Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Шкідники

Як позбутися дротяника на городі?

Як позбутися дротяника на городі?
Поділитися записом:

Появу дротяника на городі не сплутати ні з чим, а позбутися його назавжди — та ще проблема. Справа в тому, що він глибоко заривається в землю і підточує непомітно коріння та бульби рослин. Тому коли його вдається виявити, найчастіше рослини вже не врятувати.

Велику загрозу становить цей жук для садових рослин, особливо небезпечною є його поява на картопляному полі. Крім того, ці комахи слабо вивчені, а заходів боротьби з дротяниками не так вже й багато. Але не треба впадати у відчай, є способи його виявити і випроводити непроханого гостя з ділянки. Розберемо в сьогоднішній статті, як позбутися дротяника.

Опис шкідника

Дорослі особини дротяника – жуки-лускуни, що досягають 2 см. завдовжки, з довгим тілом у формі веретена. Забарвлення у них темно-коричневе, зустрічаються і фіолетові особини. Жуки харчуються листям злаків і не завдають особливої ​​шкоди рослинам. А ось їхні личинки є проблемою.

З весни до серпня самки щелкунів відкладають близько 200 яєць. І майже з усіх виводяться маленькі ненажерливі личинки. Фаза життя молодого дротяника за тривалістю досягає 4-5 років.

У перший рік життя вони майже непомітні, а ось починаючи з другого року життя у них виростає броньоване тільце до 3 см., роблячи дротяника практично невразливим і відкривається здатність легко уникати будь-якої загрози по звивистих ходах у землі. За наявності відповідного клімату та їжі личинки чудово існують у землі, не поспішаючи перетворюватися на жуків.

Маленькі дротяники всеїдні, вони не вибирають чим харчуватися. Тому в зоні ризику виявляється не тільки картопля, а й томати, цибуля, морква, капуста, жито та буряк. Під роздачу потрапляють і дорослі рослини, і молоді паростки. Втрати врожаю становлять від 60% до 80%, при цьому на наступний рік ситуація може повторитися, оскільки личинки, що перезимували, з апетитом накинуться на нові посадки.

Яку шкоду завдає дротяник?

Личинки дротяника з другого року життя поїдають насіння рослин. Особливо їм подобаються огірки та інші гарбузові культури. У дорослих рослин страждають коріння та підземна частина стебла. У великій небезпеці знаходяться коренеплоди: картопля, буряк та морква. Отвори у плодах викликають гниття. Урожай втрачає товарний вигляд та не підлягає зберіганню. Особлива шкода наноситься дротяниками, що живуть у вологих грунтах. Якщо грунт сухий, то личинки йдуть глибше і стають менш небезпечними.

Як позбутися дротяника на городі?

Ознаки появи дротяника

Виявити появу дротяника просто: викопані бульби рослин будуть буквально поцятковані вузькими темними дірочками та заглибленнями на шкірці. Про наявність проблеми також сигналізуватиме зовнішній вигляд рослин. Якщо на грядці серед здорових овочів будуть в’янути окремі екземпляри, то без участі дротяника тут точно не обійшлося.

Справа в тому, що личинки погано пересуваються по горизонталі, але добре по вертикалі. Тому сусідні рослини опиняються пізніше. Дуже рідко, тільки при великому скупченні личинок уражаються цілі ряди або грядки. Це дозволяє врятувати частину врожаю.

Також дротяника можна випадково викопати під час проведення городніх робіт. У період активної фази розвитку він мешкає на глибині до 10 см. Важливо не сплутати дорослу особину з корисною жужелицею, фото якої можна знайти в інтернеті. Відрізнити дротяника важко, оскільки він виглядає, але легко по клацанню, який він видає, коли перевертається на черевце.

Як боротися з дротяником?

За короткі терміни позбутися личинок дротяника навряд чи вийде через характерні біологічні особливості. Проте можна значно зменшити їхню кількість. Розглянемо докладно, як боротися з дротяником різними методами.

Біологічні методи

У дротяників є біологічні вороги — комахоїдні птахи: мухоловки, синиці та шпаки. Якщо створити на ділянці для них сприятливі умови, то можна позбутися не лише цих набридливих жуків, а й цілої низки інших комах-шкідників. Найкращий спосіб залучити птахів — організувати вздовж паркану живоплот з декоративних чагарників або дерев. Наприклад, можна посадити акацію або агрус. Птахи, які вирощують пташенят, приносять їм корм більше 100 разів на день, а самі поїдають комах за вагою трохи меншою, ніж вони самі.

Механічні методи

Механічні способи боротьби з дротяниками полягають у правильному дотриманні всіх етапів обробітку рослин на городі. Важливо своєчасно боротися з бур’янами, що особливо мають розвинену кореневу систему. Також корисно розпушувати грунт між грядками та рядами на глибину до 15 см.

Після збирання врожаю важливо прибирати з городу всі рослинні рештки і перекопувати грунт на глибину до 20 см. Перекопування викидає на поверхню личинок, лялечок та жуків, які залишившись без захисту та їди гинуть за зиму.

На заражених грунтах рекомендується сіяти відлякуючі дротяників сидерати: гірчицю, горох і буркун.

Також важливо не висаджувати коренеплоди на те саме місце, а чергувати їх з бобовими рослинами.

Як позбутися дротяника на городі?

Хімічні методи

Хімічні препарати – це крайня міра боротьби, яка виправдовує себе на сильно заражених ділянках землі. Пам’ятайте, що культурні рослини від хімії теж страждають, тому, якщо є можливість, використовуйте інші способи вивести шкідників. Розглянемо, чим обробити землю від дротяника, якщо інші заходи не дали результатів.

Щоб приготувати засіб від дротяника, змішайте 5 кг. суперфосфату з розчином одного з наступних препаратів з 20% розчином ацетону:

 1. Престиж. Рекомендоване дозування: 100 мл.
 2. Табу. Рекомендоване дозування: 8 мл.
 3. Терадокс. Рекомендоване дозування: 50-100 г.
 4. Командор. Рекомендоване дозування: 25 мл.

Отриманої суміші вистачить, щоб обробити ділянку площею 100 кв.м, розсипаючи порошок стрічковим способом.

Також добре показують себе при боротьбі з дротяником інсектициди Баргузін та Почин. Застосовувати їх слід у суворій відповідності до інструкції від виробника.

Народні засоби

Народними способами можна знищити шкідників. Одним з найпопулярніших методів є пастка з картопляних часточок. Їх закопують у грядки на 3-4 дні, а потім дістають разом з личинками і спалюють.

Поряд з грядками також можна висадити злакові культури або кукурудзу. Дротяники швидко заселяють їхню кореневу систему. Після проростання рослини також висмикують разом з личинками і видаляють.

Добре показує настій з кропиви, яким протруюють лунки картоплі перед посадкою і під час вегетації.

Пам’ятайте, що народні способи потрібно застосовувати на постійній основі, тоді ефект не забариться.

Методи профілактики

Уникнути появи набридлого гостя набагато простіше, ніж боротися з ним. Просто дотримуйтесь цих заходів і ваші посадки будуть у безпеці:

 1. Багато хто шукає, як позбутися дротяника в картоплі, нехтуючи основним правилом сівозміни: не можна висаджувати картоплю на тій самій ділянці щороку.
 2. Вчасно прибирайте коренеплоди.
 3. Слідкуйте за кислотністю грунту і не забувайте удобрювати його азотом.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *