Останні Записи:
 • Розсада солодкого перцю в… Одне з важливих питань, з яким стикаються садівники: куди сіяти перець на розсаду. Питання вибору розсадої ємності і грунту актуальне завжди, особливо для початківців дачників.…
 • Як краще обробити насіння… Щоб виростити моркву, потрібно не тільки вміти доглядати за культурою, але і правильно підібрати метод передпосівної обробки насіннєвого матеріалу для отримання швидких сходів. Існує велика…
 • Підживлення розсади баклажанів: чим… Баклажани давно полюбилися садівникам за свій прекрасний, тонкий і витончений смак. Однак примхлива культура пред'являє високі вимоги до вирощування ще на стадії розсади. Незважаючи на…
 • Розсада бегонії вічноквітучої: коли… Яскрава, барвиста культура стане родзинкою будь-якого саду, вона може прикрашати не тільки квітник у відкритому грунті, а й вирощуватися у вазонах і підвісних кашпо на…
 • Все про правильну посадку… Напевно, будь-яка людина, яка хоч раз спробував соковитий, солодкий персик, захоче скуштувати його ще раз. На жаль, на полицях магазину або на ринку не завжди…
Квасоля

Як правильно вирощувати квасолю?

Як правильно вирощувати квасолю?

На городах вирощують два види квасолі: зернову і овочеву. Обидва види – цінні високобілкові культури. Квасоля при правильному догляді незалежно від погоди може дати відмінний урожай.

Вирощування квасолі у відкритому грунті

Квасоля відноситься до теплолюбних рослин. Насіння починає проростати при температурі не нижче + 8 ° C.

Чим вище температура, тим швидше з’являться сходи. При температурі + 14 ° C квасоля визирає на поверхню на 12-13 день, а при + 23 … + 24 – вже на шосту добу. Підтримувати високу температуру немає сенсу, так як раніше, ніж на шостий день, сходи не з’являться.

При температурі нижче 8 ° C насіння проростає повільно. Якщо грунт вологий, квасоля швидше згниє, ніж проросте.

Сходи квасолі ніжні і теплолюбні. Вони гинуть при температурі + 1 ° C. Зміцнівши, рослини зможуть витримувати швидкі заморозки до -2 ° C.

Небажана і надто висока температура. При + 40 ° C у квасолі опадають квітки і бутони.

Бажана температура для росту і розвитку рослин 20-25 ° C.

Квасоля - посадка і догляд у відкритому грунті

Квасоля любить вологу. Для отримання сходів насіння висівають у вологий грунт. Критичні по вологості фази – набухання і проростання насіння, цвітіння і формування бобів.

Рослини можуть перенести коротку посуху до бутонізації, але під час цвітіння і формування бобів в грунті і атмосфері повинно бути достатньо води, інакше квітки і зав’язі опадуть, а врожайність різко знизиться. У той же час квасоля погано переносить надлишок вологи, особливо в холодну погоду. В таких умовах вона швидко уражається антракнозом і бактеріозом.

Рослини добре переносять невелике затінення, тому їх часто висівають в міжряддях і в сумісних посівах з кукурудзою, соняшником і картоплею.

Сорти квасолі бувають двох типів: кучеряві і кущові. На городах частіше висаджують кущові сорти з висотою головного стебла не вище 60 см.

В’юнкі рослини можна використовувати для вертикального озеленення. Вони підійдуть для маленької ділянки. Якщо місця достатньо, краще посадити кустову квасолю, так як за нею легше доглядати – не потрібно встановлювати опори.

Посадка квасолі

Квасоля навіть 5-6 річної давності зберігає хорошу схожість. Перед посівом її краще на кілька днів замочити, змінюючи воду 1 раз на добу.

Замочуючи насіння, не потрібно повністю занурювати їх у воду. Вони повинні дихати. Оптимально пророщувати насіння у вологій тканині.

Насіння квасолі висаджують в добре прогрітий грунт. У той же час пізня посадка приводить до великого недобору врожаю. Оптимальний час сівби настане, коли грунт на глибині 10 см прогріється до 14-16 ° С.

Вирощування квасолі у відкритому грунтіЯкщо потрібно отримати ранній урожай, насіння висівають під укриття. Спочатку потрібно переконатися, що температура в грунті на глибині не нижче 12 ° С. Досягти цього показника можна, якщо прикрити грунт поліетиленом за кілька днів до посіву.

Найзручніший спосіб посіву – розміщувати квасоля широкими рядами, залишаючи міжряддя 45 см. Відстань у ряду 20 см. При такій схемі рослини зімкнуться в рядах тільки в період цвітіння, а до цього часу догляд за посадками можна буде вести за допомогою полольника, підтримуючи грядку в чистоті без праці.

На невеликих ділянках міжряддя можна зменшувати до 30 см. У таких випадках перші боби будуть утворюватися більш високо.

Якщо посіяти насіння в шаховому порядку, рослини будуть краще освітлюватися. Коли вони розростуться, то утворюють густу стінку, яку можна використовувати для захисту від північного вітру ніжних культур: баклажанів, перцю.

Так як культура виносить сім’ядолі на поверхню, насіння загортають глибше – на глибину 5 см, на піщаних грунтах 7 см. Після посіву поверхню борозенок краще прикатати або злегка втоптати, щоб вирівняти грунт на грядці. У цьому випадку сходи з’являться одночасно.

Догляд за квасолею

Догляд за квасолею зводиться до поливу, прополки і боротьбі з патологіями. Проти бур’янів можна використовувати гербіциди. Від злакових бур’янів – пирію і костреца допомагає гербіцид Трефлан.

Квасоля чутлива до гербіцидів, тому будь-який препарат потрібно розводити за інструкцією, не допускаючи передозування.

Догляд за квасолеюСучасні кущові сорти дозрівають дружно, віддаючи урожай протягом 10-14 днів. Зернова квасоля дозріває вже через 55 днів після проростання, спаржева – раніше. У південних регіонах культура встигає дати урожай двічі на рік.

Спаржеві сорти прибирають в фазі десятиденної зав’язі. Насіння всередині бобів в цей час не крупніше зерна пшениці, а довжина стручків досягає 7-14 см. На цьому етапі зрілості боби мають смачну ламку і соковиту консистенцію.

У багатьох сортів зернової квасолі стручки після дозрівання насіння розтріскуються і зерна висипаються. У кучерявої квасолі в кінці серпня прищипують бічні пагони і верхівку головного стебла і видаляють всі незав’язані квіти, щоб всі плоди встигли визріти.

Восени рослину можна вирвати з корінням і підвісити в затінку «вниз головою», щоб насіння дозріли і висохли. Зібрані насіння сушать в приміщенні розсипаними в один шар, а потім пересипають в мішечки з бавовни, де їх можна зберігати протягом 6 років, витримавши 3-4 дня в морозильнику, щоб захистити від фасолевої зернівки.

Чого боїться квасоля?

Поширені шкідники квасолі:

 • зернівки;
 • довгоносики;
 • личинки коваликів.

Квасолі загрожують хвороби:

 • звичайна і жовта мозаїка;
 • грибкові та бактеріальні патології – антракноз, біла гниль, іржа, фузаріоз і бактеріоз.

Для профілактики появи шкідників і хвороб досить дотримуватися правильної агротехніки:

 1. Чергувати культури в сівозміні. Квасолю можна висівати після інших бобових, в тому числі багаторічних кормових трав і сидератів – конюшини, люцерни, буркуну та еспарцету.
 2. Використовувати для посіву насіння районованих сортів, які не мають ознак плісняви ​​або гнилі.
 3. Відразу видаляти з грядки нетипові рослини з плямами і цятками на листках – вони можуть бути вражені вірусами.
 4. Формувати ряди в бік переважаючих вітрів.
 5. Не закладати квасолеві посадки в низині, де довго зберігається роса і існує загроза спалахів хвороб.

Посадка квасолі у відкритому грунті і догляд за нею не уявляють складнощів. Цю культуру з успіхом можуть вирощувати недосвідчені садівники, отримуючи від прикладених зусиль хорошу віддачу.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *