Останні Записи:
 • Як використовувати яєчну шкаралупу… Яєчну шкаралупу вважають природним джерелом кальцію. Вона незамінна у вирощуванні різноманітних городніх та садових культур, сприяє цвітінню декоративних квітів. Яєчна шкаралупа як добриво активно використовується…
 • Доларове дерево: догляд та… Доларове дерево – рослина, яку вважають символом фінансового благополуччя. При неправильному догляді воно втрачає привабливий вигляд і не цвіте. Секрети вирощування доларового дерева Як називається…
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
Квіти і рослини

Як удобрювати золою кімнатні рослини?

Як удобрювати золою кімнатні рослини?
Поділитися записом:

Вирощування домашніх декоративних рослин вимагає правильного догляду, регулярного поливу, своєчасної пересадки та грамотного підживлення. Від останнього багато в чому залежать рясне цвітіння та загальне здоров’я рослин. Існує відмінне бюджетне добриво, яке підвищує імунітет рослин та продовжує їхнє цвітіння. Це звичайна деревна зола, отримана після спалювання дерев, трав та чагарників.

Склад та корисні властивості золи

Деревна зола для кімнатних квітів – це одне з найпопулярніших підживлень. У ній містяться необхідні їм поживні речовини, такі як фосфор та калій. До того ж зола зменшує кислотність грунту, тому його з обережністю слід застосовувати для домашніх рослин, які віддають перевагу кислому грунту. А ось для тих культур, яким для рясного росту та цвітіння потрібен нейтральний або лужний грунт, підживлення за допомогою золи будуть корисними.

Зола містить у собі понад 30 мікроелементів, які необхідні домашнім декоративним рослинам. У ній містяться:

 • калій, що стимулює імунітет рослин;
 • магній, необхідний фотосинтезу;
 • фосфор, що сприяє довгому цвітінню;
 • молібден, кальцій, бір, марганець, цинк та ще безліч мікроелементів.

Саме завдяки такому багатому хімічному складу зольні підживлення корисні для грунту.

Наприклад, вони:

 • роблять грунт проникним для кисню та води;
 • знищують у грунті патогенні мікроорганізми;
 • продовжують цвітіння рослин та збільшують кількість квітконосів;
 • знижують кислотність грунту;
 • активно сприяють розвитку в грунті азотфіксуючих бактерій;
 • підвищують опірність рослин до несприятливих умов;
 • виводять з грунту шкідливі домішки та зайву воду.

Підживлення кімнатних квітів золою необхідне для рясного цвітіння. Завдяки зольним добривам декоративні культури стають яскравішими, бутонів утворюється більше і цвітіння триває довше, тому домашні рослини стають більш привабливими та здоровими.

Ефект від застосування золи безпосередньо залежить від деревини, з якої її одержують. Найкращою золою вважається березова та соснова. У ній міститься багато кальцію. Але чемпіоном за змістом вважається зола, отримана при спалюванні дубової деревини. Фосфору багато в гречаній золі, а пшенична містить 18% калію та 9% фосфору. Зола від торфу збагачена окисом кальцію, а згоріла трава містить велику кількість калію. У продукті, отриманому від спалювання стебел та листя папороті та соняшнику, міститься багато фосфору та калію. Недоліком золи є відсутність у ній азоту, який при спалюванні трави чи деревини випаровується.

ВАЖЛИВО! У листяній золі міститься велика кількість кальцію, у хвойній багато фосфору. Більше калію виходить при спалюванні молодих гілок та стовбурів.

Як удобрювати золою кімнатні рослини?

Як отримати золу для рослин?

Золу для квітів одержують з будь-якого природного матеріалу, який підтримує горіння. У справу йде продукт, що утворюється від спалювання дров у печах чи камінах, а також на відкритому вогні. Головне, щоб у вогонь не кидали глянцеві журнали, пластик, скло, гуму та інше побутове сміття. Використовуються лише гілки та стовбури листяних та хвойних дерев, солома, трава, листя чагарників та дерев. Тому украй не рекомендується збирати золу на місцях чужих пікніків. Продукти горіння можуть виявитися токсичними для домашніх рослин та людини. Особливо не варто використовувати як добрива золу ржавого кольору, в якій багато заліза, що може зашкодити рослинам, оскільки залізо заважає засвоєнню фосфору.

Які рослини можна підживлювати золою?

Деревна зола для кімнатних рослин використовується як добриво, якщо вони відчувають дефіцит мінералів. Це квіти та декоративні чагарники погано розвиваються, малорослі, мають ознаки хвороб.

Необхідність у добриві деревною золою можна визначити на вигляд рослини:

 • деформовані листові пластинки, пофарбовані в білий колір, бутони і квіти, що обсипаються, свідчить про нестачу кальцію;
 • відсутність аромату квітів, усихання листя говорить про нестачу калію.

Підживлення домашніх квітів золою корисне рослинам, які віддають перевагу лужному або слабокислому грунту. Добре на нього відгукуються троянди, півонії, пеларгонії, клематиси, лілії. А ось для антуріуму, азалії та кал зола не підходить, тому що ці представники рослинного світу віддають перевагу кислим грунтам.

Як вносити золу під кімнатні рослини?

Підживлюють домашні рослини золою, роблячи з неї водний розчин, використовуючи в сухому вигляді під корінь або розпорошуючи на пошкоджене листя. Для виготовлення розчину на 1 л. води беруть 50 г. золи. Її всипають у скляну ємність, заливають окропом і залишають настоюватись протягом 3 діб. Це необхідно, щоб усі корисні речовини, що містяться в золі, повністю розчинилися у рідині. Настоєм, що вийшов, поливають кімнатні рослини під корінь. За один полив великим квітам потрібно 1,5-3 л. підгодівлі, рослинам невеликого розміру – 0,5 л.

Як удобрювати золою кімнатні рослини?

У сухому вигляді підживлення золою для кімнатних рослин застосовується ближче до зими або після цвітіння. Попіл просівають, звільняючи від непотрібних домішок, і розсипають поверхнею грунту. Потім грунт рихлять і рясно зволожують. Суха зола не тільки збагачує грунт корисними мікроелементами, а й ефективно працює проти прикореневої гнилі.

Для відлякування попелиці, павутинного кліща та інших шкідників проводять опудрювання золою. Попередньо квіти обприскують водою, а потім присипають просіяною золою листя, стебла та наземну частину рослини.

Підживлення деревним попелом

Підживлюють попелом домашні квіти 2-3 рази на рік. Відразу після зимівлі (наприкінці лютого — на початку березня), перед бутонізацією, і восени, перед настанням фази спокою. Найчастіше підгодовувати рослини цим органічним добривом не варто. Грунт стане лужним, і коріння погано засвоюватиме з нього поживні речовини.

Після обробки рослини не рекомендується ставити на підвіконня та інші місця під прямими променями сонця. Не проводять і зрошення протягом 5 діб.

Сумісність з іншими добривами

Зола для кімнатних рослин може бути використана як добавка до комплексних добрив. Але не слід вносити її одночасно з азотистими підживленнями або якщо після їх використання не минуло 15–30 днів, інакше користі від підгодівлі не буде. Азот нейтралізує калійно-фосфорну основу зольних добрив.

Золу можна поєднувати з торфом, компостом, перегноєм. Змішують її з калієвою та натрієвою селітрою. Додають у трав’яні настої коров’яку, що закінчили бродіння. А ось у свіжий гній не можна добавляти, оскільки в ньому міститься багато аміаку.

Залишки від згорілих рослин, чагарників та дерев – прекрасне і, головне, недороге добриво для домашніх рослин. Завдяки йому земля буквально оживає, стає пухкою, легкою та збагачується корисними речовинами. Кімнатні квіти добре відгукуються на таке підживлення рясним і довгим цвітінням.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *