Останні Записи:
  • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
  • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
  • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
  • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
  • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Кавун

Як правильно посадити і виростити кавуни у відкритому грунті

Як правильно посадити і виростити кавуни у відкритому грунті
Поділитися записом:

Кавун – це смачна і корисна ягода, яка радує дітей і дорослих своєю соковитою м’якоттю. Вирощувати кавун можна в Україні. Ці баштанні культури дуже теплолюбиві, однак щоб виростити великі і солодкі плоди, потрібно дотримуватись чимало нюансів. Отже, розповімо про все по порядку.

Як правильно виростити кавуни у відкритому грунті

Де вирощувати кавуни?

Місце для вирощування кавунів потрібно підбирати дуже ретельно. Це повина бути сонячна ділянка без дерев і тіні. Найкраще кавуни ростуть в піщаних і супіщаних грунтах, тому що коріння кавуна проникають глибоко всередину грунту, щоб насититися вологою і наповнитися насолодою. Саме тому грунт для вирощування кавунів не повинен бути глинистим і щільним. Щоб зробити грунт більш пористим, його попередньо (ще з осені) прокопують. Кислотність грунту вибраної ділянки не повинна перевищувати 6,5-7 одиниць.

Найкраще для посадки вибирати грунт, в якому росли такі культури, як цибуля, картопля, морква, капуста, боби, пшениця. Не слід вирощувати баштанні культури два роки поспіль на одній і тій же ділянці. Грунт попередньо очищають від бур’янів, кавун не любить сторонньої рослинності.

Коли вирощувати кавуни?

Якщо літо видасться холодне, ніякі хитрощі не допоможуть виростити соковитий і солодкий плід. А ось якщо в році випадає багато сонячних і жарких днів – будьте готові до хорошого урожаю. Посадку кавунів найкраще почати в кінці травня, коли грунт вже досить прогрітий сонцем. Якщо ви вирішили висаджувати розсаду, то насіння можна садити в стаканчики вже на початку травня. Однак останнє слово, все одно, за погодою. Якщо в першій декаді травня тепло так і не настало, поспішати з посадкою не варто.Як підготувати насіння для посадки кавунів

Як підготувати насіння для посадки кавунів

Розглянемо два основних способи посадки кавунів – розсадний і безрозсадний.

Розсадний спосіб посадки кавунів

У кавуна дуже щільні і жорсткі насіння, які необхідно попередньо замочувати. Для цього потрібно залити насіння теплою водою і залишити на півгодини. Ті насіння, які після зазначеного часу спливли, для посадки непридатні – їх відразу прибираємо. Після цього потрібно накрити ємність поліетиленовим пакетом і залишити в теплому місці (під прямими сонячними променями). Виходить імітація парника. Найкраще, якщо температура в міні-парнику не опускатиметься днем ​​нижче 25-30 градусів, а вночі нижче 20 градусів.

Коли насіння проклюнеться, їх можна висаджувати в стаканчик. Зазвичай це робиться в кінці квітня або на початку травня. Стаканчики потрібно вибирати досить великі, щоб кореневій системі було просторо. Кавун не переносить пошкодження коренів. Грунт для посадки потрібно змішати з перегноєм і мінеральними добривами. У процесі росту розсади потрібно ще кілька разів підгодовувати паростки добривами. В один стаканчик зазвичай висаджується два насіння з розрахунком на те, раптом якесь не проросте. Якщо виростає обидва паростка, їх потім розділяють.

Розсада для висадки готова в тому випадку, коли паросток набирає не менше трьох здорових листочків. Посадка розсади відбувається в розпушену землю, удобренну компостом. Розсаду кавуна слід садити на відстані не менше 20 см. один від одного. Якщо в одну лунку садиться два паростка, потрібно повернути їх таким чином, щоб вони росли в різні боки. Розсаду не слід садити занадто глибоко в землю – поглиблення не повинні перевищувати 10 см. Листя паростків обов’язково повинні залишитися на поверхні. Після висаджування паростки потрібно рясно полити теплою водою, щоб вони краще прийнялися.Розсадний спосіб посадки кавунів

Безрозсадний спосіб посадки кавунів

Якщо настали вже досить теплі дні, можна садити кавуни безрозсадним способом. Для цього їх так само, як в попередньому способі посадки, необхідно замочити в теплій воді і залишити насіння прокльовуватися. Коли з’являться невеликі паростки, можна минути етап висадки паростків в стаканчики і посіяти насіння прямо в грунт. Хочеться ще раз відзначити – безрозсадний спосіб посадки кавунів здійснимо тільки в тому випадку, коли довгостроковий прогноз погоди не передбачає холодів.

Насіння слід висаджувати в лунки на відстані 20-25 см по 2 насіння в одну лунку. Для отримання хорошого врожаю можна приготувати таку суміш. Змішайте грунт, золу і перегній у співвідношенні один до одного. Додайте в суміш кілька ложок мінерального добрива нітроамофоска. У кожну лунку перед висадкою паростків викладайте по одній столовій ложці приготовленої суміші. Поверх суміші укладаємо насіння кавуна, а потім посипаємо перегноєм. Це робиться для того, щоб верхній шар грунту не покривався кіркою. Як було сказано, кавун любить пухкі грунти, а пробити товсту шкірку паросток просто не зможе.

Як доглядати за кавуном

Хоч кавун і вважається досить невибагливою ​​культурою, для отримання хорошого врожаю потрібно дотримуватися деяких аспектів в догляді за кавуном.

  1. Імітація теплиці. Поки паростки не зміцніли, потрібно накрити їх покривним матеріалом. Це дозволить їм набрати силу і дати плоди на кілька тижнів раніше терміну. Для створення такої невеликої теплиці застроміть по боках грядки невеликі палиці і накрийте щільною поліетиленовою плівкою. Тримайте теплицю до кінця червня. Знімати плівку краще в похмурий день, коли сонця немає. Це дозволить рослинам краще адаптуватися. Якщо зняти плівку в сонячний день, паростки можуть просто згоріти.
  2. Полив. Кавун не любить надмірного поливу, оскільки він харчується внутрішніми водами. У нього потужна коренева система, яка бере воду з нижніх шарів грунту при необхідності. Але і пересушувати рослину не слід, інакше плоди не будуть відрізнятися соковитістю. Оптимальна частота поливу – один-два рази на тиждень.Як доглядати за кавуном
  3. Добрива. Через тиждень після посадки насіння їх потрібно підгодувати аміачною селітрою. Для приготування розчину потрібно розбавити 20 грам речовини в десяти літрах води. Після першого підживлення удобрювати кавуни слід раз в три тижні, використовуючи звичайний мінеральний комплекс. Поряд з добривами потрібно постійно підгортати грунт. Кавун життєво потребує пухкої землі. Взагалі, городники радять поменше ходити близько лунок і не ущільнювати землю. Особливо, в проміжках між висадженими паростками. Коренева система кавуна досить розлога, але і досить тендітна. Наступивши на пухкий грунт близько лунки, ви можете пошкодити корінь рослини.
  4. Формування. Це важлива частина догляду за кавуновою посадкою. Якщо батоги дуже довгі, їх можна прив’язувати до стійок або прибивати землею, щоб вони не пошкодилися від вітру. Через місяць почнуть утворюватися зав’язі. Коли вони стануть розміром з велику сливу потрібно залишити тільки найбільші – кілька штук. Це називається прищипування. Дана процедура здійснюється з такою метою. Коли у рослини багато плодів, воно витрачає свої сили на кожен плід. Таким чином, ми отримаємо багато незрілих і дрібних плодів. Щоб отримати хороші і смачні плоди, потрібно прибрати кілька зав’язей на самому початку їхнього росту. Зазвичай залишають не більше 5-6 плодів кавуна з одного кущика. Причому, на одному батогу не повинно бути більше двох зав’язів.

У другій половині літа, коли кавуни починають зріти, їх можна обережно перевертати з одного боку на інший кожні 10 днів. Це дозволить їм скоріше набрати смак і сік. Якщо грунт під кавунами підгниває, потрібно покласти під плоди невеликі дощечки, щоб знизити площу зіткнення кавуна з землею.

Коли збирати врожай?

Урожай збирають в серпні. Щоб зрозуміти, що кавун стиглий, потрібно ретельно його розглянути. Стиглі плоди відрізняються блискучою шкіркою, а також сухим хвостиком. Плодоніжка у стиглого кавуна не волохата. Якщо постукати по кавуну, стиглий плід видає характерний глухий звук, за яким досвідчені городники розуміють – пора збирати урожай!

В багаті на кавуни роки з шести лунок можна виростити приблизно 10 рослин. З них виростає і визріває близько 40 плодів різного розміру і ваги. При правильному догляді і достатній кількості світла і вологи 90% з них визрівають повністю.

Що може бути смачніше і приємніше, ніж ласувати кавуном, вирощеним самостійно? Дотримуйтесь правил посадки, догляду та підживлення, щоб виростити багатий урожай кавунів на своїй ділянці!

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *