопла під встановленими кутами, вона вилітає назовні. За допомогою регулятора потоку води можна робити різноманітні варіації: від щільного і потужного гейзера до помірного і ледачого дзюрчання.

Міні-фонтан для саду своїми руками можна зробити і без насоса (відкритого типу). Принцип дії простий і складається в роботі за рахунок перепаду тиску води. Для успішної роботи пристрою, потрібна велика ємність з рідиною. Розпилювач встановлюють вище рівня води на 0,5-1 м. Перепад тиску буде проштовхувати потік води назовні.

Недоліки конструкції відкритого типу:

  • через низький тиск обов’язково потрібно стежити і підтримувати необхідний рівень рідини;
  • в відкриту поверхню потрапляє сміття і пил. Через відсутність фільтра вода швидко каламутніє.

Однак при відсутності засобів створення такого міні-фонтана своїми руками на дачі цілком має місце бути.

Варіант фонтану відкритого типу

З насосом конструкція буде практичніше, надійніше, а також цікавіше. Він може бути вітростійкий, завдяки потужним струменів. З самого дна насос подає воду на розпилювач. Вилітаючи через насадку, вона обрушується вниз і знову збирається в водоймі. Через отвір, яке використовується для зливу, рідина потрапляє назад в трубу, а після декількох ступенів очищення (грубої і тонкої) знову нагнітається до насадки помпою. Так утворюється замкнута система постійної циркуляції.

Як створити фонтан в саду?

Установка фонтана у дворі або в саду – справа непроста, але при бажанні мрію цілком реально перетворити в реальність, використовуючи поради професіоналів.

Чаша – основа водойми

При створенні водойми з фонтаном на дачній ділянці своїми руками підійдіть з відповідальністю до вибору основи для гідротехнічної споруди.

Можна використовувати заготовку із пластику, якщо будова буде маленьким. Для більшої споруди виройте котлован і на дні змонтуйте фундамент. Засипте його шаром піску, а стіни зміцните цеглою.

При наявності будівельних навичок чашу можна забетонувати, попередньо провівши армування. Усередині постеліть полихлорвиниловую, а ще краще – плівку з бутилкаучуку. Термін її служби близько 30 років. Шви закладіть морозостійким герметиком.

Біля верхнього краю зробіть аварійний злив, який не дозволить перелити ставок водою. Головний критерій при виборі матеріалу – міцність і збереження властивостей після впливу низьких температур.

Монтаж системи циркуляції

Установка фонтана у дворі неможлива без насоса. Це його «серце», що забезпечує постійний потік води. Ганяючи її по колу, він не дає рідини застоюватися і зацвісти водойми в перспективі. Проходячи через фільтри, вода постійно очищається. Якісний насос – головна умова для довговічною і надійної роботи фонтану. Потужність помпи прямо пропорційно залежить від обсягу чаші, а також запланованої потужності струменя.

При проектуванні заплануйте систему відведення води. Найкраще підійдуть для цього пластикові труби діаметром приблизно 16 мм. Їх легко об’єднати між собою за допомогою паяльника. Вони довговічні і дуже зручні в експлуатації.

До установці насоса для фонтану можна додати ще й ресивер. Це забезпечить стабільний тиск для надходження води в розпилювач і надійну роботу всіх складових системи. Спочатку рідина закачується насосом в ресивер і передається до насадки, розташованої рівнем нижче. Після закінчення процесу установки слід перевірити помпу, а потім декорувати всю систему і наповнити її водою.

Додаткове обладнання

Під час установки фонтану своїми руками подумайте про всілякі аксесуари, за допомогою яких можна перетворити водойму і зробити його ще більш унікальним. Нічне підсвічування додасть романтики і почуття захищеності. Досить популярні плаваючі латаття і лілії, а також підводні світильники на діодах. А поєднання різних насадок для фонтанів дозволить створювати дивовижні фігури. Запорукою безпеки і надійної роботи електрики є правильний монтаж і бездоганна ізоляція.

Побудований своїми руками фонтан в саду буде радувати і дарувати приємні емоції протягом довгих років при належному догляді: конструкцію (знімні елементи) обов’язково потрібно знімати, а воду – спускати при похолоданні. Накривати плівкою, що захищає від опадів, бруду і пилу.

Якщо у вас виникли питання або не зовсім зрозуміло як зробити фонтан на дачі, ви завжди можете проконсультуватися з професійними будівельниками або електриками. Особливо при установці насоса під водою.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *