Останні Записи:
  • Навіщо і коли потрібно… Мабуть, це одне з найспірніших питань, яке стосується вирощування капусти. Деякі жителі приватних будинків взагалі видаляють нижнє листя, щоб згодовувати його кроликам і птиці. Давайте…
  • Як власноруч зробити літній… Літній душ на ділянці дає дачникам чудову можливість освіжитися в спекотний день і зайнятися водними процедурами на дачі без повноцінної лазні. Готову дачну душову можна…
  • Полив томатів у відкритому… Для помідорів, що вирощуються у відкритому грунті, існують певні правила поливу, які трохи відрізняються від законів зволоження тепличних рослин. Їх необхідно враховувати при догляді за…
  • Як зробити затишний гамак… Сучасні дачники окрім облаштування грядок, клумб з квітучими рослинами та теплиць на своїх ділянках обладнують зону відпочинку. Невід'ємним атрибутом простору для релаксації на свіжому повітрі…
  • Обліпиха – посадка навесні… Незважаючи на велику декоративність і цілющі властивості (це не просто рослина, а буквально криниця вітамінів), обліпиха на ділянках дачників зустрічається досить рідко. Причина такого парадоксального…
Горіх

Як посадити і виростити волоський(грецький) горіх в домашніх умовах?

Як посадити і виростити волоський(грецький) горіх
Поділитися записом:

Волоський (грецький) горіх світлолюбне, дещо посухостійке дерево з великою розлогою кроною, досягає висоти 15 – 20 м. Зараз виведені сорти з висотою дерев 6 – 8 м.

Однодомна, роздільностатева, вітрозапилювана рослина. Чоловічі і жіночі квітки утворюються на одній і тій же рослині, але окремо. Дозрівання їх відбувається неодночасно, що перешкоджає самозапиленню, але сприяє перехресному запиленню.

Коренева система волоського горіха потужна, стрижневого типу, проникає на глибину більше 8 – 10 м. Вона має добре розвинені бічні відгалуження, які далеко виходять за проекцію крони. Основна маса цих коренів розміщена в верхньому півметровому шарі грунту.

Волоський горіх може витримувати без значних пошкоджень досить низькі температури в зимовий період, коли дерева перебувають у стані глибокого спокою. Набагато небезпечніше для нього різкі зниження температури повітря після тривалої відлиги, а також в кінці зими. Волоський горіх дуже чуйно реагує на похолодання в фазі цвітіння. Масове скидання квіток настає вже при зниженні температури повітря до 0 – 1 градуса тепла.

Волоський горіх володіє високою здатністю утворення побігів, тому добре переносить омолоджування крони.

Волоський горіх добре переносить підвищений вміст в грунті вапна . Довговічність дерева 200 – 300 років. Доросле дерево дає 3 – 4 відра горіхів.

Волоський(грецький) горіх – вирощування

Волоський горіх, в основному, розмножується посівом насіння .Такий спосіб вирощування волоського горіха в домашніх умовах є простим, але він не зберігає в потомстві в повній мірі ознаки материнської форми. Волоський горіх вступає в плодоношення на 8 – 10 рік.

При посадці щепленого волоського горіха сортові особливості зберігаються. Такі горіхи починають плодоносити з 3 – 5 років і дають вищі врожаї. Жіночі і чоловічі квітки на одному дереві цвітуть неодночасно. Весняними заморозками найчастіше ушкоджуються молоді пагони і жіночі квітки волоського горіха.

Волоський(грецький) горіх - вирощуванняВирощування молодих дерев волоського горіха передбачає їх полив два рази на місяць протягом травня-липня по 4 відра на 1кв.м. Якщо йдуть дощі, полив відкладають. З початку серпня поливи волоського горіха припиняють.

Незважаючи на великий вміст жирів, волоські горіхи допомагають знизити рівень холестерину в крові.

Зібрані після розтріскування зеленої оболонки плоди волоського горіха звільняються від неї і досушують на сонці протягом 10 – 12 днів.

Як правильно посадити волоський (грецький) горіх в домашніх умовах?

Посадити волоський горіх в домашніх умовах можна як саджанцями, так і насінням.

Краще звичайно посадити прищеплене дерево волоського горіха і відразу бути впевненим у високій якості майбутніх плодів. Якщо ви купили саджанець волоського горіха в надійному розпліднику, то при початку плодоношення вас не спіткає розчарування.

Але в дійсності посадку волоського горіха в домашніх умовах найчастіше проводять посівом насіння. При цьому потрібно пам’ятати, що майбутнє дерево не обов’язково повторить на сто відсотків всі ознаки свого “батька”.

Куди посадити волоський (грецький)горіх в домашніх умовах?

Дуже відповідально потрібно підійти до вибору місця посадки волоського горіха. Це світлолюбна рослина може виростати до 20 м. заввишки. Якщо на початку вирощування волоського горіха світла буде мало, то саджанець волоського горіха буде рости повільно. І вже при посадці волоського горіха потрібно мати на увазі, що він в дорослому вигляді має величезну крону і ви повинні бути до цього заздалегідь готові.

Як правильно посадити волоський (грецький) горіх в домашніх умовах?Дерево волоський горіх – дещо посухостійка рослина не дуже вимоглива до грунту. Але волоський горіх не любить близького залягання грунтових вод, місце посадки волоського горіха не повинно бути болотистим.

Якщо ви хочете в майбутньому отримувати хороші врожаї, то краще посадити волоський горіх в добре  родючий грунт.

Як правильно посадити волоський (грецький) горіх саджанцем?

Посадку волоського горіха саджанцем можна проводити і восени, і навесні, але все ж краще це зробити ранньою весною до набрякання бруньок.

Діаметр стовбура саджанця волоського горіха у кореневої шийки повинен бути не менше 1 см, кора не повинна мати пошкоджень, а коренева система повинна бути розгалуженою. Висота деревця саджанця волоського горіха не має великого значення.

Для посадки волоського горіха в домашніх умовах посадкову яму викопують діаметром і глибиною приблизно 1 м, цим ви на багато років забезпечите дерево волоського горіха необхідними корисними речовинами. На дно ями можна накидати шматки цегли, каменю або щебінь. Це простимулює кращий розвиток бічних коренів волоського горіха. Приготований чорнозем змішують з перепрілим перегноєм або компостом і засипають в яму, посередині роблять горбок і ущільнюють грунт.

Як правильно посадити волоський (грецький) горіх саджанцем?При посадці волоського горіха вертикальний корінь саджанця в обов’язковому порядку підрізають приблизно на 2/3 і замазують глиною. Його довжина повинна бути приблизно 40 см. Саджанець волоського горіха встановлюють на підготовлений горбок таким чином, щоб коренева шийка височіла над рівнем землі на 3 – 4 см. Бічні корені саджанця волоського горіха потрібно розправити, надавши їм нормальне положення.

Яму обережно засипають і ущільнюють. Після посадки волоського горіха деревце рясно поливають. Зайві гілки у саджанця волоського горіха видаляють. Поверхню навколо саджанця краще замульчувати.

Як правильно посадити волоський (грецький) горіх насінням?

При посадці волоського горіха насінням важливо щоб горіхи були свіжими – цього року (схожість зберігається тільки один рік). Садити грецький горіх потрібно тільки зрілий (зелена оболонка добре відділяється), неушкоджений (через тріщини можуть потрапити шкідники), найбільший і бажано тонкокорим насінням (плодами).

Не варто використовувати для посадки волоські горіхи, куплені в магазині. Вони можуть бути не свіжими і можуть не підходити до ваших кліматичних умов. Ви можете просто втратити час. Навіть якщо саджанець волоського горіха візьметься, то потім він під час цвітіння може пошкоджуватися приморозками.

Садити волоський горіх насінням в домашніх умовах можна знову ж таки і навесні, і восени, але зазвичай це роблять восени.

Викопують посадкову яму метр на метр і засипають її чорноземом змішаним з перепрілим гноєм. Краще посадити чотири горіха, зробивши квадрат зі сторонами 20 – 25 см. Насіння волоського горіха поглиблюють на 15 – 20 см. При посадці плід волоського горіха потрібно класти швом вгору. Коли саджанці волоського горіха проростуть потрібно відібрати і залишити найбільший і сильний, а решту видалити.

 

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *