Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Редиска

Як вирощувати редиску у відкритому грунті?

Як садити редиску у відкритий грунт
Поділитися записом:

Як садити редиску у відкритий грунт? Питання, здається, з самих звичайних. Адже простіше простого насипати насіння в грядки, періодично поливати, а потім збирати урожай. Так роблять багато. Правда, урожаєм це назвати складно. Що виросло – то і поїли.

Але хочеться редиски великої, соковитої. Щоб пікантна була, але без гіркоти. А раз у раз чуєш від знайомих, що не вродила, в стрілку пішла, суха. Іноді і на своїй ділянці виростає незрозумілий корінець замість красивого коренеплоду. І що робити?

Виявляється, про вирощування редиски можна написати цілий трактат. Ця невибаглива культура має деякі особливості. Їх треба обов’язково враховувати. Розбираємося?

Терміни посадки редиски

Садити редиску у відкритий грунт можна цілий рік. Так-так, і взимку теж. Правда, сходить вона тільки тоді, коли температура підніметься до + 7 ° С. Але, про все по порядку. Розглянемо кожен сезон.

Весна. Як тільки на грядці залишиться шар снігу в пару сантиметрів, посипають його золою або накривають чорною плівкою (тканиною, матеріалом). Це дозволить грунту досить прогрітися. І можна садити. У середній смузі приблизно середина березня.

При сході снігу прямо у вологу землю висівають редиску на початку квітня. Далі нові посадки роблять кожні 12 днів. Такий конвеєр дозволить їсти коренеплоди постійно.

Травень – найкращий місяць для посіву редиски. День ще занадто короткий, а температура дозволяє обходитися без додаткових укриттів.

Літо. Триває посадковий сезон конвеєрним методом. Єдине правило – з 19.00 і до 7.00 грядку доведеться накривати, щоб перекрити доступ сонячного світла повністю. Це може бути щільна тканина на дугах, картонна коробка, чорна плівка. Словом все, що опиниться під рукою. Так роблять весь червень і першу половину липня. У серпні ця процедура не обов’язкова, тому що світловий день коротшає.

Терміни посадки редискиОсінь. Садять пізньостиглі сорти до середини вересня. Жовтень – виняток. Він занадто теплий для посадки, та й не визріє редиска до настання морозів. Але в цей час можна підготувати грядки і набрати в мішки або відра землі для засипки зимових грядок. А ось листопад – саме час озимої посадки.

Бажано дочекатися, коли земля промерзне хоча б на глибину 5 см. Інакше насіння проростуть, їх вб’є морозом.

Зима. Пам’ятайте грядки, підготовлені в жовтні? Весь холодний сезон можна знімати з них сніг. Потім треба посіяти редиску, засипати її підготовленою землею шаром не більше 5 см. Зверху накидати назад снігу і чекати весняного потепління.

Такі посадки сходять на 3 тижні раніше весняних. Безсумнівно, це плюс. Адже свіжі вітаміни завжди цінуються, коли на городі ще тільки сходить зелень.

Грунт для вирощування редиски

З термінами посадки розібралися. Тепер поговоримо про землю. Редиска любить … ні, не будь-яку. Для отримання великих і рівних коренеплодів земля повинна бути пухка, добре удобрена. До речі, гній вносити під редиску категорично не можна! Коренеплоди будуть дуже великі, сухі і пустотілі.

Краще вносити калій. Золу наприклад. Можна будь-яке калійвмісне мінеральне добриво. Тільки дивіться на упаковці, щоб не було надлишку азоту. Інакше редиска буде кострубата і гірка.

Підживлення за вегетативний сезон не потрібні, якщо земля добре підготовлена. Природно, що повині дотримуватися сівозміни. Редиску не можна садити після хрестоцвітних, у них однакові хвороби і шкідники. З цієї ж причини під неї не висівають як сидерат білу гірчицю.

Перекопують грунт, боронять граблями. Потім креслять грядки на відстані 10 см. один від одного. Глибина 5-5,5 см. Дно борозенки можна припорошити золою або чистим піском. Просто насіння у редиски темні, а так їх буде добре видно.

Замість креслення грядок підручними інструментами, краще зробити собі спеціальний маркер. Він являє собою дощечку, на яку набиті кілочки по схемі 5 на 5 см. Це можуть бути спеціально підготовлені гілочки, зуби від грабель для ворошіння сіна, палички від старого дитячого ліжечка.

Таку дощечку притискають до поверхні підготовленої грядки і наступають на неї ногою. Потім акуратно витягують, виходять дірочки. У них дуже зручно розкладати насіння. І потім не доведеться проривати сходи.

Порада. Така дощечка завжди стане в нагоді в господарстві. Особливо, якщо зробити кілочки знімними або приготувати кілька різних, для посіву моркви, буряка, редису. Для пікіровки розсади в парник – взагалі незамінна річ.Як садити редиску?

Як садити редиску?

Більшість городників звикли робити що? Намалювали борозну, полили. Потім сиплять насіння.

Такий метод ми вважаємо недоцільною витратою насіннєвого матеріалу. А якісний нині дуже дорогий. Навіть старі насіння редиски сходять практично 99%. Так навіщо вчащати? При розсмикуванні великий ризик пошкодити корінці інших рослин. Або запізнилися на кілька днів, і вони відразу ж почнуть витягуватися.

Деякі взагалі садять редиску розсадою. Навіщо всі ці танці з пікіровкою і пересадкою, які пошкоджують кореневу систему? Від сходів до технічної стиглості у супершвидкоспілих сортів проходить всього 20 днів. Чого там розсаджувати?

Правильний порядок дій при класичній посадці в середині квітня:

 1. Накреслили борозенки в підготовленому грунті, глибиною близько 6-6,5 см.
 2. Гарненько полити чистою водою.
 3. Присипати дно золою.
 4. Розкласти насіння редиски на відстані 5 см.
 5. Присипали шаром пухкого сухого ґрунту 3-3,5 см.
 6. Злегка притиснути долонею.

Чому сухим? Тому що присипання вологим грунтом створює на поверхні товсту шкірку. Рихлити не можна, раптом там вже сходи близько. А сама кірка – практично непереборна перешкода для молоденьких росточков.

Якщо все зроблено правильно, то сходи з’являться протягом 5-6 днів. Деякі джерела рекомендують пророщувати насіння перед посівом. Можна і так. Але в принципі, вологи в грунті вистачає для нормального набухання і проростання.

Якщо затіяли з пророщуванням, то спочатку замочують насіння на 3 години в теплому розчині будь-якого біостимулятора росту. Немає під рукою? Не біда, використовують просту воду. Далі насіння розкладають на вологій бавовняній тканині або паперовій серветці. Через добу вони почнуть проростати, тепер можна займатися посадкою. Тільки не затягуйте, інакше корінці переплетуться і є ризик їх поламати.

До речі, міжряддя робити досить не більше 10-11 см. Хтось скаже, а як же тяпа? Та ніяк. За вегетативний сезон редиски трава не встигне вирости. А що зійде – легко висмикнути руками.

Якщо лінь морочитися з розкладанням насіння по грядках, то зробіть собі стрічки. Їх просто викладають на дно вологих грядок і присипають землею. На відміну від класичного методу – спочатку вологим і тільки потім зверху сухии грунтом.

Де взяти стрічки? Купити або зробити самостійно. Для цього беруть тонкий туалетний папір. За допомогою клейстеру і зубочистки приклеюють насіння рядами, на потрібній відстані. Висушують, нарізають на смужки і зберігають до посіву.

Деяким незручно укладати довгі стрічки. Або ряди коротко накреслені. І що заважає ножицями нарізати їх на короткі шматки? Або ж замість паперу взяти кухонні серветки. При розмоканні вони легко розповзаються і не перекривають дорогу паросткам. Плюс вони короткі.

Правила поливу редиски

Редиску починають поливати тільки після появи сходів. Інакше на поверхні утворюється плівка, яка завадить паросткам. Далі немає строгих рекомендацій щодо проведення поливів. Не існує і конкретного графіка.

Кожен день промачують землю до хорошого зволоження. У дощову погоду можна пропустити полив. У спеку – не можна. Редиска любить пити дуже багато. Хочете отримати прекрасний урожай? Не шкодуйте рідини.Правила поливу редиски

Особливості осінньої посадки редиски у відкритий грунт

Побутує помилкова думка, що восени в грунт садять тільки пізньостиглі сорти редиски. А хто встановив таке правило? Сьогодні будемо порушувати заборони. І спокійно садимо швидкостиглі сорти. Доглядаємо за ними так само, як і при весняній посадці.

Спробуйте, ви приємно здивуєтеся. І будете з нетерпінням чекати наступної осені, щоб повторити експеримент. Адже часто, коренеплоди виходять набагато якісніше і смачніше літніх. Це пов’язано з укорочуванням світлового дня і відсутністю високих температур. Адже найкраще коренеплоди виходять при + 19-21 ° С.

Градусник показує нижче – рослина припиняється в розвитку. Можна поставити дуги і вкрити плівкою або нетканим матеріалом. Коренеплоди встигнуть дозріти. Єдине, вони не зберігаються в погребі стільки часу, скільки спокійно пролежать пізньостиглі сорти. А при правильному зберіганні можна ласувати своєю редискою навіть в січні!

Кілька корисних порад

 1. Замість замочування поміщають насіння в тканинний мішечок або просто загортають у марлю. Потім прикопують на глибині близько 19-21 см. Через 5 днів дістають і садять. Кажуть, цей метод дозволяє насінню насититися вологою і життєвою енергією землі. Не знаємо щодо енергії, але як попереднє проростання спосіб цілком прийнятний. Правда, трохи бруднуватий. Але ж не буває справжніх городників з чистими руками і шикарним манікюром.
 2. Навесні і взимку можна садити редиску в пристовбурних кругах дерев. Вони ще не встигнуть розпустити листя повністю, а урожай вже дозріє. Так що затінення не трапиться.
 3. Для одночасного збору всіх коренеплодів доведеться калібрувати насіння. Якщо строки збирання не критичні, наприклад, не для продажу, а тільки для себе, то можна садити все підряд. Тому що великі проростають швидше, відповідно, і коренеплід дозріє раніше. Для калібрування використовують друшляк або сито з великими вічками. Можна і діточок з онуками попросити перебрати, нехай привчаються до праці.
 4. Трапляються рекомендації присипати грядки після посіву торфом. Вкрай не рекомендуємо цього робити. Торф – мульчуючий матеріал. Він добре зберігає вологу зсередини. Але так само добре затримує проникнення сонячного світла зовні. Покладіть шар трохи більше – і будете чекати сходів дуже довго. Накриє занадто тонким шаром – вся волога випарується дуже швидко, насіння її просто не вистачить.

При ранній весняній посадці одночасно з укриттям темними матеріалами бажано обробити грядку ем-препаратами. Тільки не пізніше, ніж за 5 днів до посіву. Мікроорганізми допоможуть землі прокинутися і почати плідно працювати на ваше благо.

Як садити редиску у відкритий грунт? Виявляється, за спеціальною технологією. Методів ми описали багато. Треба тільки вибрати найбільш підходящий особисто вам. Тоді і турбот не буде і врожай отримаєте відмінний.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *