Останні Записи:
 • Чому не цвіте герань:… Швидше за все, цього сезону ваша герань (королівська пеларгонія) відмовилася цвісти або цвіла дуже мляво (утворилося і розпустилося лише кілька бутонів), при цьому рослина стояла…
 • Живці для щеплення плодових… Безумовно, ви чудово розумієте, що щеплення зможе добре прижитися, якщо підібрати хороший вихідний матеріал, інакше кажучи, своєчасно та правильно заготовити якісні живці (щепи). Далі поговоримо…
 • Коли і як збирати… Швидше за все, ви чудово розумієте, що від того, наскільки правильно і вчасно буде зібран врожай, залежить і те, як довго він зберігатиметься в майбутньому.…
 • Багаторічні садові квіти, що… Багаторічні квіти ростуть, розвиваються і цвітуть кілька років поспіль, при цьому вимагають менше уваги та турботи, ніж однолітки. Як садити і доглядати багаторічники, які цвітуть…
 • Як садити кукурудзу: терміни,… Пригостити сім'ю вареною кукурудзою влітку, законсервувати качани на зиму — це завдання, які ставлять перед собою багато господинь. Щоб отримати якісний урожай культури, потрібно визначити…
Дім

Як побудувати терасу на дачі своїми руками – етапи і нюанси будівництва з дерева

Як побудувати терасу на дачі своїми руками
Поділитися записом:

Перш ніж приступити до вивчення інструкції, як побудувати терасу на дачі, слід зрозуміти різницю між цим типом будівель і багато в чому схожими з ними верандами. Тераса – це піднесена над землею, забезпечена легким навісом і відкрита з трьох сторін прибудова, яка використовується переважно в теплу пору року.

Веранда – більш грунтовне спорудження, оснащене повноцінним дахом, стінами, дверима і великими заскленими вікнами.

Проект і матеріали для дачної тераси

Дачна тераса – крита неопалювана конструкція, яка може бути самостійною окремою спорудою або спорудою, прибудованою до основної будови. Декорована квітами та легкими садовими меблями, витончена літня тераса не тільки прикрашає подвір’я, а й служить улюбленим місцем відпочинку для всіх членів сім’ї.

Вибір відповідного проекту

Для невеликого дерев’яного дачного будиночка, населеного лише в теплу пору року, оптимальним варіантом тераси є легка дощата прибудова, декорована в сільському народному стилі. Місцезнаходження та форма такої конструкції можуть варіюватися в залежності від особистих уподобань та особливостей планування головної будівлі.

Проект тераси

Зазвичай терасу прилаштовують перед фронтальною частиною фасаду, але можливі також варіанти: до бічної стіни будинку або вузькою стрічкою, що обгинає всю будівлю по периметру.

Основна умова, якої намагаються дотримуватися при виборі місця для будівництва – з дому повинен бути вихід безпосередньо на саму терасу.

Форму майданчику, як правило, надають прямокутну, дах, що накриває її, роблять односхилим, що спирається тиловою частиною на стіну будинку, а передній – на вертикальні дерев’яні стійки.

Проста відкрита тераса з односхилим дахом

Стандартною шириною прибудинкової тераси вважають 2,5 м, а довжину її прирівнюють до довжини суміжної стіни будівлі.

Для надання особливого затишку терасу часто затінюють шпалерами та огороджують невисокими дерев’яними бильцями, укріпленими на простих стовпчиках або різьблених балясинах.

Основні матеріали для будівництва

Для зведення легкої дерев’яної тераси на дачі своїми руками, вам знадобляться:

 • терасний декінг (він же палубний настил) – спеціальним чином оброблений дерев’яний матеріал, що володіє надзвичайною атмосферостійкістю. При необхідності декінг можна замінити 30-40-міліметровою сосновою шпунтованою дошкою, попередньо просоченою антисептиком і захисним маслом;
 • дерев’яні лаги – сосновий брус перерізом 80 на 150 мм;
 • дубові або модринові бруси для спорудження опорних стійок;
 • бруси хвойних порід деревини для верхньої і нижньої обв’язки;
 • фасонна рейка і балясини для перил;
 • тес, полікарбонат, покрівельний металопрофіль, металочерепиця – будь-який матеріал з цього переліку, необхідний для перекриття даху;
 • шурупи, саморізи, анкерні болти, металеві скоби, куточки і деякі інші елементи кріплення.

Покрокова інструкція з будівництва тераси на дачі

Вирішивши, як зробити терасу на дачі, обзаведіться потрібними інструментами і пристосуваннями і розчистити будівельний майданчик. Закінчивши підготовку, приступайте до спорудження фундаменту.

Підготовка ділянки та інструментів для роботи

В роботі вам знадобляться:

 • ножівка;
 • реверсна дриль з набором свердел і біт;
 • рулетка і будівельний олівець;
 • болгарка з комплектом ріжучих і полірувальних дисків;
 • моток шнура і дерев’яні кілочки;
 • молоток;
 • рівень і шнуровий схил;
 • драбина;
 • фланцева кисть.

Тепер можна підготувати ділянку:

 1. Очистіть майданчик від сміття і рослинності.
 2. Ретельно видаліть коріння бур’янів і приберіть великі камені.
 3. Зріжте виступаючі горби, засипте ями.
 4. Грунт розрівняйте і при необхідності ущільніть його ручним катком.

Перенесіть план тераси на місцевість – кілочками з натягнутою між ними мотузкою позначте контури майбутньої споруди.

Облаштування фундаменту під прибудову

Тераса, як і будь-яка інша споруда, повинна зводитися на спеціально обладнаній підставі. Житлові будинки зводять на стрічковому фундаменті, але під невелику дощату терасу немає потреби споруджувати таку масивну бетонну підкладку. Оптимальним варіантом бази для настільки малої конструкції, як дерев’яна прибудова, буде недорогий і легко облаштовувати фундамент стовпчастого типу.

Порядок спорудження стовпчастого фундаменту:

 1. Беручи до уваги правило, з якого випливає, що після укладання на лаги настил тераси повинен розташовуватися на 25-30 мм нижче рівня підлоги в дачному будиночку, розрахуйте висоту фундаментних стовпів.
 2. На стіні будинку цю точку позначте горизонтальним брусом, на який в подальшому будуть спиратися кінці лаг.
 3. Для кращої стійкості прибудови споруджуйте фундаментні стовпи не тільки по кутах тераси, а й в проміжках між ними. Стовпи розміщуйте двома шеренгами, паралельними стіні будинку, з інтервалом в ряду в 1,4-1,7 м.
 4. Для кожного стовпа в землі викопайте яму перетином 40 на 40 см і глибиною 0,7-0,8 м.
 5. На дно кожної ями насипте 10-сантиметровий шар піску і такий же шар дрібного щебеню. Піщано-кам’яну подушку ущільніть ручним трамбуванням і вистеліть яму зсередини гідроізоляційним матеріалом.
 6. На поверхні землі навколо ями спорудити дерев’яну коробчату опалубку потрібної висоти і залийте в отримані форми густий бетонний розчин.
 7. Коли бетон добре схопиться, зніміть опалубку і вирівняйте верхні торці стовпів в єдиній площині.
 8. Після повного затвердіння опор, оберніть їх руберойдом, наклеєним на гарячу бітумну мастику. Для того щоб запобігти проникненню грунтової вологи в опорні бруси дощатого настилу, декількома шарами того ж руберойду накрийте верхівки стовпів.

Завершивши спорудження фундаменту, переходьте до наступного етапу будівництва, а саме – починайте облаштовувати підлоги.

Технологія спорудження дерев’яної підлоги

У дачних будиночках зазвичай роблять подвійні дощаті підлоги з проміжними лагами і шаром утеплювача, але для легкої літньої тераси цілком достатньо буде спорудити одинарне дерев’яне покриття з декинга або товстої шпунтованої дошки.

Основу такої підлоги становить масивний гратчастий каркас – ростверк, виготовлений з товстих (перетином мінімум 100 на 150 мм), просочених антисептиком соснових брусів, покладених на бетонні стовпчики фундаментів.

Порядок роботи з укладання дощатої підлоги:

 1. Нарізані за розміром бруси ростверку строго горизонтально покладіть на укриті руберойдом торці фундаментних стовпчиків. Проконтролюйте положення брусів рівнем, і прикріпіть їх до бетонної основи спеціальними анкерами або металевими скобами.
 2. У місцях з’єднання стягніть ребра решітки потужними оцинкованими куточками.
 3. Перпендикулярно каркасним брусам з кроком 50-60 см на ребро укладіть лаги і прикріпіть їх до основи анкерами або довгими саморізами, вкручуючи ті в попередньо засверленні отвори.
 4. На лаги настеліть декінг або щільно підігнані один до одного шпунтовані дошки і прикріпіть їх до лаг втопленими врівень шурупами, головки яких замажте шпаклівкою або закрийте декоративними ковпачками.

Коли підлога буде готовий, приступайте до зведення верхньої частини тераси

Зведення стінового каркаса

Для спорудження вертикального каркаса тераси використовують модринові або дубові бруси перетином 100 на 100 мм. Попередньо такі бруси обробляють фунгіцидом, просочують водовідштовхувальним складом і зачищають наждачним папером від задирів і скалок.

Каркас тераси

Порядок спорудження вертикального каркаса:

 1. Покладіть на підлогу тераси ряд брусів нижньої обв’язки, по кутах з’єднайте їх «в прямий замок» і прикріпіть зібрану обв’язку до несучих балок дощатої підлоги.
 2. На стіні будинку від точок приєднання країв настилу тераси до будівлі, проведіть вгору дві вертикальні лінії.
 3. Уздовж цієї розмітки прикріпіть до стіни будиночка дві перших опорних стійки каркаса.
 4. Ще дві такі стійки встановіть в зовнішніх кутах тераси.
 5. Після цього на нижній обв’язці розмітьте місця установки всіх інших вертикальних опор. Для цього довжину кожної з відкритих сторін прибудови поділіть на рівні 70-150-сантиметрові відрізки.
 6. В розмічених точках в брусах нижньої обв’язки часткові або повні пази, вставте в них опорні бруси і прикріпіть кожен з них їх до основи двома сталевими ріжками.
 7. Зібравши вертикальний каркас, з’єднайте вільні торці його брусів балками верхньої обв’язки і приступайте до зведення даху.

Етапи облаштування надійної покрівлі

Покрівлю літньої тераси зазвичай роблять односхилим і пологим. Для облаштування такого даху намагаються використовувати той же матеріал, яким покритий дачний будинок.

Порядок зведення односхилим даху:

 1. У місці примикання покрівлі тераси до дачного будинку анкерними болтами прикріпіть до стіни будівлі довгу горизонтальну балку (так званий прогін).
 2. Паралельними рядами укладіть крокви покрівлі, зміцнюючи одні їх кінці до прогону, а інші – до фронтального брусу верхньої обв’язки.
 3. Крокви перекрийте розрідженій (в разі застосування листових покрівельних матеріалів) або суцільний (при використанні рулонних покриттів) латами, зроблених з горизонтально розташованих тонких обрізних дощок.
 4. Поверх обрешітки укладіть обраний покрівельний матеріал і зафіксуйте його відповідним способом – цвяхами, рейками або саморізами.
Низька велика тераса, крита стільниковим полікарбонатом

Завершивши основні будівельні роботи, займіться фінішною обробкою і декоруванням тераси.

Завершальна обробка та декорування споруди

Захистіть терасу перилами, спорудіть сходинки, ошкурьте деталі конструкції дрібним наждачним папером і покрийте їх водостійкою фарбою, яхтним лаком або спеціальною восковою мастикою.

Декорують отвори шпалерами, сонцезахисними маркізами або легкими полотняними завісами. Усередині прибудову прикрасьте великими квітковими вазонами, і обставте її легкими садовими меблями.

Варіант облаштування відкритої дерев'яної тераси

Тепер, знаючи, як зробити терасу на дачі своїми руками, ви можете сміливо братися за справу. Не відступайте від спочатку розробленого проекту, скрупульозно виконуйте всіма пунктами інструкції, правильно виконуйте технологічні операції і в результаті у вас вийде гарна і практична річна прибудова до дачного будиночка.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *