Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Пшениця

Як вирощувати озиму пшеницю, щоб отримати максимальний урожай?

Як вирощувати озиму пшеницю
Поділитися записом:

Завдяки зростаючому попиту на продукти харчування серед людей, аграрний бізнес з кожним роком утверджується все сильніше. Самою затребуваною злакових вважається пшениця. Рентабельність вирощування починається з площі посівів в 100 гектар.

Перш ніж зайнятися вирощуванням пшениці, потрібно досконально розібратися, як виростити пшеницю, інакше ризикуєте прогоріти. Землероб повинен вміти розраховувати і визначати свій можливий прибуток і скільки потрібно витратити грошей в процесі вирощування.

Технологія вирощування озимої пшениці

На врожайність злакових і їх успішне вирощування впливає довжина світлового дня в регіоні посіву. Від густоти посіву залежить, наскільки добре світло буде проникати до кожної рослини. Щоб рослина була зеленою і здоровою, добре кущилися, посів не може бути занадто загущений.

Недолік світла згубний для сортів озимої пшениці – розвивається нижнє міжвузля, і перезимовка пройде погано. Тому, необхідно дотримуватися норм висіву на гектар.

 1. Вимоги до тепла. У різних сортів злаку, вимоги до температури вирощування відрізняються. Наприклад, ярові сорти можна виростити при більш низьких температурах. Для озимих, похолодання під час активного вегетативного періоду виявиться згубним. Температура вирощування – + 13-19 С. У пшениці непогана переносимість спеки (до 36 С). Якщо температура піднімається вище, необхідний полив, тому що спека позначається на якості і кількості врожаю.
 2. Полив. Пшениця високоврожайна не дуже вимоглива до поливу. Тому, собівартість вирощування низька. Найбільше вологи потрібно в період колосіння. Варто запам’ятати, що тверді сорти споживають на 6-8% більше вологи, ніж м’які.
 3. Грунт. Краще, якщо в регіоні вирощування переважає чорнозем. Грунд під вирощування повинен бути структурований і високоплодороден. Бажаний pH в рамках 6-7,5.

Технологія вирощування озимої пшениціПісля яких культур і коли можна сіяти пшеницю?

Для успішного вирощування цього злаку кращими попередниками стануть:

 • Бобові.
 • Зернобобові.
 • Просапні культури.
 • Картопля.
 • Буряк.

Після збирання попередніх культур необхідно проводити дискове лущення грунту. Після зернобобових культур проводять ще й лемішне лущення.

Як правильно сіяти озиму пшеницю?

Після збирання раніше вирощуваних культур, починають підготовку грунту. Найчастіше проводиться лущення і боронування. Обробка поля проводиться під кутом до попереднього. Грудочки землі не повинні бути більше 5 см в діаметрі. Як сіяти пшеницю вирішувати вам.

Існує три методи посіву:

 1. Перехресний (відстань між рядами 15 см).
 2. Рядовий (відстань між рядами 15 см).
 3. Узкорядний (відстань між рядами 7-8 см).

Схема перехресного посіву пшениціНайоптимальнішим вважається посів та вирощування пшениці високоврожайною по узкорядному і перехресному методу. Вони дають максимально розвинутися рослинам і не допускають заростання бур’янами. Щоб отримати дійсно урожайну пшеницю, грядки розташовують з півночі на південь. Глибина загортання насіння залежить від клімату і широти місцевості. Для ярих сортів вона становить близько 4-5 см, а для озимих 3-8 см.

Важливо: ранні посіви страждають від шкідників і хвороб набагато менше.

Норми висіву пшениці (озимої та звичайних сортів):

 • Тверді сорти 5-6 млн насінин / га.
 • М’які сорти 4-5 млн насінин / га.

Рекомендації щодо вирощування пшениці

Після висіву рекомендовано робити коткування. Це сприяє кращій схожості, а озимі культури легше перенесуть сильні морози.

Запам’ятайте: чим довше на посівах озимих затримається сніг, тим краще. Це безпосередньо впливає на врожайність озимої пшениці. Так більше шансів зібрати максимальний урожай. Посіви в лісостепових і степових областях сприяють снігозатриманню.Рекомендації щодо вирощування пшениці

Важливо не дати бур’янам «забити» посів! Для цього застосовується ряд гербіцидів.

Боротьба зі шкідниками ведеться в залежності від регіону зростання пшениці і поширення шкідників.

Добрива для вирощування озимої пшениці

Середня врожайність підвищується при своєчасному внесенні певних азотних і азотно-фосфатних добрив. Вноситься з розрахунків: на 100 кг. зерна і 100 кг. соломи додають 1 кг. фосфорних, 2 – 2,5 калійних і 3-4 кг азотних добрив. Норми змінюються, в залежності від характеристик грунту. Для ярої пшениці в ряди вводять суперфосфат в гранулах.

Рекомендується удобрювати пшеницю в період початку трубкування. Це підвищить якість і кількість врожаю з гектара. Максимальна кількість азотних добрив, що вносяться на гектар поля – 90 кг.Врожайність озимої пшениці з 1 га

Врожайність озимої пшениці

У південних районах можна зібрати урожай пшениці до 8 т з гектра, а в північних хорошим вважається 3,5 т з гектара.

Зазвичай для збирання врожаю восени використовують пряме і розділене комбайнування.

Величезні гектари засіяні пшеницею. І з кожним роком її споживання тільки зростає, а землеробство перетворюється в прибутковий бізнес.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *