Останні Записи:
 • Чорна ніжка у розсади… Вирощування розсади процес в цілому не найскладніший. Однак в деяких випадках садівники стикаються з певними проблемами, які завдають дискомфорт в тій чи іншій мірі. Наприклад,…
 • Маргаритка з насіння в… Маргаритка - це багаторічна рослина, але у нас вирощується як дворічна культура. Культура з витонченим і ніжним цвітінням може прикрасити будь-який куточок саду. Рослину легко…
 • Як і коли правильно… Чудові троянди в саду завжди привертають увагу своїм бездоганним виглядом, солодким ароматом і великою кількістю красивих квіток. Однак ця рослина вимагає відповідного догляду, який зводиться…
 • Розсада солодкого перцю в… Одне з важливих питань, з яким стикаються садівники: куди сіяти перець на розсаду. Питання вибору розсадої ємності і грунту актуальне завжди, особливо для початківців дачників.…
 • Як краще обробити насіння… Щоб виростити моркву, потрібно не тільки вміти доглядати за культурою, але і правильно підібрати метод передпосівної обробки насіннєвого матеріалу для отримання швидких сходів. Існує велика…
Пшениця

Як вирощувати озиму пшеницю, щоб отримати максимальний урожай?

Як вирощувати озиму пшеницю

Завдяки зростаючому попиту на продукти харчування серед людей, аграрний бізнес з кожним роком утверджується все сильніше. Самою затребуваною злакових вважається пшениця. Рентабельність вирощування починається з площі посівів в 100 гектар.

Перш ніж зайнятися вирощуванням пшениці, потрібно досконально розібратися, як виростити пшеницю, інакше ризикуєте прогоріти. Землероб повинен вміти розраховувати і визначати свій можливий прибуток і скільки потрібно витратити грошей в процесі вирощування.

Технологія вирощування озимої пшениці

На врожайність злакових і їх успішне вирощування впливає довжина світлового дня в регіоні посіву. Від густоти посіву залежить, наскільки добре світло буде проникати до кожної рослини. Щоб рослина була зеленою і здоровою, добре кущилися, посів не може бути занадто загущений.

Недолік світла згубний для сортів озимої пшениці – розвивається нижнє міжвузля, і перезимовка пройде погано. Тому, необхідно дотримуватися норм висіву на гектар.

 1. Вимоги до тепла. У різних сортів злаку, вимоги до температури вирощування відрізняються. Наприклад, ярові сорти можна виростити при більш низьких температурах. Для озимих, похолодання під час активного вегетативного періоду виявиться згубним. Температура вирощування – + 13-19 С. У пшениці непогана переносимість спеки (до 36 С). Якщо температура піднімається вище, необхідний полив, тому що спека позначається на якості і кількості врожаю.
 2. Полив. Пшениця високоврожайна не дуже вимоглива до поливу. Тому, собівартість вирощування низька. Найбільше вологи потрібно в період колосіння. Варто запам’ятати, що тверді сорти споживають на 6-8% більше вологи, ніж м’які.
 3. Грунт. Краще, якщо в регіоні вирощування переважає чорнозем. Грунд під вирощування повинен бути структурований і високоплодороден. Бажаний pH в рамках 6-7,5.

Технологія вирощування озимої пшениціПісля яких культур і коли можна сіяти пшеницю?

Для успішного вирощування цього злаку кращими попередниками стануть:

 • Бобові.
 • Зернобобові.
 • Просапні культури.
 • Картопля.
 • Буряк.

Після збирання попередніх культур необхідно проводити дискове лущення грунту. Після зернобобових культур проводять ще й лемішне лущення.

Як правильно сіяти озиму пшеницю?

Після збирання раніше вирощуваних культур, починають підготовку грунту. Найчастіше проводиться лущення і боронування. Обробка поля проводиться під кутом до попереднього. Грудочки землі не повинні бути більше 5 см в діаметрі. Як сіяти пшеницю вирішувати вам.

Існує три методи посіву:

 1. Перехресний (відстань між рядами 15 см).
 2. Рядовий (відстань між рядами 15 см).
 3. Узкорядний (відстань між рядами 7-8 см).

Схема перехресного посіву пшениціНайоптимальнішим вважається посів та вирощування пшениці високоврожайною по узкорядному і перехресному методу. Вони дають максимально розвинутися рослинам і не допускають заростання бур’янами. Щоб отримати дійсно урожайну пшеницю, грядки розташовують з півночі на південь. Глибина загортання насіння залежить від клімату і широти місцевості. Для ярих сортів вона становить близько 4-5 см, а для озимих 3-8 см.

Важливо: ранні посіви страждають від шкідників і хвороб набагато менше.

Норми висіву пшениці (озимої та звичайних сортів):

 • Тверді сорти 5-6 млн насінин / га.
 • М’які сорти 4-5 млн насінин / га.

Рекомендації щодо вирощування пшениці

Після висіву рекомендовано робити коткування. Це сприяє кращій схожості, а озимі культури легше перенесуть сильні морози.

Запам’ятайте: чим довше на посівах озимих затримається сніг, тим краще. Це безпосередньо впливає на врожайність озимої пшениці. Так більше шансів зібрати максимальний урожай. Посіви в лісостепових і степових областях сприяють снігозатриманню.Рекомендації щодо вирощування пшениці

Важливо не дати бур’янам «забити» посів! Для цього застосовується ряд гербіцидів.

Боротьба зі шкідниками ведеться в залежності від регіону зростання пшениці і поширення шкідників.

Добрива для вирощування озимої пшениці

Середня врожайність підвищується при своєчасному внесенні певних азотних і азотно-фосфатних добрив. Вноситься з розрахунків: на 100 кг. зерна і 100 кг. соломи додають 1 кг. фосфорних, 2 – 2,5 калійних і 3-4 кг азотних добрив. Норми змінюються, в залежності від характеристик грунту. Для ярої пшениці в ряди вводять суперфосфат в гранулах.

Рекомендується удобрювати пшеницю в період початку трубкування. Це підвищить якість і кількість врожаю з гектара. Максимальна кількість азотних добрив, що вносяться на гектар поля – 90 кг.Врожайність озимої пшениці з 1 га

Врожайність озимої пшениці

У південних районах можна зібрати урожай пшениці до 8 т з гектра, а в північних хорошим вважається 3,5 т з гектара.

Зазвичай для збирання врожаю восени використовують пряме і розділене комбайнування.

Величезні гектари засіяні пшеницею. І з кожним роком її споживання тільки зростає, а землеробство перетворюється в прибутковий бізнес.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *