Останні Записи:
 • Склад та користь кавової… Багато хто починає свій день з чашки свіжозвареної кави і після цього щоденного ритуалу завжди залишається макуха, яку можна просто викинути у відро для сміття…
 • Як і чим підгодувати… Ожина нагадує на вигляд малину. Ягоди містять цінні елементи, корисні здоров'ю людини. Відомо кілька різновидів цієї культури і кожному для хорошого врожаю потрібен правильний догляд…
 • Декабрист: види, вирощування та… Квітка декабрист (загальна назва - Зигокактус, ботанічна - Шлюмбергера) родом з Південної Америки. З тропічних лісів вона впевнено перекочувала на українські підвіконня, добре пристосувалася до…
 • Борошниста роса: ознаки захворювання… Борошниста роса входить до переліку найпоширеніших захворювань рослин. Якщо ураження не лікувати, то насадження загинуть. Про причини розвитку грибкового захворювання, ефективні методи лікування та профілактики…
 • Вирощування білої смородини: від… Біла смородина - ніжні ягоди, які схожі на дорогоцінні кристали з дрібними кісточками всередині. Її іноді розглядають як різновид червоної смородини. Чим унікальні сорти білої…
Помідори

Які сорти томатів для відкритого грунту є найбільш врожайними?

Які сорти томатів найбільш врожайні?
Поділитися записом:

Томати є найпоширенішими овочами, які найчастіше ростуть на городі. Мають багато поживних речовин в складі, їх можна вживати в свіжому, термічно обробленому, консервованому вигляді. Крім того, томати здатні допомагати людині боротися з недугами різного роду. Щороку серед старих сортів з’являються нові види. Вони відрізняються особливим смаком і простотою в догляді. Можна вирощувати практично всі види томатів в незахищеному грунті.

Низькорослі сорта помідорів

Низькорослі можуть припинити своє зростання відразу ж після появи 5 кистей. Такі сорти можуть рано давати врожай. «Загадка» – вважається найкращим сортом. Помідори цього сорту мають хороше забарвлення, яке лягає рівно. Форма кругла. Якщо розглядати інші сорти, які дозрівають в короткі терміни, то він перевершує їх за смаковими якостями. Один томат має масу в 150 г. Для повного дозрівання плодів від моменту посадки насіння пройде приблизно 2, 5 місяці.

У процесі росту кущі дуже добре розвиваються, а висота їх становить не більше 45 см. Стебло куща міцне, листя на кущі росте багато. Ці фактори говорять про те, що підв’язувати помідори додатково не потрібно.

Культура має один недолік: потрібно усувати зростаючі пасинки. Тому доглядати за цим сортом потрібно постійно. Пасинки можна застосовувати для вирощування невеликих кущиків. Ці відростки мають таку властивість, як гарне вкорінення в грунті. З’являються плоди на пасинках всього на 2 тижні пізніше. Якщо ви не проведете пасинкування, то урожай томатів буде великим, але дрібним.

«Малиновий Гігант» дає великі плоди в ранні терміни. Якщо говорити про дану групу томатів, яка дає хороший урожай, то цей сорт вважається практично єдиним крупноспілим. Може важити 700 грам. Одна кисть здатна дати 6 томатів. Кожен третій лист дозволяє утворювати листки.

Форма може бути різною, але в основному вони плескаті або з боків, або в висоти. Колір томатів рожевий, аромат від плодів виходить приємний. Якщо ви будете правильно доглядати за кущами, то з одного такого кущика ви зможете отримати близько 15 кг.

«Малиновий Гігант» дозріває протягом 4 місяців. Весь цей час він здатний протистояти різним захворюванням.

«Анастасія» вважається дуже раннім сортом. Кущі досить високі, можуть рости навіть в 2 стебла. Через кожні пару листочків утворюється зав’язь. Одна кисть здатна дати 8 штук. Один томат має масу в 200 грам. Якщо ви буде правильно доглядати за рослинами, то хороший урожай вам гарантований. З одного такого куща можна зняти 12 кг. На кінчику помідори як би звужуються. Ця особливість характеризує даний сорт. М’якоть плодів соковита і м’яка.

«Рома» був виведений в Голландії голландськими селекціонерами. Сорт відносять до середньостиглих. Томати схожі на сливи. Маса становить всього 100 грам. 20 штук може вирости на одній кисті. Найчастіше цей сорт висаджують для того, щоб в подальшому плоди замаринувати або законсервувати.

«Ріо Де Гранде» вважається універсальним для вирощування на городах у відкритому грунті. Висота куща невелика, всього 60 см. Томати мають невеликі розміри, поверхня їх рівна. Солодкі на смак, їх часто використовують для маринування. Маса одного томату становить в середньому 120 грам.

«Акварель» має висоту куща 50 см. Для дозрівання необхідно 3 місяці. Плоди мають витягнуту форму з досить щільною шкіркою. Вага становить 110 грам. Приємні смакові якості зберігаються навіть в процесі лежання. Септоріоз і верхова гниль для цих плодів не страшна.

Які самі високоврожайні сортиЦі сорти вважаються кращими серед низькорослих детермінантних видів. Зазвичай висота куща будь-якого з цих видів не перевищує 1 метра. Так як низькорослі сорти мають маленьку кореневу систему, то на городі вони будуть займати небагато місця. В силу того, що плоди дозрівають дуже швидко, для них не страшно таке захворювання, як фітофтороз. Зазвичай воно поширюється в серпні. До цього часу низькорослі сорти вже дали свій урожай. Зазвичай томати висівають в перші дні травня або в останні дні квітня.

Штамбові сорти помідорів вважаються невибагливими, їх зазвичай не пасинкують, але вони вимагають опори. В силу того, що на кущі дозріває багато плодів, то кущі можуть гнутися і ламатися. Сорти, які стосуються цих видів, добре переносять холод.

Які найбільш високоврожайні сорти штамбових помідорів?

«Бетта» відноситься до скоростиглого виду. Помідори дозрівають протягом 2,5 місяців. Висота куща становить 50 см. Урожай цей сорт дає невеликий, а маса одного помідора становить 50 грам. З одного куща можна зібрати близько 2 кг. помідорів.

«Роза вітрів» відноситься до морозостійкого сорту. Висота одного куща становить не більше 46 см. Маса помідора – 130 грам. На смак плоди дуже соковиті і солодкі. Для повного дозрівання томатів потрібно 3 місяці.

«Полярний» відносять до скоростиглого сорту. Кущ виростає всього в висоту на 30 см. А плоди мають масу в 150 грам.

«Северин» дає дуже хороший урожай. Це один з видів, який не вимагає ретельного догляду. 50 см – висота дорослого куща. Томати добре і довго зберігаються і при цьому не тріскаються.

Середньостиглі врожайні сорти помідорів

«Середньостиглі» дуже добре плодоносять. Серед інших рожевих сортів вони найбільші. Висота куща перевищує позначку в 1 метр. Вага одного помідора коливається від 100 до 160 грам. Урожай цей сорт дає стабільно, смак плодів дуже приємний. Томати можуть довго лежати, при цьому зберігаючи свої смакові якості.

Найбільш врожайні сорти помідор«Рожевий слон» відноситься до середньостиглих видів овочів. Незважаючи на назву, плоди виростають дрібними і солодкими.

«Гігант 5» дає дуже великі плоди. Напевно, це єдиний сорт помідорів, який дає такі величезні томати. Один помідор може мати масу в 1 кг. Сорт вважається високоврожайним.

«Гібрид 35» вважається самим звичайним гібридом. Забарвлення плодів червоне, а вага помідора становить 0, 2 кг. Через кожні 3 листочка можуть формуватися кисті. Часто цей сорт вирощують в промислових масштабах. Він дає хороші смакові якості, а також стабільні врожаї. Ще його цінують за те, що він стійкий до різних шкідників.

Індетермінантні томати або високорослі

Основне стебло може рости необмежено. Відмінністю високорослих сортів вважається те, що вони вимагають формування куща. Всі пасинки в процесі росту потрібно відщипувати, в результаті виросте одне стебло. Опора для цих сортів теж необхідна. При появі 10 або 9 листочка помідори починають цвісти. Через кожен 3 листок з’являються кисті. Серед високорослих сортів теж є високоврожайні види.

«Чудо світу» відрізняється своїм незвичайним кольором і формою. Зовні вони схожі з лимоном. У народі серед дачників можна почути таку назву, як «лимон-ліана». Один плід має вагу не більше 110 грам. Мінімальна маса становить 50 грам. На кистях, які ростуть знизу, виростає до 45 помідор. На кистях вгорі зростає не більше 25 штук. Зазвичай плоди цього сорту піддають консервації або маринуванню.

«Тарасенко 2» виростає досить високим. Одна кисть може дати 35 помідор. Шкірочка томатів щільна, а м’якоть м’яка і солодка. Колір плодів помаранчевий з червонуватим відтінком. Один помідор важить 60 грам. Завдяки здатності добре зберігатися, їх перевозять і на великі відстані.

 «Де-Барао Жовтий» відносять до середньопізніх за термінами дозрівання. Після того, як будуть висаджене насіння, потрібно почекати 4 місяці до повного дозрівання плодів. 0, 06 кг важить один томат. Зовні помідори круглі, шкірка досить щільна. Колір помідора помаранчева. Як і попередній сорт, добре зберігає свої якості і може довго лежати.

«Де-Барао Царський рожевий» зовні схожий на форму перцю. 300 г. становить маса помідора. Помідори мають солодкий ніжний смак, а колір їх рожевий. З одного куща можна зняти урожай в 5 кг.

Самозапильні томати

Щоб урожай сформувався правильно, потрібно приділити велику увагу підбору насіння. Зараз можна підібрати будь-який сорт насіння, який підходив би для вирощування в тій чи іншій кліматичній зоні. Самозапильні сорти дозволяють скоротити час, мінімізувати сили на запилення.

З детермінантних сортів виділяють наступні:

 1. «Південний загар»
 2. «Рожевий цар»
 3. «Медовий спас»
 4. «Мідас».

З найпоширеніших великих плодів виділяють:

 • «Помаранчеве диво»
 • «Орлине серце»
 • «Мікадо»
 • «Шапка Мономаха».

Ультраскоростиглі сорти помідорівЯкщо розглядати сорти по високому рівню завязі, які мають невеликі плоди і рівну форму, то виділяють наступні:

 • «Жовта крапля»
 • «Санька»
 • «Вишенька»
 • «Трюфель»
 • «Човник».

Ультраскоростиглі сорти помідорів

Зазвичай ці сорти висаджують в регіонах, де спостерігаються складні умови для зростання. Після висадки насіння пройде 3 місяці до появи плодів.

«Санька» має компактний вигляд. 50 см у висоту досягає здоровий кущ. При висаджуванні розсади відстань між листочками має бути мінімальним. Зелена пляма в районі плодоніжки відсутня.

«Валентина» позиціонується як хороший в плані стійкості до хвороб і шкідників. Засуха для цього сорту не страшна. Висота куща становить 0, 7 м. Кущі ростуть досить пишлно. Пасинкування для даного виду не потрібне. Форма томатів слівовідной. М’якоть досить щільна. Маса одного помідора становить 120 грам.

Гібрид «Крайня Північ» починає давати плоди через 3 місяці. Фітофтороз для цього сорту не страшний. Томати пофарбовані в червоний колір, форма їх куляста.

«Амурський штамб» дає дуже хороший урожай навіть при поганих погодних умовах. Кущі ростуть до 50 см, дають хороший урожай. Форма плодів кругла, пофарбовані томати в червоний колір. Один помідор важить 80 грам. У догляді ці помідори не вимогливі. Найчастіше плоди вживають у свіжому вигляді.

Для отримання хорошого врожаю просто підберіть потрібний сорт помідорів для вашої кліматичної зони. Також важливо розуміти, для яких цілей ви хочете вирощувати томати. Для консервації вибирають одні види, а для вживання в їжу в свіжому вигляді – інші.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *