Останні Записи:
  • Як виростити черешню з… Черешня - солодка ранньостигла ягода, яку садівники цінують за смак та корисні якості. Перші врожаї знімають у середині літа. Зазвичай деревце розмножують живцюванням або щепленням,…
  • Як позбутися дротяника на… Появу дротяника на городі не сплутати ні з чим, а позбутися його назавжди — та ще проблема. Справа в тому, що він глибоко заривається в…
  • Крапельний полив своїми руками Ідея встановити на своїй ділянці систему крапельного поливу своїми руками або за допомогою професіоналів спадає на думку багатьом садівникам. І це не дивно, хочеться мати…
  • Чим та як можна… Хризантема мультифлора - це кулястий чагарник, густо всипаний квітками жовтого, яскраво-рожевого, білого, червоного, мідного або іншого відтінку. Доглядати за рослиною нескладно, достатньо забезпечити регулярний полив…
  • Вирощування щавлю у відкритому… Щавель – одна з улюблених городніх культур. Його особливо цінують за те, що він, з'являючись на грядках у квітні-травні, є раннім джерелом вітамінів. Щавель є…
Дім

Як виростити гарний густий газон?

Як виростити гарний густий газон?
Поділитися записом:

Ще зовсім недавно власникам заповітних шести соток і в голову не могло прийти завести на своїй ділянці ласкаву і м’яку газонну галявину.

Все не зайняте городом і ягідником із завзятістю, гідною кращого застосування, засаджували картоплею. В крайньому випадку естетичні запити господарів задовольнялися невеликим цветнічком біля ганку. Нинішні землевласники, яких шістьма сотками ніхто не обмежує, швидко оцінили переваги відкритих галявин, і газони стрімко набули популярності в Україні.

Якщо ви вирішили приєднатися до армії шанувальників гарної оксамитової трави і ставите перед собою завдання створити справжній газон, зробивши його основою ландшафту своєї ділянки на довгі роки, перш за все подумайте про вибір посівного матеріалу. Не секрет, що більшість дешевих сумішей складаються або з злегка окультурених, або просто з кормових трав. Ясно, що для якісного партерного газону, а вже тим більше газону для гольфу вони абсолютно непридатні. Щоб вийшов хороший газон, потрібні трави спеціальних сортів.

Ідеальний газон незалежно від специфіки його застосування і входять до нього сумішей повинен відрізнятися високою щільністю дерну, мати гарний насичений темно-зелений колір і бути максимально невибагливим. Правильний вибір газонної суміші гарантує відмінний результат, і сучасна селекція дозволяє знайти оптимальний варіант.

Яких тільки видів газонних трав не зустрінеш сьогодні! Швидкозростаючі і тіньовитривалі, універсальні і для створення спортивних полів, квіткові, партерні, для екстремальних міських умов; існують навіть окремі суміші для озеленення схилів і узбіч доріг. Великим попитом користуються насіння в спеціальній оболонці, яка принципово змінює технологію створення шовкової галявини. Склад, який обволікає кожне зернятко, дозволяє обійтися мінімумом добрив. У ньому вже містяться основні мікроелементи, необхідні для дружніх сходів і швидкого зростання молодої газонної трави. Це істотно знижує витрати часу і коштів, а птахи стають абсолютно байдужі до таких насінню, що не скльовуючи їх при посіві.

І ще три речі важливі для успішного втілення задуму – ретельна обробка грунту перед засіїванняи, своєчасний полив і покос трави, заказати покос трави можно перейшовши за посиланням. В результаті чудове зелене простір, яким ви маєте право будете пишатися, неодмінно стане предметом заздрості і захоплення для всіх ваших друзів і сусідів.

Які ж характерні риси різних типів газонів, особливості їх вирощування і біологічні вимоги рослин?

Як виростити гарний густий газон?

Основні види газонів

  1. Партерний газон – красивий декоративний газон з смарагдово-зеленої трави. Складається в основному з суміші вузьколистих злаків, можна використовувати окремі їх види. Ми рекомендуємо сіяти польовицю побегоносная, що володіє цінною біологічною особливістю – агресивністю, так як її стебла (столони) здатні швидко розростатися і відновлювати з’явилися на газоні лисини. Витрата насіння – 1,5 г на 1 кв. м. Скошують польовицю рідше, ніж зазвичай, – один-два рази на місяць. Насіння сіють тільки в грунт, вільну від бур’янів, оскільки це повільно зростаючий злак. Чи не сійте польовицю побегоносная, якщо не можете забезпечити регулярний полив. Основна частина коренів розташовується в поверхневому шарі грунту – не глибше 15 см. Цей вид газону використовують в місцях, не призначених для ходіння і не відчувають посилених навантажень. Партерний газон не прощає помилок в догляді, і, якщо ви ще не впевнені в своїх здібностях садівника, краще зупинитися на сумішах насіння трав звичайного газону.
  2. Звичайний газон. Не лякайтеся настільки прозаїчного назви: в більшості випадків це якраз те, що потрібно. Можна підібрати стійку до витоптування суміш «Спорт і гра», складену з спеціальних сортів трав, які формують щільну дернину. Вона прекрасно підійде для спортивної або дитячого майданчика, обсіювання навколо мангала. Створено спеціальні суміші для затінених місць, прекрасно переносять півтінь (наприклад, «Тенистий сад»). Суміш «Ліліпут» дозволить скоротити кількість стрижок газону в 2-3 рази. Якщо ділянку різноплановий або НЕ передбачається занадто активне ходіння по газону, зупиніться на «Універсальної» суміші. Конюшиновий газон створюється з конюшини повзучого. Ідеальний газон для ледарів або для тих, у кого немає часу займатися його щотижневим косіння. Він не вимагає спеціальної техніки – досить триммера або на худий кінець коси, щоб раз на рік, після цвітіння, обкосити клеверіще. Стійкий до витоптування, легко переносить недолік вологи, зростає навіть на кислих грунтах. Квітки залучають на ділянку бджіл та інших корисних комах. З клеверіщ, до речі, отримують прекрасний ароматний і приємний на смак мед. Грунт для конюшини готують як під звичайний злаковий газон. Норма висіву 1,5-3 г насіння на 1 кв. м. Клевер – агресивна культура, не дозволяйте їй займати інші ділянки, прирікаючи себе на багаторічну боротьбу з бур’яном. Викошуйте головки конюшини до утворення насіння.
  3. Багаторічний мавританський газон (луговий газон) складається зі злаків і 10-20 видів однорічних і багаторічних, як правило, низькорослих квітучих рослин. Зазвичай сіють невеликими майданчиками в далеких куточках саду. Мавританський газон максимально наближений до природних співтовариствам рослин. Зберегти його крихку екологічну рівновагу вельми складно. Правильно підібраний мавританський газон квітне всіма барвами літа з червня до перших заморозків. Аромати лугових трав нітрохи не гірше, ніж розкішних троянд і левкоїв. До того ж такі насадження залучають масу корисних комах, птахів, ящірок.
  4. Однорічний мавританський газон складається з 20-30 видів квітів. Прополка по сходам неможлива, тому перед посівом необхідно особливо ретельно підготувати грунт, позбавивши її від кореневищ багаторічних бур’янів. Місце вибирають сонячне і відкрите. Зацвітає пізніше попереднього виду, але за ефектністю і фарбам перевершує його. Посухостійкий, практично не вимагає догляду. Скошують газон після того, як рослини відцвітуть і цвів. На наступний рік видовий склад, на жаль, може скорочуватися: виживають найбільш життєздатні види.

Насіння і травосуміши

З рослин для незлакових газону, особливо на бідних піщаних або кам’янистих грунтах, добре зарекомендував себе поки ще рідкісний для наших садів лядвенец рогата – багаторічна бобова рослина. Цвіте щорічно з травня по липень – в період, коли найбільш гостро відчувається брак квітучих рослин. Лядвенец формує прекрасний золотисто-жовтий килим. Добре відростає при скошуванні. Виносить витоптування. Рослини досягають в довжину 35 см, але висота газону становить не більше 20 см, оскільки лядвенец стелиться по землі. Невимогливий до грунту, добре росте на піщаних і кам’янистих грунтах. Посухостійкий. Як і належить всякому поважає себе бобових рослин, збагачує грунт азотом. Якщо його колір або терміни цвітіння вас не влаштовують, сійте фацелію – рослина-аскет, великодушно готове пробачити господареві і бідний грунт, і відсутність поливу. Цвіте 45-60 днів у липні – серпні, формує фіолетово-синій килим. Один з кращих трав’янистих медоносів. Сіють його навесні з розрахунку 2 г насіння на 1 кв. м.

Рекомендуємо поекспериментувати з почвопокровними рослинами, відвівши для цього невелику ділянку. Вам не буде потрібно газонокосарка. Можна використовувати різні види очитков, Веронік, пташиного горця, пупавки благородної, що стеляться сорти деревію. Чи не змогли купити насіння цих видів – не біда, придбайте в розпліднику або знайдіть в природі пару рослин, і за місяць-другий живцюванням легко зможете виростити потрібну кількість. На постійне місце висаджують з інтервалом в 20 см. Через один-два місяці вони зімкнуться в цілісний килим.

У південних районах України прекрасно вдається чебрець (чебрець). У чебрецю дрібні ароматні листя, висота рослин від 5 до 15 см. Квітки у нього крихітні і різнокольорові.

Газон зазвичай є центром саду, канвою, по якій малюють основний візерунок. Без догляду занедбаний злаковий газон через кілька місяців може перетворитися на пустку.

Підготовка грунту

Ділянка під газон готується на багато років вперед, він повинен буде забезпечувати рослини всім необхідним для повноцінного росту і розвитку. Підготовку починаємо завчасно. З початку робіт до посіву насіння проходить близько трьох місяців. Ділянка слід очистити, внести всі необхідні компоненти, провести планування (вирівнювання), один-два рази обробити грунт гербіцидами суцільної дії (в залежності від засміченості ділянки). Потім грунт повинен осісти.

Починаємо роботи з розчищення – розкорчування пнів, прибирання каміння та будівельного сміття. Чи не закопуйте сміття на ділянці, в подальшому в місцях таких «могильників» рослини будуть відрізнятися за кольором і зовнішнім виглядом.

Якщо грунт заболочен, проведіть дренаж. І глинисті грунти вимагають обов’язкового внесення піску (краще крупнозернистого річкового) з розрахунку 10 кг на 1 кв. м. На піщаних і супіщаних вносять торф або перепрілий компост. Не рекомендується свіжий гній. У Центральному і Північно-Західному регіонах Росії грунт часто буває закислена (оптимальне значення pH становить 5,5-6,8). Якщо у вас немає можливості провести агрохімічний аналіз, орієнтуйтеся на біологічні індикатори кислотності грунту: зростаючі на ділянці щавель кінський, хвощ, мох свідчать про необхідність розкислення грунту гашеним вапном, крейдою або доломитной борошном з розрахунку 50 кг на сотку.

Родючий шар грунту повинен бути не менше 25 см, в іншому випадку доведеться підсипати грунт. Перед перекопування грунту внесіть повне мінеральне добриво (нітроамофоска, кемира газонна або будь-яке інше) – 50 г на 1 кв. м

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *