Останні Записи:
 • Як виростити черешню з… Черешня - солодка ранньостигла ягода, яку садівники цінують за смак та корисні якості. Перші врожаї знімають у середині літа. Зазвичай деревце розмножують живцюванням або щепленням,…
 • Як позбутися дротяника на… Появу дротяника на городі не сплутати ні з чим, а позбутися його назавжди — та ще проблема. Справа в тому, що він глибоко заривається в…
 • Крапельний полив своїми руками Ідея встановити на своїй ділянці систему крапельного поливу своїми руками або за допомогою професіоналів спадає на думку багатьом садівникам. І це не дивно, хочеться мати…
 • Чим та як можна… Хризантема мультифлора - це кулястий чагарник, густо всипаний квітками жовтого, яскраво-рожевого, білого, червоного, мідного або іншого відтінку. Доглядати за рослиною нескладно, достатньо забезпечити регулярний полив…
 • Вирощування щавлю у відкритому… Щавель – одна з улюблених городніх культур. Його особливо цінують за те, що він, з'являючись на грядках у квітні-травні, є раннім джерелом вітамінів. Щавель є…
Шкідники

Як позбутися кротів на садовій ділянці: кращі методи і засоби

Як позбутися кротів на садовій ділянці: кращі методи і засоби
Поділитися записом:

Кожен володар дачної ділянки знає, як часом буває непросто утримувати її в належному порядку. І тут мова йде не тільки про те, що вона вимагає постійного догляду з точки зору сільськогосподарських робіт, на зразок прополки бур’янів і окультурення зовнішнього вигляду галявин і газонів, але і про боротьбу з різними шкідниками, які здатні в достатній мірі ускладнити і без того нелегке життя дачника. Одним з таких шкідників, безсумнівно, є кріт.

Що собою являють кроти?

Це ссавці, що ведуть переважно підземний спосіб життя. Вони харчуються різними личинками, дощовими черв’яками, павуками та іншої подібною «живністю». Оброблений верхній шар грунту є притулком для комах і черв’яків, що притягує і цих тварин. Перед тим, як перейти до розгляду питання про те, як боротися з кротами на городі, слід для початку визначитися з ознаками того, що кроти на дачній ділянці взагалі є.

У пошуках їжі вони риють досить протяжні підземні ходи. Але не виходити на поверхню зовсім тварини не можуть, і результатом цих виходів є легко помітні горбики заввишки до декількох десятків сантиметрів. Як тільки такі ознаки виявлені, можна говорити про те, що боротьба з кротами на дачі повинна бути почата.

Способи боротьби з кротами на городі

Перед тим, як вивести кротів з ділянки, варто визначитися з методом позбавлення від них. Способів для цього досить багато, і кожен з них по-своєму ефективний. Їх умовно ділять на кілька категорій: хімічні, фізичні і народні. Можна також скористатися послугами професіоналів, викликавши представників служби по боротьбі з гризунами. Фахівці точно знають, як позбутися кротів на ділянці швидко і надовго.

Способи боротьби з кротами на дачі

Використання хімічних засобів для боротьби з кротами на дачній ділянці

Хімікати не уявляють особливої ​​харчової цінності для тварини, тому ймовірність того, що він «клюне» на приманку, мізерно мала. А ось прогнати кротів подібними методами цілком реально. Серед хімічних засобів боротьби можна виділити:

 • Фосфід цинку;
 • Фітородент;
 • Пометанол;
 • Антив;
 • Креатол.

Ці препарати виділяють шкідливі для крота речовини і володіють неприємним запахом, що дозволяє відлякати кротів, що орієнтуються у великій мірі за допомогою нюху. Крім того, вони знищують комах, і шкідники через відсутність їжі просто йдуть з дільниці. Слід зазначити, що застосування таких хімічних речовин неприпустимо, якщо на дачі висаджуються харчові культури.

Якщо ж мета – знищити крота на ділянці, то можна придбати спеціальні приманки у вигляді гранул, з’ївши які його наздожене смерть. Серед таких препаратів можна виділити «Антикрот» або «Кротобой». Вони не є небезпечними для культурних рослин, не забруднюють грунт і не шкодять здоров’ю людини. До того ж, їх вартість невисока.

Як боротися з кротами фізичними методами

Більш ефективним способом боротьби з кротами можна вважати застосування фізичних засобів. Тут маються на увазі різні технічні пристосування. Серед них можна виділити кілька:

 1. Ультразвукові випромінювачі (технічний пристрій, що випромінює ультразвукові імпульси на частоті близько 400 Гц). Звуки ранять чутливий слуховий апарат кротів, що дозволяє ефективно відлякувати їх в радіусі до 20 м.
 2. Вібруючі пристрої (як спеціально виготовлені, так і кустарного виробництва). У процесі роботи вони виробляють вібрації, що передаються в землю, що дезорієнтує тварин, а також проганяє комах. Чуйні звірята, опинившись в некомфортних умовах, вважають за краще віддалятися.
 3. Пастки (пристосування, спрямовані на знищення кротів в фізичному сенсі). Їх установка, як правило, проводиться всередині підземного ходу. Наприклад, може використовуватися металева труба, яка дорівнює діаметру ходу зі спеціальними вставками з торців, що дозволяє кроту забратися всередину і не дає можливості вибратися.Як боротися з кротами народними засобами

Як боротися з кротами народними засобами

У боротьбі з кротами на ділянці не могла залишитися осторонь і народна кмітливість, яка дозволила винайти ряд способів їх винищення.

 • Використання очерету. Потрібно вставити стебло очерету у вхід нори. Вітер, зачіпаючи листя, буде створювати вібрації і стукіт, який, резонуючи в порожнинах стебла, буде створювати нестерпний для комахоїдного шум.
 • Посадка відлякуючих рослин. Кроти не переносять бобові, а також рослини, що мають різкий запах – цибуля, часник, полин та ін. Висадивши на ділянці цибулю і часник, можна в деякій мірі знизити ризик появи цього шкідника. Сухі стебла полині необхідно розтерти і вкопати в усі лунки кротячих ходів. Сильний запах цієї рослини відлякає не тільки сліпого звірка, але і шкідливих комах.
 • Пахучі рідини. Тут можуть стати в нагоді найрізноманітніші рідини – від бензину до нашатирного спирту. Змочити в них ганчірки, а потім зарити їх всередину ходів.

Таким чином, боротися з кротами в фізичному сенсі – справа досить клопітка. Тому набагато важливіше профілактика їх появи на дачі. Найкраще обгородити периметр за допомогою вкопаних на глибину метра листів шиферу або металу. Також важливо проводити регулярні огляди ділянки на предмет виявлення ознак присутності шкідників, і при виявленні таких починати вживати заходів. Образно кажучи, необхідно відразу дати зрозуміти, що «гостям» не раді. Кріт – досить кмітлива тварина і вважатиме за краще піти і пошукати їжу в іншому місці.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *