Останні Записи:
 • Розсада солодкого перцю в… Одне з важливих питань, з яким стикаються садівники: куди сіяти перець на розсаду. Питання вибору розсадої ємності і грунту актуальне завжди, особливо для початківців дачників.…
 • Як краще обробити насіння… Щоб виростити моркву, потрібно не тільки вміти доглядати за культурою, але і правильно підібрати метод передпосівної обробки насіннєвого матеріалу для отримання швидких сходів. Існує велика…
 • Підживлення розсади баклажанів: чим… Баклажани давно полюбилися садівникам за свій прекрасний, тонкий і витончений смак. Однак примхлива культура пред'являє високі вимоги до вирощування ще на стадії розсади. Незважаючи на…
 • Розсада бегонії вічноквітучої: коли… Яскрава, барвиста культура стане родзинкою будь-якого саду, вона може прикрашати не тільки квітник у відкритому грунті, а й вирощуватися у вазонах і підвісних кашпо на…
 • Все про правильну посадку… Напевно, будь-яка людина, яка хоч раз спробував соковитий, солодкий персик, захоче скуштувати його ще раз. На жаль, на полицях магазину або на ринку не завжди…
Поради

Земельна ділянка покинута, а її власник не відомий. Чи можна оформити її у власність?

Як оформити у власність занедбану земельну ділянку?

Якщо почати користуватися ділянкою землі, не маючи на нього права власності, то з точки зору закону це буде вважатися захопленням і може спричинити за собою неприємні правові наслідки.

Що означає поняття «самозахоплення землі»?

Якщо один громадянин (або група громадян) самовільно займає площу землі, то це вважається самозахопленням.

Самозахоплення виражається в наступних діях:

 • незаконне будівництво на ділянці;
 • присутність на ділянці речей, що належать загарбникам;
 • захоплення земель сусідніх наділів за рахунок розширення меж своєї ділянки.

Такі «власники» не мають документів на цей земельний наділ від місцевих органів, які видаються в разі передачі землі у володіння. Це грубе порушення закону, яке карається штрафом. Навіть в тому випадку, коли земля не є власністю іншого громадянина або компанії, вона належить державі і держава є її власником.

Як оформити у власність занедбану земельну ділянку?

Навіть в тому випадку, коли земля не є власністю іншого громадянина або компанії, вона належить державі і держава є її власником.

Споруджені будови на такій землі неможливо узаконити, а, отже, продати, обміняти, подарувати або зробити яку-небудь ще юридичну угоду.

Якщо зайняти покинуту ділянку, чи є це замозахватом?

В даному питанні держава знаходиться на стороні власника і не дозволяє іншим громадянам займати покинуті площі, якщо теперішні власники тривалий час відсутні.

Прийнято вважати, що навіть якщо надів занедбаний, не все одно є господар або на крайній рахунок спадкоємці. Відповідно до закону, якщо людина хоча б частково прийняв спадщину, то йому належить і все інше.

Розуміти це потрібно в такий спосіб: якщо одна з речей померлого перейшла до людини (спадкоємцю), то він вважається прийняли спадщину. І в якому б стані (доглянутому, покинутому) не знаходився земельний наділ, що належав померлому, він буде переданий у спадок цієї людини.

При відсутності спадкоємців земельна власність стає відумерлою, її забирає держава, яка має право продати її на аукціоні або з торгів.

Як оформити землю у власність?

Перше, що потрібно зробити – це дізнатися, присвоєно чи ділянці кадастровий номер. Якщо стане відомо, що даний клаптик землі належить якомусь власнику, то тільки через договір купівлі-продажу можна буде отримати його. Знадобиться ще знайти колишнього господаря, щоб домовитися про продаж.

Як оформити у власність занедбану земельну ділянку?

Якщо немає власника, то в місцеву адміністрацію від вас повинно бути внесено заяву, в якому ви вкажете, власником якого наділу хочете стати, в яких цілях будете використовувати, яка його площа і де (за якою адресою) він знаходиться. У тому випадку, коли власником землі є держава, то відповідно до законодавства викуповувати її потрібно буде у держави.

Після викупу приступають до межеванию ділянки. Щоб провести межування потрібно звернутися в кадастрову палату із заявою. Там вам призначать час, коли приїде комісія, що складається з архітектора, інженера, працівника реєстраційної палати, яка проведе межування і за результатами виміру заповнить кадастрову карту. Ця послуга платна, вартість якої залежить від регіону і від призначення землі.

В місцеву адміністрацію подають наступний пакет документів:

 1. План БТІ – в цьому документі відображені технічні параметри земельного наділу.
 2. Кадастровий паспорт – в цьому документі проставлений унікальний номер ділянки разом з його вартістю. Оформлення також проводиться в кадастровій палаті протягом 1 робочого дня.
 3. План геодезії – це схема наділу, виготовлена ​​кадастровим інженером протягом 10-ти днів з моменту надходження заявки. На вартість послуги будуть впливати площа землі і її місце розташування;
 4. Акт про тимчасове володінні землею – документ, який підтверджує, що в якийсь певний час ви користувалися цим земельним наділом. Його видають в місцевих органах влади безкоштовно.

Як тільки питання передачі землі вирішиться на вашу користь, можете приступати до реєстрації.

Етапи оформлення та реєстрації

При відсутності кадастрового паспорта на земельний наділ, його потрібно буде замовити. Буде потрібно пред’явлення таких документів як:

 • внутрішній паспорт громадянина, який є власником ділянки;
 • офіційну відповідь з органів місцевої влади, який підтверджує права на ділянку землі;
 • схематичний план, складений геодезистом;
 • заповнений бланк заяви;
 • фінансовий документ, що підтверджує оплату держмита (чек, квитанція).

Як тільки кадастровий паспорт буде виданий, можна переходити до наступного етапу за отриманням документа, що підтверджує право власності.

Крім заяви з вас зажадають для пред’явлення:

 • особистий паспорт власника ділянки;
 • кадастровий паспорт;
 • видане адміністрацією підставу на отримання прав власності;
 • чек (квитанція), що підтверджує сплату держмита.

Рівно через 2 тижні ви отримаєте свідоцтво, яке підтверджує право власності.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *