Останні Записи:
  • Чому не цвіте герань:… Швидше за все, цього сезону ваша герань (королівська пеларгонія) відмовилася цвісти або цвіла дуже мляво (утворилося і розпустилося лише кілька бутонів), при цьому рослина стояла…
  • Живці для щеплення плодових… Безумовно, ви чудово розумієте, що щеплення зможе добре прижитися, якщо підібрати хороший вихідний матеріал, інакше кажучи, своєчасно та правильно заготовити якісні живці (щепи). Далі поговоримо…
  • Коли і як збирати… Швидше за все, ви чудово розумієте, що від того, наскільки правильно і вчасно буде зібран врожай, залежить і те, як довго він зберігатиметься в майбутньому.…
  • Багаторічні садові квіти, що… Багаторічні квіти ростуть, розвиваються і цвітуть кілька років поспіль, при цьому вимагають менше уваги та турботи, ніж однолітки. Як садити і доглядати багаторічники, які цвітуть…
  • Як садити кукурудзу: терміни,… Пригостити сім'ю вареною кукурудзою влітку, законсервувати качани на зиму — це завдання, які ставлять перед собою багато господинь. Щоб отримати якісний урожай культури, потрібно визначити…
Вишня

Як проводиться підживлення вишні навесні та влітку?

Як проводиться підживлення вишні навесні та влітку?
Поділитися записом:

Всі плодові дерева вимагають догляду, і вишня не стала винятком. Крім перекопування грунту та поливу, насадження потребують повноцінного харчування — комплексу макро- та мікроелементів. Це основні – NPK (азот, фосфор, калій) та кальцій, а також залізо, бір, магній та інші додаткові речовини. Азот відповідає за розвиток зеленої маси навесні. Після липня не застосовується. Фосфор забезпечує зростання коренів, формування квітів та зав’язей. Калій потрібен для поліпшення вуглеводного обміну, бере участь у процесі дозрівання плодів, підвищує стійкість дерева до посухи, заморозків та хвороб.

Фосфор з калієм зазвичай застосовують у сухому вигляді, коли зібрано врожай. Так забезпечується грунтове харчування наступного року. Якщо з осені заходи не проводилися, можна внести добрива для вишні навесні – до цвітіння і після нього, але у рідкому вигляді. Основне значення мають макроелементи, але й без мікроелементів не обійтись. Особливо важливі для кісточкових культур кальцій та магній.

Якщо проводиться своєчасне підживлення навесні, влітку вишня дасть достатньо зелені та плодів, а ягоди будуть великими та смачними. Додатково стимулюється імунітет та покращується закладка майбутніх плодових бруньок на наступний рік.

Основні процедури з березня по травень

Навесні підживлення вишні мінеральними добривами враховує підвищену потребу в азоті. Речовина в достатній кількості є в карбаміді та аміачній селітрі. Внесення проводять на початок періоду цвітіння. Спочатку рясно поливають ділянку ствольного кола, а потім зрошують грунт розведеним складом. Дозволяється використовувати гранули, але рідина краще і швидше засвоюється корінням.

Як проводиться підживлення вишні навесні та влітку?

Дворічні вишні обприскують сечовиною до початку цвітіння з розрахунку 30 г. на 10 л. води. Для поливу використовують селітру у дозуванні 20 г. порошку на 1 кв. м ствольного кола.

Дерева, яким більше 4 років, удобрюють за вказаною схемою до початку цвітіння. Далі використовують органіку – золу та коров’як.

Дерева віком до 7 років поливають відром води з додаванням 1 ст. золи та 1 л. коров’яку. Більш дорослим насадженням знадобиться 3 відра зазначеного розчину. Для залучення бджіл до квітів обприскують дерево медовим розчином (10 л. води 1 ст. л.).

Вибираючи, які добрива вносити навесні під вишню після цвітіння, варто віддати перевагу органіці. Підійде розчин посліду або перегній (гній, що перепрів). До обробки землю в ствольному колі добре поливають, після чого застосовують добрива.

Заходи на червень – серпень

Вчасно застосовуючи весняне добриво для вишні, можна забезпечити дереву гарний розвиток та зростання, цвітіння та формування зав’язей. Влітку потрібно продовжити догляд за садом, застосовуючи трав’яні настої, перегній та компост. Обробці підлягають лише дерева віком від 4 років. У червні підживлення вишні проводять амофоскою – роблять борозну в ствольному колі, заповнюють підживленням з розрахунку 30 г. на 1 кв. м. У серпні використовують деревну золу та фосфати. У борозну наливають 500 мл. розчину (25 г. суперфосфату на 10 л. води) та зольну суміш (2 ст. порошку на 10 л). Серпень – пора закладки нирок, тому обов’язково потрібне підживлення після того, як вишня перестала плодоносити. Обробка відлякає шкідників та підвищить імунітет рослини.

Влітку крону та приствольне коло дерева змочують залізним купоросом, вибираючи погоду без дощу та вітру.

Підготовка до зимівлі

Осінь – період підготовки до зимових холодів. Як підживлення вишні використовують комплексні склади, уникаючи азоту. Заходи проводять після того, як листя опаде. Спочатку обрізають гілки, потім очищають від сміття приствольне коло. Грунт добре перекопують, готуючи до внесення добрив. Як інструмент використовують не лопату, а вила – так земля буде менше схильна до промерзання.

Для осінньої обробки грунту підійде розчин куряка, перегній, зола, компост, тирса, крейда, вапно. Вишня віддає перевагу лужному грунту, тому навколо стовбура регулярно проводять вапнування.

Як проводиться підживлення вишні навесні та влітку?

Осіннє підживлення саджанців вишні віком близько 2 років проводиться суперфосфатом з розрахунку 60 г. на 1 кв. м. приствольної борозни та розчином сірчанокислого калію (25 г. на 10 л. води). Органіку у вигляді перегною або компосту вносять 1 раз на 3 роки по 4 кг. на 1 кв. м приствольної борозни.

Після того, як почнуться заморозки, вишні обприскують сечовиною (25 г. на 10 л.). Завдяки правильному догляду дерева добре перезимують, а навесні пробудяться повні сил.

Рекомендації щодо обробітку грунту

Обробку дерев проводять у межах приствольного кола. Це борозна глибиною 25 см. і шириною 30 см. Саме до неї вносять підживлення. Відстань від ствола до кола борозни варіюється з урахуванням віку вишні та габаритів крони:

  • саджанці – 15 см.;
  • 2-річні вишні – 35 см.;
  • 3-річні дерева – 50 см.;
  • дорослі рослини — за проекцією крони чи 1,5 разу більше.

З настанням весни звільняють від снігу ствол, даючи землі прогрітися. Як тільки грунт підсохне, його перекопують на 15 см. углиб. Перекопування повторюють 2 рази за літо і востаннє під час підготовки до зими.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *